راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

یک مراسم عروسی فوق العاده

عروس

یک روز عالی، روزی که شما زیباترین خواهید بود

مهم ترین چیز برای تمامی عروس ها این است که زیبا باشند این نکته کاملاً درست است اما مهمتر این است که شما طبیعی و راحت به نظر برسید. به دنبال ایجاد تغییرات جدی در چهره ی خود نباشید. شما باید شبیه خودتان باشید اما در بهترین حالت. علاوه بر این با در آغوش گرفتن ها و بوسه های فراوانی که در این مراسم وجود دارد هر چه مواد آرایشی بیشتری روی چهره تان باشد بیشتر آرایشتان در هم مخلوط خواهد شد.

 

آماده شدن

در روز عروسی هیچ اتفاقی را نمی توان جبران کرد بنابراین از همین حالا برای هر اتفاقی خود را آماده کنید.

1- سالن آرایشی را انتخاب کنید که تا منزل شما فاصله ی زیادی نداشته باشد قبل از روز عروسی برای آزمایش مدل مو و آرایش چهره تان همراه با لباس و تور عروس به سالن مراجعه کنید. بدین شکل نه تنها از مناسب بودن نوع آرایش و رنگ رژلب خود خاطر جمع خواهید شد بلکه اگر به یکی از مواد آرایشی حساسیت داشته باشید متوجه واکنش بدنتان نسبت به آن خواهید شد.

 

2- یک پارچه بالای صورت تان نگه دارید و ببینید آرایشتان در نور کم به چه شکلی به نظر می رسد.

 

3- اگر لوازم آرایش خوب در اختیار دارید از لوازم آرایش خودتان استفاده کنید. بدین شکل در طول مراسم می توانید آرایش خود را تجدید کنید به خصوص رژلب.

 

4- قبل از شروع این روز بزرگ لازم است با آرایشگرتان قرار ملاقاتی داشته باشید شما باید بدانید چه مشکلاتی ممکن است رخ دهد و یا چه کارهایی زمان بیشتری می خواهد مسلماً شما نمی خواهید روز عروسی پنج ساعت در سالن آرایش معطل باشید.

 

5- حتی اگر قبل از این اصلاً آرایش نمی کردید در روز عروسی باید حداقل ریمل، رژ گونه و رژلب داشته باشید زیرا رنگ سفید لباس عروسی چهره تان را رنگ پریده نشان خواهد داد.

 

6- مدل موهایتان هر چه که می خواهد باشد اما به خاطر داشته باشید که نباید چهره ی شما را مخفی کند. مسلماً نمی خواهید هنگام عکس گرفتن، بوسه یا غذاخوردن موهایتان مزاحم شما باشند.

 

7- تا حد ممکن از لوازم آرایش ضد آب استفاده کنید. باید در طول این ساعت های طولانی، آرایش چهره تان را تا جایی که امکان دارد حفظ کنید. 

 

سه روز قبل از بهترین روز زندگی تان

مصرف الکل را کنار بگذارید زیرا موجب پف کردن صورت و بدنتان خواهد شد.

از نوشیدن نوشابه های کربونات دار و نمک پرهیز کنید.

روزانه هشت لیوان تا ده لیوان آب بنوشید.

موهای خود را رنگ کنید.

موهای زاید ابرو و بدنتان را برطرف نمایید.

 

دو روز قبل

مانیکور و پدیکور را انجام دهید.

مصرف رتین A و یا هر داروی قوی دیگری برای درمان پوست را کنار بگذارید.

آب بیشتری بنوشید.

 

یک روز قبل

سعی کنید ورزش بیشتری انجام دهید زیرا فردا شانس انجام این کار را نخواهید داشت.

یک حمام طولانی و بدون عجله بگیرید.

شب یک خواب طولانی و راحت داشته باشید.

 

لباس عروس

امروزه عروس ها می توانند از میان مدل های گوناگون و بسیار متنوع لباس عروسی بهترین مدل را برای خود برگزینند بنابراین می توانید با کمک رنگ و مدل لباس امکان زیباتر ساختن خود را داشته باشید. حتی انتخاب شما در رنگ نیز محدود نخواهد بود زیرا اکنون لباس های عروسی در رنگ های متنوع اما بسیار روشن موجودند. امرزوه نمی توان چیزی را به عروس تحمیل کرد و خیاطان این را به خوبی می دانند. عروس ها در عصر حاضر سن بیشتری دارند (سن ازدواج به طور متوسط بین سی و چهل و پنج است) و به حدی به بلوغ و خودکفایی رسیده اند که تحت تاثیر هیجانات و اصرارهای خویشاوندان قرار نگیرند.

 

انواع پارچه برای لباس عروس

اکنون چون گذشته لباس های عروسی از مقدار زیادی پارچه ی سنگین دوخته نمی شوند. لباس عروسی آن قدر سنگین دوخته نمی شود. لباس عروسی من آن قدر سنگین بود که در روز عروسی ام ضعف کرده بودم خویشاوندان پس از حدود بیست سال هنوز هم آن را به خاطر دارند . استفاده از تور و نوار هنوز هم از جزییات مهم لباس عروس است اما اکنون این اقلام بسیار ضعیف تر و سبک ترند.

 

براساس بودجه ی خود لباس  عروسی تهیه کنید.

مسلم است که شما می خواهید زیباترین لباس را در این روز استثنایی بپوشید اما نباید تمام پول خود را برای خرید لباس از دست بدهید.

مدلی را انتخاب کنید که بیشتر به تن شما برازنده است بدین ترتیب موارد مورد نظرتان کمتر خواهد شد و انتخاب برایتان آسان تر می شود.

به همه جا سر بزنید. تصور نکنید بهترین لباس آنی است که از گران قیمت ترین فروشگاه ها خریداری شود.

اگر مورد فوق العاده ای پیدا کردید نگران اندازه ی آن نباشید با چند دست کاری مناسب و درست می توانید یک لباس عروسی فوق العاده داشته باشید.

آگهی های روزنامه را نیز بررسی کنید. موارد باور نکردنی در آنها می توانید بیابید.

 

جزئیات

کفس مناسب انتخاب کنید.

در روز عروسی هیچ چیز وحشتناک تر از این نخواهد بود که عروس کفش های ناراحتی به پا داشته باشد.

اثر کفش ناراحت حتی در چهره نیز پیداست. رنگ، راحتی، جنس، طرح و اندازه ی پاشنه همه از نکاتی هستند که در هنگام خرید کفش باید به آنها توجه کنید.

خرید کفش را در پایان روز یعنی زمانی که پاها ورم کرده اند و در بزرگ ترین حالت خود قرار دارند انجام دهید.

طرح کفش باید مکمل و متناسب با طرح لباس باشد.

کفش های خود را قبل از عروسی چندین بار بپوشید و در اتاق راه بروید.

برای پیشگیری از سر خوردن کف کفش را کمی سنباده بکشید.

با هر رنگی که لباس عروس خود را انتخاب کرده اید کفش مناسبی خریداری کنید.

 

جواهر

جواهر خود را به حداقل برسانید لباس عروس باید مرکز توجه دیگران باشد برخی از عروسان ترجیح می دهند از نیم تاج استفاده کنند اما عروس هایی هم هستند که تنها یک جفت گوشواره ی سوزنی را کافی می دانند.

سنجاق سر و گیره های جواهرنشان درخشندگی فریبنده ای خواهند داشت.

بک دستبند کلفت می تواند جایگزین مناسبی برای دستکش باشد.

جواهرات قدیمی جلوه ای رمانتیک به شما خواهند بخشید.

 

لباس عروسی مادر

ممکن است مادرتان سالها به دقت از لباس عروسی خود مراقبت کرده باشد به این امید که روزی شما را در آن لباس در حالی که از پله های کلیسا پایین می آیید ببینید قبل از اینکه قلب او را بشکنید بیشتر به این موضوع فکر کنید. ممکن است با خرید یک کفش مناسب و انتخاب دقیق جواهر و یا چند دستکاری کوچک توسط خیاط این لباس فوق العاده باشد.

 

حتی اگر این لباس عالی نیز نباشد او مادر شماست و می خواهد که شما بهترین باشید.

می توانید بخش هایی از لباس مادر را برداشته و به لباس جدید خود اضافه کنید می توانید از هر بخشی از این لباس از آستین ها گرفته تا بدنه برای لباس جدید خود استفاده کنید. شاید بتوانید دگمه های این لباس را بردارید و به لباس عروسی تان بدوزید.

 

روز پاتختی

مهمترین و اولین قانونی که در این مورد وجود دارد به نظرمی رسد همه با آن موافقند این است که بهتر است در این روز سفید نپوشید.

از پوشیدن رنگ سفید یا رنگ های خیلی روشن خودداری کنید.

بهتر است لباسی بپوشید که خیلی زرق و برق دار نباشد.

لباسی بپوشید که مناسب سن شماست.

لباس خود را متناسب با نوع مجلسی که در پیش رو دارید انتخاب کنید. اگر این مهمانی خودمانی عصرانه است مسلماً لباسی که می پوشید با یک مهمانی شب مجلل متفاوت خواهد بود.

 

برای این که بهترین عکس ها را داشته باشید

عکس های عروسی  سال ها  برای شما باقی خواهد ماند. با رعایت چند نکته می توانید عکس هایی داشته باشید که به آنها افتخار کنید.

از پودر بیشتری استفاده کنید. دوربین ها (به خصوص آن هایی که فلاش داند) چهره ی شما را درخشنده تر می کنند.

درز یر ابروها از بی رنگ کننده استفاده کنید تا چشم ها درشت تر جلوه کنند.

اگر عکس های سیاه و سفید می گیرید از رژلب های تیره استفاده نکنید. در این عکس ها رژلب تیره سیاه به نظر می رسند.

از براق کننده تنها در یکی دو نقطه از چهره استفاده کنید. زیرا نور را منعکس می کنند و چهره تان را بیش از حد براق نشان می دهد.

 

 

 

گردآوری و تنظیم : نایس کلوب

کتاب  911 راز زیبایی ،  نوشته دیان آیرونز (متخصص زیبایی و مد) ترجمه فریبا نمینی ،    مترجم : فریبا جعفری نمینی ، تهران نسل نو اندیش 88942247

 

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید