راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

 

نکات ضد پیری در میانسالی (بخش اول)

نکات ضد پیری در میانسالی (بخش دوم)

نکات ضد پیری در میانسالی (بخش سوم)

نکات ضد پیری در میانسالی (بخش چهارم)

نکات ضد پیری در میانسالی ( بخش پنجم)

نکات ضد پیری در میانسالی (بخش ششم)

نکات ضد پیری در میانسالی (بخش هفتم)

 

نکات 51 تا 60

50- آیا جراحی سینه الزامی است؟

گذشت زمان، حاملگی ها و شیردهی همه این ها باعث از بین رفتن حالت سینه و افتادگی و پیر شدن آنها می شود. فکر بزرگ کردن یا بالا بردن سینه ها درک کردنی است. با این همه پیش از اقدام به این کار همه جوانب آن را در نظر بگیرید.

 

روش های متفاوت عمل جراحی

- کاشت سینه

این روش برای سینه هایی که براثر کوچک شدن غدد پستان  (به دلیل کمبود استروژن) و یا از دست دادن وزن ، بسیار کوچک شده اند مناسب است. این کار به وسیله پروتزهای سیلیکونی که با نرمال سالین فیزیولوژی پر شده اند. صورت می گیرد. جراح با ایجاد برش هایی در زیر بغل و یا زیر سینه پروتز را در آنجا جایگزین می سازد. پروتز را می توان در زیر یا بالای عضله پکتورال جا داد. این عمل در حدود یک یا یک و نیم ساعت انجام می شود و مدت بستری شدن در بیمارستان 24 ساعت است.

 

- لیفتینگ

این روش برای سینه های افتاده موثر است که ضمن آن با عمل جراحی پوست اضافی سینه برداشته می شود. برش معمولاً به طور افقی و در زیر توده پستان انجام می شود. در صورت نیاز به طور همزمان یک پروتز هم در زیر عضله پکتورال قرار داده می شود. عمل در حدود دو تا دو و نیم ساعت طول می کشد. مدت بستری شدن در بیمارستان 24 تا 48 ساعت است.

 

خطرهای عمل سینه کدامند؟

دو درصد احتمال دارد که بدن وجود جسم خارجی را نپذیرد. محل زخم سفت و ضخیم شود و به پروتز فشار وارد کند. مشکلات احتمالی متفاوت اند، با سفت شدن سینه هاست که جراح می تواند با ماساژ  آن را کاهش دهد. حالتی است که یک یا هر دو سینه به جراحی محدود نیاز دارد و یا این که در یک درصد موارد جای پروتز کاشته شده ورم می کند که باعث می شود یکی از سینه ها از دیگری بزرگ تر به نظر برسد.

 

آیا می دانستید ؟

- تعداد عمل زیبایی سینه هر روز رو به افزایش است. در نتیجه مهارت های بیشتری در این زمینه به دست آمده است. اگر جای زخم، زیر بغل باشد بدون دقت زیاد دیده نمی شود.

- به نظر منطقی  نمی رسد که انسان بازوهای چروک افتاده، گردن پرچین و چروک با سینه های برجسته و گرد داشته باشد گذشته از همه اینها مسئله زیبایی مسئله هماهنگی داشتن است.

پس مراقب اختلافی که تاثیر عمل را خراب می کند باشید.

 

نکات طلایی

- پس از عمل جراحی سینه لازم است تا یک ماه از سینه بندهای طبی استفاده کنید.

- اندازه همیشگی سینه ها یک ماه پس از عمل جراحی مشخص می شود.

- اگر محل عمل جراحی در زیر بغل باشد آثار بخیه ها دیده نخواهد شد.

 

51- کاهش میل جنسی ؟ ناامید نشوید

داشتن رابطه جنسی در دوران میانسالی برای بعضی از زنان ممکن است مشکل ساز باشد. اما این رخداد فاجعه نیست. برای هر مشکلی راه چاره ای هست و همسر شما نیز در این مورد نقش بسیار مهمی برعهده دارد.

 

تعصب های قدیمی را کنار بگذارید

بعضی از ما اغلب ناخودآگاه پذیرفته ایم که رابطه جنسی در این دوران ناپسند است. که این طرز فکر از نوع فرهنگمان سرچشمه می گیرد. داشتن روابط جنسی که به باروری نینجامد. عملی ناپسند و تقریباً برخلاف روند طبیعی تلقی می شود. وقت آن رسیده است که در مورد این موانع بیش تر آگاه باشیم.

دیوید الیا متخصص بیماری های زنان این موضوع را خیلی زیبا بیان کرده و گفته است اجازه ندهید این توصیف های وحشتناک که واژن افتادگی پیدا کرده و میل جنسی از بین رفته است. شما را شرطی کند. این ها مشکلاتی کوچک و حل شدنی هستند.

 

خشکی واژن درمان دارد

این مشکل دوازده تا شانزده ماه پس از آخرین عادت ماهانه پیش می آید که علت اصلی آن کمبود استروژن است و باعث حس درد، سوزش. التهاب در مقاربت جنسی می شود. درمان با جایگزین های هورمونی که به شکل کرم حاوی استروژن است. اغلب این مشکل را حل می کند. اگر مشکل با آن رفع نشد از ژل های لوبریکانت استفاده کنید که می توانید بدون نسخه از داروخانه ها بخرید.

 

آیا می دانستید ؟

- کاهش میل جنسی به عوامل متعددی بستگی دارد، مانند کاهش هورمون، گر گرفتگی، خستگی و مشکلات مربوط به همسر.

- گفت و گو در مورد مشکل با همسرتان می تواند مشکل را حل کند.

 

نکات کلیدی

- تستوسترون همراه با درمان با جایگزین های هورمونی می تواند میل جنسی را باز گرداند.

- خیلی از زنان یائسه به روابط جنسی رضایت بخش خود ادامه می دهند.

 

52- لنز تماسی چشم را امتحان کنید

اگر عادت کردن به عینگ برایتان واقعا مشکل است می توانید لنز تماسی چشم را برای دوربینی امتحان کنید. آنها روز به روز بسیار موثرتر می شوند.

 

لنز تماسی چشمی به چه افرادی پیشنهاد می شود؟

افرادی که سابقه فراموشکاری دارند و اغلب عینک خود را گم می کنند، افرادی که ظاهر همیشگی خود را دوست دارند افرادی که تمایل ندارند با عینک در معرض دید دیگران قرار گیرند کسانی که دوست ندارند به علت استفاده از عینک مطالعه سنشان آشکار شود و کسانی که به علت شغلشان باید زیاد در انظار عمومی ظاهر شوند.

 

چقدر مجبورید بپردازید؟

شما می توانید لنزهای کوتاه مدت تهیه کنید و هر ماه آن را دور بیندازید و یا می توانید از نوع بلند مدت آن استفاده کنید و آن را به مدت یک سال مورد استفاده قرار دهید. باید مایع تمیز کننده آن را نیز بخرید و یک عینک خوب نیز داشته باشید. تا هر زمان که لنز در اختیارتان نبود، و یا اگر چشمتان ملتهب یا مشکل دیگری پیدا کرد آن را مورد استفاده قرار دهید.

 

وقتی لنز به چشم دارید از چه کارهایی باید بپرهیزید

قرار گرفتن در معرض تهویه های قوی، جاهایی که باد شدید می وزد و مکان هایی که بخار وجود دارد مانند سونای خشک و سونای بخار.

 

آیا می دانستید ؟

- لازم است نزد چشم پزشک بروید تا متخصص چشم پس از انجام دادن آزمایش ها و معاینه دقیق از سلامت اشک چشم شما و این که لنز به چشمان شما آسیب نخواهد رساند مطمئن شود.

- هیچ عینک فروشی بدون نسخه پزشک نباید به شما لنز بفروشد.

 

نکات کلیدی

- لنزها باید خیلی پاکیزه نگه داشته شوند.

- برای عادت کردن به لنز مدتی زمان لازم است دست کم در حدود سه ماه. پس ابتدا درباره آن فکر کنید و بعد تصمیم بگیرید.

 

53- برای دندان ها و لثه های خود سرمایه گذاری کنید

دندان های زرد شده و لثه های عقب کشیده شده (که باعث شل شدن دندان ها می شوند) با بالاتر رفتن سن پدیدار می شوند و در مردان و زنان به طور یکسان اثر می گذارند. امروزه دندانپزشکی جدید پیشرفته برای کسانی که به این موضوع اهمیت می دهند راه حل هایی دارد.

 

دندان هایی به سفیدی برف

برای داشتن لبخندی زیبا مانند زمانی که بیست ساله بوده اید راه های گوناگون وجود دارد :

- پلاستیک هایی که داخل آن با ژل هایی با پایه پر اکسید هیدروژن پر شده است. آن ها را به مدت سه هفته شب ها روی دندان خود قرار دهید تا مینای دندان هایتان سفید شود.

 

- سفید کردن با لامپ

همان ژل روی دندان ها مالیده شده و سپس با لامپ های پلاسما گرم می شود تا تاثیر آن افزایش یابد. می توان همزمان با این کار از روش یاد شده در بالا نیز استفاده کرد.

 

روکش دندان

این کار فقط روی دندان های جلویی، 12 دندانی که قابل رویت هستند انجام می شود. طی آن پوشش نازک از چینی یا رزین، بر سطح خارجی دندان گذاشته می شود. ابتدا دندانپزشک با بی حسی موضعی توسط مته های مخصوص مقدار بسیار کمی از مینای دندان را بر می دارد و سپس روکش هایی که قبلا اندازه گیری و ساخته شده روی دندان قرار می دهد و آن را با لامپ گرم می کند. قیمت رزین و پرسلین متفاوت است در این مورد پرس و جو کرده و از دندانپزشک خود سوال کنید.

 

عقب رفتن لثه ها: فوری اقدام کنید

اگر لثه های شما عقب کشیده شده اند و رفته رفته ریشه دندان ها نمایان می شوند هر چه زودتر اقدام به درمان کنید. بسته به شرایط دندانپزشک ممکن است آن را به آسانی به جای اولیه خود باز گرداند و یا اینکه مجبور به پیوند از بافت کام شوند (بعضی اوقات موادی نظیر گوره تکس –مواد جذب نشدنی و سازگار با بدن را مورد استفاده قرار می دهند) عمل حدود یک ساعت طول می کشد و بخیه ها را پس از یک هفته می کشند.

 

آیا می دانستید؟

- لثه های عقب رفته ارثی است و اگر چنین موردی داشته باشید نمی توانید کار زیادی برای آن انجام دهید. کمبود بهداشت دهان و دندان نیز می تواند عامل بروز این مشکل شود. وجود رسوب دندان نیز باعث شل شدن لثه می شود. پس لازم است که مرتب به دندانپزشک مراجعه کرده و رسوب دندان خود را پاک  نمایید.

- عفونت باکتریایی که در اثر رعایت نکردن بهداشت به وجود می آید باعث التهاب لثه می شودو لثه متورم دیگر سفت روی دندان ها قرار نمی گیرد. مسواک نکردن مرتب و صحیح دندان ها نیز باعث آسیب رساندن به لثه ها و انقباض آنها می شود پس مراقب باشید.

 

نکات کلیدی

- اگر می خواهید دندان هایتان پس از سفید کردن (بلیچ اینگ) براق باشد از خمیر دندان های حاوی پراکسید کلسیم استفاده کنید. به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کرده و لامپ بگذارید.

- بهداشت دهان و دندان باعث جلوگیری از بیماری های دندان و لثه می شود. پس از هر غذا مسواک زده و نخ دندان استفاده کنید.

- قیمت روکش چینی و رزین و روکش دندان متفاوت است پس در این مورد با دندانپزشک خود گفت و گو کنید.

 

54- برطرف کردن نقص ها

عمل لیزر و پیلینگ (لایه برداری) چه در ارتباط با جراحی زیبایی باشد و چه منظور دیگر می تواند بسیاری از اشکلات را برطرف کند. از آن جا که این روش ها جزئی و ساده نیستند پس یکبار دیگر یادآوری می کنم آن را با احتیاط کامل انجام دهید.

 

پرتو معجزه گر لیزر چگونه عمل می کند؟

لیزر پرتویی مخرب است که با خشک کردن آب سلول های پوست سبب پوسته پوسته شدن آن می شود. کلاژن سازی را تحریک می کند و چون باعث انقباض بافت ها می شود. کمی اثر سفت کنندگی دارد. همین که چشم شما با عینک های مخصوص بیمار محافظت شد پزشک یا متصدی لیزر نوعی قلم مخصوص را که پرتو لیزر می تاباند در محل مورد نظر قرار می دهد. سپس با نگاه کردن به صفحه تصویر دستگاه لیزر و تشخیص موقعیت لایه های پوست عمق کار و شدت پرتو را در دستگاه تنظیم می کند. پس از انجام گرفتن عمل لیزر، محل مورد عمل کمی قرمز و پوسته پوسته می شود. ده روز پس از آن ظاهر شما کاملا طبیعی خواهد شد و می توانید آرایشی ملایم داشته باشید.

 

انواع گوناگون لیزر

 لیزر co2

قوی ترین و پر مصرف ترین لیزر در دنیاست. این روش برای برداشتن لکه های قهوه ای پوست که براثر فعال شدن ملانولیت ها به وجود آمده اند. بسیـار موثر است اغلب خطوط عمـودی دور لب ها را نیز با این لیزر برطرف می کنند.

پیش از انجام یافتن عمل لیزر، پوست باید به وسیله محصولات قوی لک بر ،مانند اسید ویتامین A آماده سازی شود. از احتمال بروز تبخال جلوگیری به عمل آید و یک آزمایش برای اندازه گیری میزان بهبود پوست به انجام رسد.

 

- لیزر اربیوم


از co2 آرام تر و ملایم تر است و بهبود سریع تر حاصل می شود.

 

- لیزر Derma K

ترکیبی از هر دو نوع لیزر یاد شده در بالاست که برای درمان دور چشم مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آیا می دانستید ؟


  شما با استفاده از پیلینگ (لایه برداری) یا درم ابریژن می توانید لکه های پوست و یا چین و چروک ها  را از بین ببرید. در نخستین روش، مواد شیمیایی نظیر گلیکولیک اسید یا تری کلراستیک اسید مورد استفاده قرار می گیرد حال آن که در دومین روش، درم ابریژن که در واقع ملایم تر است پوست صورت به وسیله دستگاهی که سر آن سنباده الماسی دارد صاف و نرم می شود قبل از انجام این روش همیشه یک ماه استفاده از محصولات رنگ بر و کرم های  ویتامین  A بسیار ضروری است.

مدت  بهبود اغلب کمتر از درمان با لیزر و با نتیجه یکسان است و روند کار نیز با بی حسی موضعی انجام می شود. پس از انجام یافتن کار بیمار باید هم از کرم های مخصوص پوست خشک و هم افشانه آب معدنی استفاده کند.

 

نکات کلیدی

- احتمال بروز مشکلات ناشی از سوختگی یا تغییر رنگ پوست به ویژه زمانی که انجام دهنده لیزر خیلی ماهر نباشد، وجود دارد با دقت انتخاب کنید

برای رسیدن به نتیجه نهایی سه ماه زمان لازم است. در این مدت همواره از مواد استتار کننده خوب استفاده کنید.

 

55- حفظ کردن زیبایی پاهایتان

پاهای قوس دار و لطیف ران های ظریف و زانوی لاغر از دارایی های با ارزش جوانی است که به هر قیمتی باید از آن ها مراقبت شود. وقتی که شیوه درست زندگی کافی نباشد دارو و جراحی برای نگه داشتن پاها به کمک شما می آیند.

 

از مشکلات گردش خون پیشگیری کنید

بعضی از افراد به طور ارثی مستعد ابتلا به واریس یا تلانژکتازیا (عروق ریز سطحی) هستند. وزن بالا، ورزش نکردن و عادت های غذایی نادرست در پاهای شما تاثیر می گذارد. پس لاغری خود را حفظ و ورزش کنید (پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا) سیگار را ترک کنید آب زیاد بنوشید و غذاهای پر فیبر بخورید.

افزون بر این ها فراموش نکنید که هنگام خواب پاهای خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید به طوری که روی هم قرار نگیرند. زمانی که در محل کار هستید هرازگاه پاهای خود را حرکت دهید. به مصرف داروهای تقویت کننده رگها وابسته نشوید تاثیر آنها هنوز مورد تردید قرار دارد.

 

چگونه واریس را درمان کنیم ؟

واریس به شکل قرمز یا آبی رنگ شدن شبکه عنکبوتی و یا رگ های ظریف و عروق یا ورم و پیچ و تاب خوردگی رگ های متسع آشکار می شود. متخصصان برای درمان واریس، راه های گوناگونی را توصیه می کنند که به شدت و جدی بودن مشکل

بستگی دارد.

 

- انعقاد حرارتی

برای درمان رگ های عنکبوتی و مشکلات جزئی تر کاربرد دارد. سوزن نیکلی متصل به دستگاه، گرمای ایجاد شده به وسیله دستگاه را به رگ های خونی قرمز یا آبی رنگ می رساند. این کار بدون هیچ گونه آسیب رسیدن به بافت های اطراف صورت می گیرد.

 

- اسکلروتراپی

ماده ای تحریک کننده را با نرمال سالین مستقیم به داخل رگ تزریق می کنند.پس از آن محل مورد درمان را با نوار زخم بندی محکم می بندند. هدف بستن رگ ها ایجاد التهاب در دیواره رگ و لخته خون موضـعی است.

 

- لیزر بخار مس

این لیزر اغلب با اسکلروتراپی همراه می شود.

 

- لیزر PDL-Diode

با استفاده از این دو نوع لیزر درمان ضایعات عروقی بسیار آسان، سریع، کم درد و بدون عارضه با نتایج پذیرفتنی امکان پذیر است.

 

- استریپینگ

روشی بسیار اساسی است که ضمن آن جراح، پس از بی حسی موضعی یا عمومی، برشی ظریف ایجاد می کند و کل رگ را از بدن بیرون می آورد.

 

آیا می دانستید ؟

- شما با استفاده از دو نوع عمل جراحی می توانید شکل پاهای خود را تغییر دهید. با لیپوساکشن می توانید در اندازه باسن چاق خود تغییر ایجاد داده و سلولیت ها (چربی های زیر پوست) را از زیر زانو خارج سازید. با این همه اگر این کار برای قسمت های داخلی باسن و ساق پا –به دلیل خطر بالای  مشکلات بعدی آن –انجام نشود بهتر است پس از ایجاد برشی کوچک ابتدا چربی ها به مایع تبدیل و سپس به وسیله دستگاه مکیده می شود.

 

- لیپوتومی

روشی بسیار ملایم تر است که نیازی به جراحی ندارد. سرم فیزیولوژیکی سالین در سلول های چربی تزریق می شود. این کار آن ها را متورم می کند که قرار گرفتن در برابر تابش پرتوهای فرا قرمز سبب متلاشی شدنشان می شود با این همه چنین روشی در بسیاری از کشورها، از جمله انگلیس هنوز رایج نشده است.

 

- تری اسکالپچر یا شکل دادن دوباره

اندازه کردن بدن با مالش به وسیله گلیکولیک اسید و الکتروتراپی است. هفت هفته درمان لازم دارد.

 

نکات کلیدی

- گینکو بیلوبا برای رگ ها مفید است. در داروخانه ها به شکل ژل یافت میشود که به منظور ماساژ ملایم مورد استفاده قرار می گیرد.

- اگر رگ های واریسی برجسته و نمایانی دارید جراحی نتیجه خوبی برایتان دارد.

 

56- چاق شدن ؟

خیلی از زنان در حدود پنجاه سالگی اضافه وزن پیدا می کنند. با این همه دلیل اضافه وزن پیدا کردن  و چاق شدن همه مانند هم نیست. از این رو به این مشکل باید پاسخ مشخصی داد.

 

یاد بگیرید عادت های غذایی خود را  تغییر دهید

سوخت و ساز بدن شما دیگر مانند گذشته نیست. شما باید این را بپذیرید و عادت های غذایی خود را تغییردهید. کاهش کالری هایی که روزانه به بدن می رسد به معنی محرومیت و گرسنگی کشیدن نیست. موضوع این است که بتوانید در غذاهای مصرفی خود را با کالری خوب جایگزین کنید. با این کار می توانید با مطالعه کتاب های سودمند و یا مشاوره با متخصصان تغذیه به انجام برسانید و اجازه دهید آنان بر عادت های غذایی جدید شما نظارت داشته باشند. هر گزینه ای را که انتخاب کنید چه موفق باشید و چه نباشید برای شما خوب است به خاطر داشته باشید که کلیه توفیق شما تنها قدرتتان نیست بلکه ارتباط شما با بدنتان و احساس غروری است که از این ارتباط پیدا می کنید.

 

کارهایی که باید حتما از آنها بپرهیزید

رژیم های معجزه گر

در رژیم های معجزه گری که شما را هفته ای پنج کیلو لاغر می کند شما چربی ها را از دست نمی دهید بلکه عضلاتتان و مواد ضروری بدن که برای سلامت شما لازم است از دست خواهید داد.

 

داروهای ضد اشتها

اساس بیش تر این مواد هورمون های تیروئید ، ادرار آور، آمفی تامین ها و روان گردان هاست. درست است که این داروها شما را لاغرتر می کنند اما بدانید که عضلات بدن شما هستند که تحلیل می روند و این در حالی است که در چربی های بدن شما تاثیر چندانی نمی گذارند. دیگر اینکه شما به طور جدی با خطر مشکل دار شدن کلیه ها و نابودی تیروئید، اضطراب و بی خوابی و ... روبه رو خواهید شد.

 

آیا می دانستید ؟

- سونای خشک، یا بخار هیچ کاری برای اندام شما انجام نمی دهند. شما با این کار تنها آب بدنتان را از دست می دهید و چربی ها در جای خودشان قرار خواهند داشت.

- رفتار درمان ها (درمان با آرامش، رفع تنش و اضطراب، روان درمانی و غیره) می توانند کمک کننده باشند.

- کسانی که مشکلات اساسی چاقی دارند. طبق تجویز پزشک می توانند از داروهای موجود در بازار استفاده کنند.

- پودرهای غذایی می توانند کمک کننده باشند، به شرط آن که شما آن را جایگزین یک یا دو وعده غذایی اصلی خود کنید. مقدار کالری ای که هر روز به بدنتان می رسد با دقت بنویسید. روی بسته مواد غذایی مصرفی خود را نگاه کنید و ببینید آیا از پروتئین و مواد ضروری مورد نیاز بدنتان سرشار است یا نه.

 

نکات کلیدی

- پس از پنجاه سالگی، به طو طبیعی وزن شما بیشتر از دوران بیست سالگی تان خواهد بود. این موضوع را بپذیرید. و به خاطر داشته باشید که لاغری زیاد سن شما را بیش تر نشان خواهد داد.

- ورزش منظم برای کنترل وزن بسیار مفید است.

 

57- دوباره شکم صاف داشته باشید

شکم برآمده و یا آویزان همه هیکل شما را زشت می کند. به همین دلیل است که همواره تاکید می شود ورزش کنید به ویژه تمرین هایی که برای تقویت عضلات شکم مفید است. با این همه اگر برای شروع خیلی دیر شده و آسیب وارده به بدنتان جدی است. جراحی می تواند یاری رسان باشد.

 

لیپوساکشن

اگر شما توده ای چربی مقاوم در ورزش یا رژیم لاغری دارید می توانید با لیپوساکشن آن را از بین ببرید. در عمل لیپوساکشن پس از تراشیدن موهای شرمگاهی جراح سه برش حدود شش میلیمتری ایجاد کرده و میله دستگاه را وارد بدن می کند. جای برش معمولا پس از رشد مجدد مو از دیدرس دور خواهد بود.

عمل در حدود چهل دقیقه به درازا می کشد و با بی حسی موضعی یا مصرف اپیدورال انجام می شود شما می توانید چند ساعت پس از عمل بیمارستان را ترک کنید.

 

جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

اگر مشکل به چربی زیاد مربوط نمی شود و دیواره عضلات شما بزرگ شده است (که اغلب به آن شکم دیافراگمی می گویند) عمل بزرگ تری مورد نیاز است.

ابتدای این کار شامل کشش غلاف غضروفی (نواری از بافت که عضلات را به یکدیگر ارتباط می دهد) و استخراج چربی های زیادی است. بیشتر وقت ها جراح پوست را می کشد و اضافی آن را بر می دارد و ناف را در محل قبلی اش قرار می دهد.  لوله درن را به مدت سه روز در محل باقی می گذارد و بخیه ها را پس از دوازده روز می کشد. عمل با بی هوشی عمومی و به مدت دو ساعت انجام می شود و مدت بستری شدن در بیمارستان دو روز خواهد بود.

 

چند توصیه مفید

اگر وزنی نزدیک به حد طبیعی دارید بهتر است از انجام دادن عمل صرف نظر کنید. اگر نیاز به رژیم دارید این کار را پیش از انجام عمل انجام دهید. پس از عمل جراحی پوشیدن گن های مخصوص هم شب و هم روز، به مدت یک ماه لازم است. پس از عمل خیلی زود به سراغ حرکات ورزشی نروید. (از جراح خود در این باره سوال کنید). تا دو ماه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری ورزید.

 

آیا می دانستید ؟

- جراحی زیبایی شکم عملی دردناک و خسته کننده است. شکم ورم می کند و آب در آن جمع می شود و یک ماه طول می کشد تا ورم آن را از بین برود. کوفتگی و ضعف در حدود ده روز پس از عمل برطرف می شود. محل جراحی شده تا مدتی حس

خود را از دست می دهد ولی پس از چند هفته بایستی رو به بهبود برود.

- مایع متراکم شده را می توان از بدن خارج کرد. محل زخم، بسته به وسعت عمل و کیفیت پوست افراد متفاوت است. با بی حسی موضعی می توان آن را بهتر کرد اما پیش از شش ماه به این کار دست نزنید.

 

نکات کلیدی

- اگر قصد دارید حمام آفتاب بگیرید پیش از قرار گرفتن در معرض نور خورشید محل زخم را حتما با کرم ضد آفتاب بپوشانید.

- پس از جراحی زیبایی شکم تا دو هفته به سر کار نروید و تمرین های ورزشی خود را کم کم شروع کنید.

 

58- باسن خود را دوباره شکل دهید

آیا پوشیدن لباس های کمی چسب رفته رفته برای شما مشکل ساز می شود. آیا پوشیدن نیمتنه و شلوار جین دیگر جذاب نیستند ؟ به بیان دیگر آیا فرم لباس شما دیگر مانند سابق نیستند؟ چند راه برای بهبود وضعیت آن وجود دارد. یکی از روش هایی  را که با وضعیت شما سازگار است انتخاب کنید.

 

محرک های الکتریکی برای سفت شدن و حالت دادن

این تمرین بدون حرکت با استفاده از وسایل دارای بالشتک های کوچک الکتریکی که فرکانس کوتاه را از راه بالشتک ها به بدن وارد می کند. در منزل انجام پذیر است این کار هفته ای سه جلسه و هر جلسه سی دقیقه متوالی برای سفت شدن باسن لازم است. اگر شما آن را همزمان با تمرین های ورزشی و ماساژ با کرم های ضد سلولیت انجام دهید. نتیجه خیلی بهتر خواهد بود.

 

با مزوتراپی چربیهایتان را کاهش دهید

این روش شامل تزریق ترکیبی از ویتامین ها، اسیدهای آمینه و داروهای دیگر است که به وسیله سوزن های بسیار ظریف به محل تحت درمان تزریق می شود.

تزریق این مواد باعث تحریک گردش خون در محل تحت درمان و خروج چربی های اضافی و افزایش فعالیت سلول می شود. مزوتراپی در باسن و ران ها نتایج خوبی به دنبال داشته است. اما در مورد پوست های شل چندان مناسب نیست. شش الی ده جلسه مزوتراپی مورد نیاز است.

 

لیپوساکشن برای مواد بسیار جدی تر

لیپوساکشن باسن، مانند روش یاد شده در مورد شکم است. پس از انجام یافتن لیپوساکشن شما باید دو هفته هم روز و هم شب و به مدت دو هفته دیگر تنها روزها، گن مخصوص به تن کنید. باسن شما حتی اگر شل و افتاده باشد دوباره سفت خواهد شد. همان طوری که می خواهید تحریک کردن آن امکان پذیر است اما باید شش ماه صبر کنید.

 

آیا می دانستید ؟

- برای شکل دهی دوباره باسن با لیپوساکشن، جراح باید مهارت کافی داشته باشد تا بتوان به اندازه و حالت مطلوب دست یافت. بیش از انجام گرفتن کار استفاده از روش رایانه ای مورفینگ خیلی مهم است. با دیدن شکل باسن خود در نمایشگر رایانه می توانید از اندازه و حالتی که جراح قصد دارد به باسن شما بدهد آگاه شوید و در مورد جزئیات کار با پزشک خود گفت و گو کنید.

- اگر به نتیجه مطلوب دست نیافتید باز هم با استفاده از روش مورفینگ که شکل نهایی باسن شما را پس از عمل نشان می دهد. می توانید آنچه را که می خواهید انتخاب کنید. این کار خطرهایی از جمله عفونت به همراه دارد.

 

نکات کلیدی

- لیپوساکشن علاوه بر خارج کردن چربی ها، باعث از بین رفتن چربی های زیر پوست (سلولیت) و کاهش ناهمواری های پوست که به پرتقالی معروف است. نیز می شود. اما باسن را بالاتر نمی برد. و خطوط روی پوست را برطرف نمی کند.

- تا حدود پنج لیتر چربی را می توان در یک جلسه لیپوساکشن از بدن خارج کرد.

 

59- نشانه های افسردگی

در این دوران تغییرات بزرگ، ممکن است گذشت زمان را آکنده از آشفتگی و بیهودگی به شمار آورید. برای یاری رساندن به شما جهت کنار آمدن با این تغییرات و تعدیل آن ها به گونه ای توفیق آمیز کمک های متخصص روان شناسی بسیار ارزشمند است اما مهم ترین چیز این است که بتوانید فرد مناسبی را برای این کار پیدا کنید.

 

معنای یائسگی حتما افسردگی نیست

در زمان مادربزرگ هایمان، راجع ب افسردگی ناشی از تغییر زندگی اسرارآمیز و هولناک خیلی حرفها می زدند. امروزه ارتباط میان یائسگی و افسردگی خیلی ظریف تر به نظر می آید. البته کاهش استروژن باعث تغییرات خلق و خو می شود  که علت آن کمبود سروتونین است (سروتونین هورمون نشاط و سلامت است).

افزون بر این ها کم خوابی باعث کاهش یافتن انرژی در طول روز می شود. با این همه درمان صحیح با جایگزین های هورمونی HRT می تواند مشکلات را حل کند. اگر احساس می کنید که یک لحظه خوشحال اید و یک لحظه غمگین علت اصلی آن نگرش تحقیر آمیز جامعه به زنان یا حتی بدتر از آن بی توجهی کامل به آنان براساس این گفته نادرست که زن سن مشخص دارد. اگر شما احساس پوچی می کنید و یا بر این تصورید که به درد هیچ کاری نمی خورید در حقیقت آماده شده اید که دیگران شما را پس بزنند.

مشاوره درمانی می تواند به شما کمک کند.

روان درمانی تحلیلی

روان درمانگر برای شما داروهای روان گردان، قرص خواب یا داروهای ضد افسردگی تجویز نمی کند او با شما حرف می زند و ارتباط برقرار می سازد.هدف او کمک به شما و آگاه شدن از خواسته ها و آروزهای مغایر درونی تان است تا بدین سان بتوانید زندگی را به گونه دیگری بپذیرید.آنچه روان درمانی و تحلیل روانی را از هم متمایز می سازد. این است که اولی وقت کمتری می گیرد و به مشکل خاص تمرکز می کند که در مورد چگونه کنار آمدن با تغییرات ناشی از یائسگی است. بسته به نیاز شما و بودجه مالی تان شاید درمان چند ماه یا چند سال به درازا بکشد و شامل یک یا چند جلسه در هفته باشد.

 

آیا می دانستید ؟

- روان درمانی از دل تحلیل روانی سرچشمه گرفته است و شاخه های گوناگونی دارد. علاوه بر بسیاری روان شناسان پیروان فروید و لاکان، گشتالت درمانی تاکید بر شناخت و اگاهی از زمان حال فرد دارد درمانگران رفتاری و شناختی آمریکایی، و درمانگران پیرو یونگ، که از عنصری معنوی بهره می گیرند نیز در این زمینه فعالیت دارند.

- آماده آزمون بسیاری از این مکتب ها باشید تا ببینید کدام یک بهترین تناسب را با شما دارد.

 

نکات کلیدی

- مدتی طول می کشد که مشخص شود. شما دچار افسردگی شده اید همین که با نشانه های آن روبه رو شدید برای درمان اقدام کنید.

- آمادگی داشته باشید که بیش از انتخاب با یک یا چند درمانگر گفت و گو کنید. اگر نتوانستید با یک  درمانگر ادامه دهید فرد دیگری را برای این کار برگزینید.

 

60- از ورم مثانه ناراحت نشوید

بعضی از زنان دچار ورم مثانه می شوند که از چهل سالگی به بعد ممکن است بسیار ناراحت کننده باشد. از این موضوع نگران و دلواپس نشوید چون درمان پذیر است.

 

نیاز فوری

نیاز کم و بیش کنترل ناپذیر به دفع ادرار (که مثانه تحریک شده نام دارد) بر اثر فعالیت زیاد عضلات دفع کننده است که مسئولیت خروج ادرار از مثانه را به عهده دارند. ادامه این حالت ممکن است براثر ضعیف شدن اسفنکتر باشد که این امر علل متعددی دارد. دوران کودکی، افتادگی مثانه (این حالت در صورتی به وجود می آید که یک عضو از محل طبیعی خودش خارج شده باشد) بیماری های عصبی، کاهش حالت ارتجاعی که براثر کمبود استروژن به وجود می آید و علت اصلی آن یائسگی است. ضعیف بودن اسفنکتر باعث ترشح ادرار هنگام سرفه،عطسه و یا فعالیت های شدید می شود که به آن بی اختیاری دفع ادرار می گویند و در مورد نشانه های بیماری با پزشک خود گفت و گو کنید . پزشک برای مشکل شما معاینه تشخیصی جدی ای انجام خواهد داد. نحوه درمان متفاوت است.مثانه تحریک شده با داروهای ضد تشنج و آرام بخش درمان پذیر است. کمبود حالت ارتجاعی نیز با درمان با جایگزین های هورمونی رفع می شود. افتادگی مثانه (بی اختیاری دفع ادرار) را باید با عمل جراحی مداوا کرد.

 

آیا می دانستید؟

- جراحی، شامل فرستادن دو بالن از جنس پلاستیک سازگار با بدن و پر شده از ژل به داخل مثانه است. بالن ها فشار عضلات را کم می کنند و در نتیجه عضلات سفت می مانند.

 

نکات کلیدی

- بی اختیاری دفع ادرار بر اثر سرفه اغلب در زنان بالای 65 سال اتفاق می افتد. - اگر سن شما کم تر از 65 سال است و گاهی دچار این عارضه می شوید به پزشک مراجعه کنید.

 

 

گردآوری و تنظیم: نایس کلوب

برگرفته از کتاب 60 نکته ضد پیری مترجم گلی نژاد، تهران -نشر ثالث 88325376

 

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید