راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

از بین بردن دائمی موهای زائد

الکترولیز سوزن های الکتریکی

ثابت شده است که الکترولیز سبب از بین بردن موها برای همیشه می گردد. روش دیگری که جهت برداشتن موهای زائد کاربرد دارد استفاده از لیزر است. لیزر سبب توقف مرحله رشد فعال موها به مدت طولانی می شود. علاوه بر این دو روش، راه های دیگری نیز برای برداشتن دائمی موها مورد ادعاست ولی غیر از لیزر و الکترلیز کارآیی هیچ روش دیگری در از بین بردن همیشگی موهای زاید از لحاظ علمی اثبات شده نیست. بنابراین راه عینی برای ارزیابی تاثیر ان روش وجود ندارد.

عبارت «برداشتن دائمی موها» تنها محدود به فولیکول های درمان شده می گردد. در نواحی از پوست که به وسیله الکترلیز تحت درمان قرار گرفته اند ممکن است فولیکول هایی وجود داشته باشند که سوزن الکتریکی آنها را درمان نکرده باشد (اینها فولیکول هایی هستند که در فاز فعال رشد خود نبوده اند) و یا درمان آنها موثر نبوده است. هر چند وقتی صحبت از درمان موثر یک فولیکول می شود انتظار می رود که تخریب غیرقابل برگشتی اتفاق افتاده باشد و این فولیکول نتواند موی دیگری را ایجاد کند.

الکترولیز : نگاه کلی

الکترولیز روش کارآمدی برای زدودن دائمی موها است و اساس آن جاگذاری یک سوزن فلزی به درون فولیکول مو است تا سلول های فعال را در  ریشه مو تخریب کند. در اینجا فرض می کنیم که فولیکول مو مانند یک فرورفتگی لوله مانند به درون پوست است که مو در درون آن رشد می کند. در قاعده فولیکول سلول های فعال ریشه مو قرار دارند که مسئول رشد آن هستند بنابراین برای تخریب این سلول های فعال، سوزن ظریفی از طریق دهانه فولیکول در پوست وارد می شود تا نوک آن به قاعده فولیکول برسد در این مرحله یک جریان الکتریکی در سوزن برقرار می کنیم تـا این سلول های فعـال را در ریشه مو تخریب نماید. مـو در ناحیه ریشه تـخریب شده و سپس می توان آن را به راحتی با یک موچین ظریف بیرون کشید.

مزیت بزرگ این روش به خاطر این حقیقت است که فولیکول درمان شده به طور موثر به وسیله سوزن الکتریکی دیگر قادر به ایجاد موی جدید نیست. چون سلول های فعال ریشه مو در واقع از بین رفته است.

ابزار مورد نیاز برای الکترولیز

انواع مختلفی از تجهیزات الکترولیز کننده در کلینیک های زیبایی مورد استفاده است. در اینجا شرح کلی در مورد هر کدام ارائه می دهیم :

1- الکترولیز مستقیم 

2- الکتروکواگولاسیون

3- نوع ترکیبی

4- انواع خانگی

1- الکترولیز مستقیم 

این روش که امروزه کاربرد کمتری دارد براساس استفاده از یک جریان مستقیم الکتریکی (جریان گالوانیک) که سبب تخریب سلول های فولیکول می شود قرار دارد. عیب عمده این روش نیاز به برقراری یک جریان طولانی به مدت یک دقیقه یا بیشتر برای هر مو و ایجاد درد است. مزیت اصلی آن کارآیی خیلی بهتر به نسبت سایر روش های الکترولیز است. تاثیر زیاد این روش به خاطر نحوه عمل آن بر ریشه مو را خراب می کند. این ماده در طول فولیکول به سمت پایین حرکت کرده و به سلول های ریشه می رسد و آنها را تخریب می نماید. 

2- الکتروکواگولاسیون

این روش جدیدتر است و در حال حاضر به صورت رایج در کلینیک های زیبایی به کار می رود. در این روش یک جریان الکتریکی با فرکانس بالا به وسیله تولید گرما در فولیکول سبب تخریب ریشه مو می گردد. اسم های دیگر این روش عبارتند از : دیاترمی، ترمولیز، جریان متغیر با فرکانس بالا، امواج کوتاه.

در الکتروکواگولاسیون از جریان متغیری با فرکانس بالا استفاده می شود. این جریان از طول سوزن عبور کرده و باعث داغ شدن فولیکول مو و تخریب آن می گردد با این دستگاه جریان فقط به مدت چند ثانیه برقرار می شود. در یک روش دیگر که موسوم به ترمولیز با سرعت بالاست. جریان به مدت کمتر از یک ثانیه برقرار می شود. با این روش می توان تا حد 200 تار مو را طی یک ساعت برداشت ولی میزان تخریب بافت های قاعده مو در این روش و کارآیی آن در از بین بردن موهای ضخیم کمتر است.

3- روش ترکیبی

 در این روش از هر دو شیوه الکترولیز مستقیم و الکتروکواگولاسیون استفاده می شود و برای برداشتن موهای زبر موثرتر است.

دستگاه های خانگی

اساس استفاده از این دستگاه ها مشابه روش های گفته شده قبلی است ولی جریان الکتریکی به وسیله باتری تامین می شود. سوزن در درون فولیکول مو قرار داده می شود تا به ریشه مو برسد، سپس جریان الکتریکی برای تخریب ریشه برقرار می شود. مشکل عمده استفاده خانگی این است که چون استفاده کننده از آن حرفه ای نیست. درمان مناطق خاصی چون صورت مشکل است و فرد باید به وسیله یک آینه کار را انجام دهد و درمان به کندی صورت می گیرد. به طور کلی این روش در مورد مناطق خیلی پرمو توصیه نمی شود.

سوزن ها

- فقط از سوزن های یکبار مصرف استفاده کنید.

- طول و قطر سوزن باید با نوع مویی که قرار است برداشته شود هماهنگ باشد. اگر سوزن خیلی کلفت باشد نمی توان آن را درون فولیکول جا داد. از طرف دیگر کوچک بودن زیاد سوزن سبب درد کمتر ولی تاثیر درمانی کمتر نیز خواهد شد.

- قسمت بالایی سوزن باید به وسیله ماده عایق پوشیده شده باشد تا از ایجاد آسیب و اسکار در لایه های فوقانی پوست ممانعت شود.

- یک سوزن نسبتاً قابل انعطاف که شامل دو قسمت باشد به سوزن های سخت ترجیح دارد این امر امکان جاگذاری دقیق تر به درون فولیکول را فراهم می کند.

راهنمایی هایی برای الکترولیز

1- برای تمرکز بیشتر مجری الکترولیز، بیمار باید حالت خوابیده و شخص الکترولیز کننده در کنار وی در راحت ترین  وضعیت نشسته باشد.

2- استفاده از ذره بین و نور کافی امری اساسی برای یک درمان موفق است.

3- محل مورد درمان باید سه تا پنج روز قبل از کار تراشیده شود.

4- قبل و بعد از درمان باید از محلول ضدعفونی (مثل کلرهگزیدن یا محلول های الکلی) در موضع استفاده شود.

برخی از متخصصان زیبایی از مواد خنک کننده و نرم کننده مثل witch hazelبعد از الکترولیز استفاده می کنند. برخی نیز استفاده از کرم هیدروکوتیزون 1% که خاصیت ضد التهابی دارد را پیشنهاد می کنند.

5- طی انجام کار :

- سوزن را در دهانه فولیکول قرار داده و به آرامی و دقیق آن را تا جایی که ممکن است درون فولیکول فرو برید. موقعی که سوزن به قسمت قاعده فولیکول برسد. نوعی مانع احساس می شود.

- نیروی مناسب جریان را بر طبق دستور کارخانه سازنده برقرار کنید. در دستگاه های جدیدتر که امروزه استفاده از آنها متداول است مدت برقرای جریان به صورت اتوماتیک کنترل می شود.  

چرا باید منطقه مورد درمان تراشیده شود؟

علت تراشیدن ناحیه تحت درمان تعیین آن دسته از موهایی است که در فاز آناژن هستند. این موها به دنبال تراشیده شدن مجددا رشد می کنند در ناحیه سر 60% موها در فاز آناژن هستند در حالی که در مورد موهای بدن 50- 30% در فاز آناژن می باشند. مشخص شدن موهایی که در فاز آناژن هستند اجازه می دهد تا این موها را تحت درمان قرار دهیم. الکترولیز موهای آناژن خیلی موثر است. ولی اگر این کار در فاز تلوژن انجام شود خیلی کمتر تاثیر دارد. علت اینکه چرا الکترولیز در مرحله تلوژن تاثیر کمتر دارد این است که در این فاز قاعده فولیکول که نوک سوزن به آن می رسد در واقع ریشه موی قدیمی است در فاز تلوژن تقریباً غیر ممکن است که بتوان به منطقه ای دست یافت که موی تازه قرار است از آن بروید.

کاهش درد در الکترولیز

شدت درد به هنگام الکترولیز متفاوت است که بستگی به آستانه تحمل درد در هر فرد و محل مورد درمان دارد. در کسانی که از آستانه درد پایین برخوردارند و یا در مناطق حساس مثل لب فوقانی، ناحیه کشاله ران و اطراف نوک سینه می توان از کرم EMLAاستفاده کرد. کرم EMLAحاوی مواد بی حس کننده موضعی –مخلوط لیدوکائین و پریلوکائین –است. کرم در حدود 60 دقیقه قبل از درمان روی موضع مالیده شده و یک پانسمان بسته روی آن قرار می دهیم. EMLAمی تواند تا حدود قابل  توجهی سبب  کاهش درد شود. موقع استفاده از EMLAباید جانب احتیاط را نگهداشت. کاهش درد یعنی از دست رفتن یک مولفه مهم برای تعیین احتمالی میزان آسیب دیدگی پوست.   

در طی عمل الکترولیز مراقب باشید خطاهای زیر را انجام ندهید :

1- از برقرار کردن جریان الکتریکی در زمانی که سوزن در قسمت سطحی فولیکول قرار دارد خودداری کنید. اگر سوزن خیلی سطحی باشد و به ریشه مو نرسد، جریان الکتریکی نمی تواند سلول های فعال ایجاد کننده مو را تخریب کند. بعلاوه خطر آسیب رساندن به پوست و اسکار وجود دارد.

2- از سوراخ کردن دیواره فولیکول اجتناب کنید. اگر سوزن از دیواره فولیکول خارج شود و به بافت اطراف برسد به پوست آسیب وارد می شود و تاثیری بر رشد مو نخواهد داشت. این اتفاق در فولیکول های خمیده که جا گذاری درست سوزن مشکل است بروز می کند. یک یا دو میلی متر خطا در مورد جهت صحیح سوزن الکترولیز باعث تخریب دیواره فولیکولی یا پوست مجاور آن می شود.

3- در مورد الکترولیز ناحیه فرورفتگی بازو و کشاله ران بسیار مراقب باشید. در این نواحی ساختمان های تشریحی خاصی مثل اعصاب و غده های لنفی در نزدیک سطح پوست قرار دارند. بهتر است پوست را بین دو انگشت گرفته و ناحیه تحت درمان را بلند کنید تا از آسیب احتمالی به این ساختمان ها اجتناب گردد.

چه موقع نباید الکترولیز انجام داد ؟

1- روی پوست زخمی یا بیمار الکترولیز انجام ندهید.

2- در صورت وجود بیماری هایی چون بیماری قلبی بخصوص کسانی که پیس میکر دارند اجازه کتبی پزشک معالج قبل از انجام الکترولیز ضروری است.

3- کسانی که از بیماری های عفونی مثل AIDSبا هپاتیت ویروسی رنج می برند می توانند تحت الکترولیز قرار گیرند ولی باید احتیاط بسیار مبذول داشت :

- خیلی مراقب باشید که سوزن وارد بدن شما نشود.

- در هر مورد از سوزن های یک بار مصرف برای بیمار استفاده کنید.

4- الکترولیز را برای برداشتن موهای روی خال نباید به کار برد. سلول های تشکیل دهنده خال ملانوسیت ها هستند که رنگدانه ملانین را تولید می کنند. برخی از تومورهای کشنده پوست مثل ملانوم از ملانوسیت ها منشاء می گیرند. تاثیر احتمالی جریان الکتریکی روی این سلول ها قابل پیش بینی نیست. بنابراین باید از این کار اجتناب کرد. در این مواقع بهتر است فرد به یک درماتولوژیست یا جراح پلاستیک ارجاع شود تا خال را به طور کامل بردارد.

5- الکترولیز را در پوست مجاور غضروف (مثل گوش یا بینی) انجام ندهید.

6- استعداد فرد به ایجاد اسکارهای برجسته یا تیره رنگ  را مورد بررسی قرار دهید ( در مورد سابقه عمل یا جراحت های قبلی و شکل اسکارهای آنها پرسش کنید.)

اگر احتمال چندین مشکلاتی وجود داشته باشد تعداد کمی از موها را در یک ناحیه دور از دید درمان کرده و چند ماه منتظر بمانید و سپس نتیجه کار را ارزیابی کنید. در مورد کسانی که با کمترین جراحتی در انها اسکار ایجاد می شود قبل از انجام الکترولیز باید نظر یک متخصص پوست را جویا شد.

7- در خانم های دچار پر مویی ممکن است یک مشکل هورمونی وجود داشته باشد که می تواند دلایل عمده ای داشته باشد. در این موارد باید نظریه طبی مبنی بر وجود چنین مسئله ای را تحصیل کرد. اگر این امر وجود داشت، پزشک درمان هورمونی را همراه و یا قبل از الکترولیز در نظر خواهد گرفت.

عوارض الکترولیز

به طور کلی، اکثر عوارض الکترولیز مربوط به آسیب پوست در حین انجام کار است. هدف از درمان این است که تخریب ایجاد شده به وسیله الکترولیز تنها به ریشه مو محدود شود. ولی روشن است که قرار دادن نا به جای سوزن یا استفاده از جریان قوی تر از مقدار مورد نیاز به بافت اطراف فولیکول آسیب می رساند.

این آسیب به اشکال زیر بروز می کند :

1- پاسخ التهابی به صورت قرمزی ، تورم خفیف در اطراف فولیکول.

2- اسکار. اگر الکترولیز به صورت درست انجام شود. ایجاد اسکار امری نادرست است اگر آسیب سطحی در قسمت دهانه فولیکول ایجاد شود زخم های کوچکی ممکن است در این نواحی دیده شود. این زخم ها معمولا طی چند روز از بین می رود ولی ممکن است عکس العمل شدیدتری در ناحیه بروز کرده و اسکار دائمی به جای بگذارد. اسکارها می توانند در نتیجه عوامل زیر باشند :

-  قرار دادن سوزن به صورت خیلی سطحی –در این صورت جریان الکتریکی به طرف سطح پوست هدایت می شود.

- استفاده از جریان خیلی قوی

- برقرار نکردن جریان و یا برقرار نشدن آن در ناحیه قاعده مو- اسکار متعاقب کشیدن مو به بیرون ایجاد می شود.

- عفونت

در برخی افراد خاص، معمولا با پوست تیره تمایل به ایجاد اسکار شدید به دنبال آسیب ها، اعمال جراحی و غیره وجود دارد. این اسکارها تیره رنگ و برجسته هستند. در موقع درمان این بیماران باید توجه خاصی مبذول داشت. اگر شکی در وجود چنین مسئله ای داشته باشیم باید از انجام الکترولیز خودداری شود.

سایر عوارض

- عفونت در ناحیه درمان شده محتمل است که باید به خاطر عدم به کارگیری روش استریل و یا به علت تخریب زیاد بافت است. در این شرایط نیاز به تجویزآنتی بیوتیک توسط پزشک است که معمولا به صورت پماد یا کرم موضعی است.

- عفونت می تواند از شخصی به شخص دیگر منتقل شود. بنابراین استفاده از سوزن های یکبار مصرف امر مهمی است.

- یک مسئله نادر، شکسته شدن سوزن در درون پوست است. این حادثه غیر شایع معمولاً چندان مشکل ساز نیست و می توان سوزن را بدون مشکل زیاد از پوست خارج کرد.

میزان کارآیی الکترولیز

از آنجایی که الکترولیز عمدتاً به وسیله متخصصان زیبایی و آرایشی انجام شود که پزشک نیستند، نتایج درمان از نظر اماری معلوم نیست. در منابع پزشکی در این زمینه اطلاعات نسبتا کمی وجود دارد. بعلاوه از آنجایی که این کار تا حدود خیلی زیادی به مهارت و تجربه کاری بستگی دارد نتیجه آن از فردی به فرد دیگر تفاوت زیاد خواهد داشت. به طور کلی این کار عملی طولانی، خسته کننده و گران قیمت است چون سوزن باید به درون یک یک فولیکول ها به طور مجزا وارد شود. ولی مزیت این روش در صورتی که به طور موثر و صحیح انجام شود تخریب دائمی فولیکول هاست.

در مورد هر فرد می توان بین 50 تا 100 فولیکول را در هر جلسه درمان کرد. براین اساس برای برداشتن موها در یک منطقه نسبتا کوچک پوست مثل قسمت بالای لب یا چانه، چندین ماه زمان لازم است. در موارد شدید پرمویی ممکن است دو تا سه سال درمان هفتگی برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم باشد.

آیا تخریب دائمی در ریشه مو صورت گرفته است؟

از آنجایی که طی درمان در هر صورت مو به بیرون کشیده شده است. برای اینکه بفهمیم آیا ریشه مو به خوبی تخریب شده است یا نه، یک فاصله زمانی معین لازم است.

- اگر مو در فاز تلوژن باشد طی چند هفته دوباره رشد می کند.

- اگر مو در فاز آناژن باشد برای فهمیدن اینکه آیا ریشه مو به صورت دائمی تخریب شده است یا نه چند ماه وقت لازم است.

ظاهر شدن مجدد مو

ظهور مو در ناحیه ای که به وسیله الکترولیز درمان شده است می تواند به علل زیر باشد :

- فولیکول های مو به درستی درمان نشده اند.

- اگر مو تقریباً به سرعت ظاهر گردد (طی چند روز بعد از درمان) می توان فرض کرد که آن موها در مرحله ابتدایی رشد (آناژن اولیه) بوده اند و در زمان الکترولیز هنوز در سطح پوست قابل رویت نبودند و در واقع اصلا مورد درمان قرار نگرفته  بودند.

- احتمال دیگر آن است که موهای نازک و کرکی در حال تبدیل آهسته به موهای زبرتر و ضخیم تر هستند.  این مسئله بیشتر در خانم هایی که مشکلات هورمونی دارند دیده می شود و در چنین مواردی باید مشکل زمینه ای طبی آنها تشخیص داده شود. تنها راه جلوگیری از درمان های آرایشی همیشگی در این افراد حل مشکل هورمونی زمینه ای آنها است چون اگر یک محرک دائمی سبب ضخیم و تیره شدن موها گردد استفاده از سوزن الکتریکی بی معنی خواهد بود.

حدس و تخمین های گوناگون این احتمال را مطرح می کند که حدود 30 تا 40 درصد از موها به دنبال الکترولیز مجددا رشد می کنند. الکترولیز مستقیم با استفاده از جریان گالوانیک تاثیر بهتری دارد. با این حال بسیاری از درماتولوژیست ها با این نتایج موافق نیستند و عقیده دارند که نتیجه درمان با الکترولیز به این خوبی نیست.

 

گردآوری و تنظیم: نایس کلوب

برگرفته از کتاب آرایش و درمان پوست

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظرات شبننم
لطفآ بگیدآیا ممکن است 2سال طی بکشه واسه درمان

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام شبنم بله ممکن است، بهتره شما تحت نظر متخصص پوست از نظر اختلال هورمونی بررسی بشید

فرشته
لطفا ادرس جایی که الکترولیز می کنند را درسایت قراردهید

شاری
آیا ممکن است صورت لک شود

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام شاری ،بله از جمله عوارض الکترولیز لک میباشد مخصوصا به شکل نقطه نقطه

فرزانه
آیا درکسانی که قبلا لیزر کرده و جواب نگرفته اند تاثیر دارد؟

ریحانه
کلا از بین میره جون من 2سال هست لیزر کردم ولی جواب نکرفتم

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام فرزانه ، بله تاثیر دارد

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام ریحانه ، بله.اما الکترولیز در مواردی بکار میرود که تعداد موهای زائد کم باشد .

ملیحه
برای کاهش درد می توان ازکمپرس یخ استفاده کرد?

فاطمه
آدرس يه الکتروليز خوب دارم

دیتا
سلام میشه بگید برای اینکه بعد از الکترولیز پوست خوب خوب بشه و جاش نمونه باید چکار کرد لطفا بهم بگید.

ندا
آیالکه هاش ازبین میره

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام دینا ، بسته به نوع عارضه درمان آن هم فرق میکند.اگر الکترولیز درست انجام بشود عارضه جدی ایجاد نمیکنه.

لیلی
سلام خانوم دکتر داداش من الکترو لیز کرده صورتش شدیدورم کرده زیر چشمشم یه کم کبود شده میتونه کمپرسه یخ بزاره یا اگه میشه اسم یه پماد یا کرمو بهم بگید براش بخرم لطفا

امیر محمد
بنده خودم روش الکترولیز را انجام میدم و برای افرادی که انجام دادم راضی هستند.09375785938

بیتا
راهنمایی هاتون عالیه...فقط مارک دستگاههای خوب رو معرفی کنید.ممنون

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام لیلی، بله.کرم سیکابیو بیودرما.

شیوا
به نظر من ارزش خلاص شدن از شر موهای زائد رو داره والا

صحرا
خيلي خوبه چون من تو2 ماهي كه رفتم نتيجش روديدم

حسین
سلام خاموم من میخواد بره اموزش الکترولیز و مطب باز کنه بای یه ماه اموزش 2 میلیون میخوان نظرتون در این باره چیه؟

کمییا
سلام ممنون از اطلاع رسانیتون من سالنی الکترولیز انجام دادم صورتم کمی لک داره جای سوختگی مونده چکار باید کرد

زکی
سلام من الکترولیز کردم چانه ام زیرپوستم جوشهای قرمز زیرپوستی زده دلیلش الکترولیز هست؟آیا خوب می شود؟

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام کیمیا ، از کرمهای روشن کننده استفاده کنید.

کاوان
سلام من الکترولیزکردم ولی یه کم جاش سوراغ سوراغ شده چیکارکنم

محبوبه
آیا الکترولیز موها را از بین میبره

پاسخ دهنده : دکتر زنگنه
سلام زکی ، بله گاهی در اثر الکترولیز چنین مشکلاتی ایجاد میشود که قابل برگشت هستند.

پاسخ دهنده : دکتر زنگنه
سلام محبوبه ، بله

پاسخ دهنده : دکتر زنگنه
سلام کاوان ، به مرور خیلی بهتر میشه.

مهسا
شماره ی یه الکترولیز کار خوب میخوام

مریم
من 6 ماه لیزر میکنم چون هزینش زیاده نمیتونم ادامه بدم اگر ادامه ندم لیزر های قبلی بی اثر میشه

فهیمه
ممکنه در هنگام الکترولیز بیماری ایدز از طریق موچین منتقل بشه

تيام
سلام دكتر، من براي اولين بار الكتروليز كردم صورت و چانه و گردن، ولي به شدن ورم كرده صورتم و اينكه زخم شده و خراش هاي خيلي كوچيك نزديك به هم ايجادشده روي كل صورتم،چطور ميتونم زودتر اين زخما و خراشها رو خوب كنم؟ و اينكه وقتي اينجور شده يعني اينكه اون شخص به درستي اين كار رو انجام نداده و ديگه پيشش نرم؟ اين رو هم بگم كه موها زياد و پر ونزديك به هم بودن؟

ندا
لطفا یک الکترولیزکار خوب معرفی کنید

ب
لطفا آدرس متخصص الكتروليز را معرفي كنيد ممنون

پاسخ دهنده : دکتر زنگنه
سلام فهیمه ، معمولا خیر .چون برای هر فرد سوزن الکترولیز عوض میشه .

پاسخ دهنده : دکتر زنگنه
سلام تیام ، با صبر کردن و استفاده از کرمهای ترمیم کننده ،در ضمن ممکن است لیزر خوب انجام نشده باشد .

مهين مرادي
با سلام و احترام خانم دكتر، لطفا اگر امكان دارد يك جاي معتبر براي الكتروليز معرفي كنيد. چون همانطور كه گفتيد، ليزر براي موهاي سفيد جواب نمي دهد. از لطف شما ممنونم

بهاره
من تحت درمان با لیزر آپوجی هستم ، اما برای موهای سفید رنگ و خشن پوستم بهم الکترولیز رو پیشنهاد دادند .آیا همزمان با لیزر، ایرادی نداره ؟خطرناک نیست ؟

آزاده
سلام من زیر چونه م موهای زائد خیلی ضخیم داشت 10 جلسه لیزر رفتم ولی بدتر شد و خیلی بیشتر شد موهام اگه واقعاً الکترولیز جواب میده لطفا یه مرکز معتبر الکترولیز به من معرفی کنید ممنون

ویان
سلام ممنون.برای اولین بار الکتروایز رو خوب توضیح دادند که بفهمیم.ممنون.من تازه الکترولیز انجام دادم یک جلسه.میشه لطف کنید اسم پمادهای ترمیمی رو برای پوست ممنون میشم تو رو خدا وجدانن اسم پماد رو بگید نگید پماد ترمیم کننده بگیرید یه پماد خوب و خارجی معرفی کنید تو رو خدا.واینکه این جایی که من می رم 11سال سابقهی انجام الکترولیز داره میگه صددرصد کارم تضمینیه . آیا سابقه مهمه .

مینا
سلام دکتر تو رو خدا یه کرم خارجی خوب برای ترمیم جای زخم های بعد از الکترولیز معرفی کنید.ممنون میشم

پاسخ دهنده : دکتر زنگنه
سلام بهاره ایراد نداره. خطرناک نیست.

لاوین
من تحت درمان الکترولیزرهستم درمریوان خیلی دردداره ولی ارزش داره

رامش
من تحت درمانم وجلسه ااول راضی بودم چون نه یاد درد داشت نه ایجاد زخمیا خراش روداشتمواز پماد آلفا استفاده میکنم وبعداز دوروز از ماسک عسل .

parisa
سلاممیشه ادرس جای که میرید الکترولیز انجام میدین رو لطف کنید من تهران هرچی میگردم پیدا نمیکنم مرسی

نازنین
سلام دوستان من خودم چندشال تو کار الترولیز هستم وتجربه کافی دراین مورد هم دارم زخمهای کوچیک بعداز درمان الکترولیز طبیعی هست واما درمانش به. وسیله پماد آلفا, اکسید دوزنگ, رژودرم ازهمه بهترماسک ژل رویال هست .

لیلا
سلام من چندین سلاه الکترولیز میرم از نتیجعاش راضییم ولی بازم یه تعداد کمی در میان باید ازمایش بدم ممنون میشم راهنمایکنسد

ندا
سلام دکتر!من قراره برم الکترو لیز تو یه سالن بنظر شما درمان قطعی بهم میده؟؟بعد اینکه خواهرم هم این مشکلو داره

حمزه
سلام اقای دکتر زنگنه من مخوام موهای گونه مو از بین ببرم تعدادشون هم کمه ب نظرت الکترو لیزر انجام بدم از بین میرن

سعید
سلام.لطفا یه آدرس الکترورلیز به من معرفی کنین

مينا
اسم وادرس يه دكتر خوب براي الكتروليز در شيراز را مي خواستم

اقبالی
بنده کارشناسی ارشد پرستاری هستم و الکترولیز را انجام میدم در صورت تمایل با این شماره تماس حاصل فرمایید.09127561468

اذر
ادرس يه الكتروليز خوب در كرج رو لطف كنيد

آنیتا
سلام. من 8جلسه لیزر انجام دادم .اصلا خوب نبود. خیلی بیشتر شدن. لطفا آدرس یه مرکز معتبر الکترولیز تواصفهانو بهم بدین. ممرسی

زهره
آدرس یه د کترخوب برای الکترولیزدرتهران میخواستم

زهره
من انجام میدم درتهران۰۹۳۹۳۹۱۴۶۷۹

بهار
سلام من دو ماه هست که الکترولیز انجام میدم خیلی عالی هست نتیجه گرفتم

مژگان
سلام.من چندساله الکترولیزکردم یه مقدار دیگه از موها مونده خیلی خوب بوده و نتیجه گرفتم به نظر من درمان قطعی فقط الکترولیزه

فرح
سلام،من شش ماه هست دارم الکترولیزمیکنم،خیلی نتیجه داده،ولی متاسفانه جاهای مویزائدام مونده،چونم چال چال شده،خیلی هم دردداشتم،ازپمادسیکاپیودارم استفاده میکنم به نظرتون جواب میده؟خیلی نگرانم توروخداراهنمایی کنید

یاسمبن
سلام من زیر چانه و پشت لبم موهای ضخیم و سیاو داشت به وسیله الکترولیز واقها جواب گرفتم حدود 7 جلسه. من ژانت رفتم ابتدای آیت الله کاشانی برج سیناپلاکش 7 فکر میکنم کارشون عالیه و قیمت مناسب من 3 سال پیش رفتم . نه زخمی داشتم نه جاش موند.ورم روز اول عادیه بعدش خوب میشه

متینا
سلام .من هشت سال قبل رفتم مشهد الکترولیز انجام دادم خیلی هم راضی هستم کلا از بین رفت. الان هم خودم تو یه سالن در بجنورد این کارو انجام میدم.دو سال قبلاموزش دیدم

مژگان
من جلسه 2که الکترولیز انجام میدم بسیارراضی هستم در کرمان خ بهمنیارساختمان ارشیابسیارعالی انجام میدهند.کرم زینک و تترا بایدهمیشه روی لک هاتون باشه به مرورزمان خوب میشه

فاطمه
من موی زاید داشتم در ناحیه چانه به نظر شما لیزر انجام بدم یا الکترولیز واینکه کدام مقرون به صرفه تر هست؟؟

لیدا
من هورمون دارم باکیستهای ریز تخمدان موی زائدزیاد دارم اولا لیزر کردم چند جلسه برترشد الانم الکترولیزمیکنم سه جهارجلسه ای کم شدن موهام بنظرتون اقای دکتر موها میرن با وجود کیستم؟

اسرا
من الان الکترولیز انجام میدم بار اول ۵ساعت طول کشید ولی الان که جلسه سومم ۱:۵طول کشید عالیه لیزر رفتم صورتم عین مردی شده بود

لیلا
لطفن راهنمایی کنین که چطور میتونم مدرک الکترولیز رو بگیرم

میترا احمدی
آیا الکترولیز برای موهای زائد سفید جواب میده

شبنم
سلام من هشت جلسه لیزر انجام دادم بعد از 2 ماه از اخرین لیزر دوباره موها زاید رشد کرده.بنظرتون الکترولیز جواب میده؟

رقیه
سلام من صورت پرمویی دارم تقریبا تاحالا 15 ساعت الکترولیز انجام دادم .تورم وزخم سطحی طبیعی هست .چند روز پماد زینگ اکسید وتتراسایکین وپماد سوختگی مخلوط روی صورتم زدم .بعد چند روز ورم ها از بین رفت .تقریبا موهای کمی در اومده و راضیم.

عاطفه
من خودم الکترولیز کارم اگه درست انجام بشه هیچ عوارضی نداره تورم خودش بعدیه روز میخوابه

ترنم
الکترولیز کارم در کرمان تضمینی ۰۹۱۳۶۳۲۶۲۸۴

امیرحسین
سلام تو مازندران کسی دکتر خوب سراغ داره برای الکترولیز

مریم
سلام.من میخوام موهای زائد صورتمواز بین ببرم...به نظرتون لیزر کنم یا الکترولیز...موهای چونه م مشکی و ضمخته...

margol
ببخشید آدرس الکترولیز شیراز کسی نداره

Fateme
سلام من موهای زیرگلوم زیاده ولی سیاه و ضخیم نیس.یکسال و نیمه الکترولیز میرم تاثیر نداشته.ادامه بدم یا دیگه نه..ناامیدشدم😢😢

زری
الکترولیز واقعا خوبه الکی گول لیزر را نخورید ، موهای خیلی زیاد ضخیم داشتم ۱۲ جلسه لیزر رفتم ۲۰ درصد تاثیر داشت ، دوستم این مطبو معرفی کرد ، با ۸ جلسه میتونم بگم موهای زائدم نصف شد، عاالی بود، توی مطب پزشک پوست انجام میدم و چون مطبه با خیال راحت رفتم این شماره تلفنه 09358152030

سحر
با سلام...الکترولیز رفتم اصن جواب نداد

مژ ده از کرج
الکترولیز کار ماهر خانم شریعت م شر 09123959525

اسرا سادات
با سلام دوستان اصلا گول لیزر رو نخوردید بدبخت میشید من رفتمبرای مدتی جواب گرفتم ولی چون تو دوران بارداری وشیردهی نمیشه بریم صورتم مانند یک مرد شد بار اول رفتم الکترولیز ۶ساعت طول کشید ولی الان خیلی عالی شده درحد ۴۰دقیقه تموم میشه البته کار هم مهمه کهپیش چه کسی انجام دهی من قبلا انجام دادم اثر نداشت ولی الان پیش خانم رضایی با سابقه۳۱ساله انجام میدهخیلی عالیه

سحر
من اطراف سینه هایم موداردآیاالکترولیزکردن اطراف سینه هامشکلی برای سینه هابوجودنمی آید؟

الکترولیز کرمانشاه
سلام الکترولیز با اثر بالا توسط اقا و خانوم در کرمانشاه 09183575303

رضا
سلام من موهای تقریبا کوتاه وخیلی نازک در ناحیه دست و بالا تنه دارم که میخواستم به طور دایمی از بین ببرمشون میخواستم بدونم با این شرایط این کار امکان پذیره یا خیر اگه امکان پذیره حدودا چقدر طول میکشه تا کل درمان تموم بشه؟

نازنین
با سلام وخسته نباشید آیا الکترولیز رشد موهای زاید رازیادترمیکند وباعث تحریک آنها می شود

نازنین
سلام آیا الکترولیز باعث رشد موهای زایدوتحریک آنها می شود

فواد
سلام من موهاي سياه وضخيم رو چونم دارم به نظرتون الكتروليزجواب ميده ضرري نداره

سلماز
سلام خانمها ،بیشترین قسمت موهای زائد من در گردن هست آیا الکترولیز مشکلی برام ایجاد نمیکنه ، من بندرعباس هستم چطور میتونم یه مرکز الکترولیز خوب پیدا کنم.

سعید
کسی الکترولیز در مشهد سراغ داره؟ ممنون میشم.

نگار
سلام لطفا يك الكتروليز كار ماهر تو اهواز معرفي كنين

مينا
چند ساله ک الکتروليز ميکنم پشت لبم و چانه م بد جور چال شده ،بنظر شما چ درماني وجود داره ک بهتر بشم.مرسي راهنماييم کنيد

سکینه
تو رو خدا کمکم کنید من یک جلسه سالمی الکترولیز انجام دادم موهای زیاد و نزدیک بهم داشتم اما بعداز پنج ماه هنوز جای سوزنا روی صورتم هست دکتر هم رفتم ایشون به من کرم لایه بردار مدیون وبعد از اون بهم لایه بردار رکسول دادن اما بعداز پنج ماه هنوز رو چونم رد الکترولیز و جای سوزنا هست تو رو خدا بگین چکار کنم؟

مهين
يك ادرس در سعادت اباد تهران براى الكتروليز موهاى سفيد لطفا بنويسيد

فاطمه
برای جلوگیری از چال افتادن بعد الکترولیز باید بعدش تا چند روز پماد سوختگی زینکوکساید (البته فک کنم اسمش یه همچنین چیزی بود) بزنید.

عادله
من دوسال پبش در تبریز کلینیک فائق موهای چانه ام رو الکترولیز کردم الان همه چانه من چال چال شده و جای سوزنها مونده خیلی غصه میخورم چون چانه ام حسابی خراب شده وکاملا چروک شده الان نمیدونم چکار کنم خودم هم 48سال سن دارم

سحر
مم بعنوان کسی که الکترولیز کرده باید بگم که، لیزر و این چیزها واقعا ی دوره بی مو میکنند و در مواردی حتی به فولیکول شوک میدن و مو رو برای گرفتن تسترون زیر پوست تحریک میکنن و مو تبدیل به مو زائد میشه.من خودم از لیزر نا راضی هستم چون باعث ایجاد مو زائد شد و که حتی مجبور شدم تست هورمون بدم که هیچ مشکلی نداشتم.اما با الکترولیز موهای صورت و زیر بغل و شکمم رو بدون هیچ درد و جای زخمی سوزوندم.الان تقریبا 6 ماهه که اثری ازشون نیست. خیلی هم پر هزینه نشد چون قیمتش خوب بود. برای مو سفید و هرجایی که فکرش رو کنید جواب میده. اما بسته به قدرت فولیکول و اینکه مو در وقت الکترولیز تو فاز رشد بوده که سوزن بهش بخوره ممکنه بعضی موها با یکبار از بین نره مخصوصا موهای زائد. اما هر دفعه تراکم کمتر کمتر از قبله

سحر
من تو عظیمیه کرج انجام دادم خیلی هم منصف و عالیه و نتیجه هم گرفتم. این شمارشه اگر کسی خواست +98 903 104 4200

مریم
سلام من تقریبا ۴ماههه موهای چونه ام رو الکترو لیز کردم خیلی کمرنگ شدن

سمیه
من تواصفهان پیش خنم شقاقی الکترولیز میرم که خیلی فوق العاده است .اینم شماره اش ۰۳۱۳۴۴۱۲۱۱۰

شمسی
سلام من ادرس یه اموزشگاه الکترولیز خوب میخوام

سحر چ
لطفا آدرس مرکز آموزش الکترولیز در اهواز معرفی کنید ایا برای کار نیاز به مدرک یا مجوز بهداشت هست؟؟

فاطیما
سلام لطفا آدرس مرکز انجام الکترولیزمعتبروقابل اطمینان دریزد معرفی کنید

فروزان
سلام من پشت لبم رو الکترولیز کردم یه لکه های قهوه ای کمی افتاد دیگه تو جلسه لیزر انجام دادم لکه ها خیلی پررنگ تر شده توروخدا راهنمایی کنید چی بزنم خوب بشه خیلی ناراحتم

امنه
ادرس الکترو لیزر خوب در تهران میخوام
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید