راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

نکات ضد پیری در میانسالی (بخش اول)

نکات ضد پیری در میانسالی (بخش دوم)

نکات ضد پیری در میانسالی (بخش سوم)

نکات ضد پیری در میانسالی (بخش چهارم)

نکات ضد پیری در میانسالی ( بخش پنجم)

 

نکات 31 تا 40

31- از گردنتان غافل نشوید

بیشتر خانم ها از گردنشان غفلت می کنند. جای تاسف است چون گردن بیشتر از صورت یا بدن سن انسان را نشان می دهد با دقت گردن خود را نگاه کنید و از این به بعد بیشتر به آن ها توجه نشان دهید و از روش مفید و موثر برای بهبود گردن بهره بگیرید.

 

همیشه سرتان را بالا نگه دارید

گردن بسیار مستعد چین و چروک است. اگر می خواهید در آینده مجبور نباشید همیشه لباس های یقه بسته بپوشید تا چین و چروک های آن را بپوشانید از همین حالا سرتان را بالا و گردنتان را صاف نگه دارید. این کار باعث سفتی عضلات می شود و از به وجود آمدن غبغب جلوگیری می کند و شما به درمان های بعدی نیازی نخواهید داشت .

 

ورزش های روزانه گردن

هر روز صبح این تمرین ها را انجام دهید :

- شانه های خود را صاف نگه دارید و تا آنجا که می توانید گردنتان را به سمت چپ و راست بچرخانید. گویی می خواهید پشتتان را ببینید.

- گردن خود را به سمت عقب بکشید تا حدی که به سقف بالا سر خود نگاه کنید. ( 2 دقیقه در همین حالت بمانید) و سپس سر خود را به قدری خم کنید که چانه تان به جلوی سینه تان بچسبد. (این کار را 10 بار انجام دهید)

- شانه های خود را صاف نگه  دارید و به سمت چپ و راست بچرخانید (6 بار از چپ به راست و 6  بار از راست به چپ).

 

ماساژ دادن و مرطوب کردن

از کرم های مخصوص صورت و گردن استفاده کنید. کرم های بدن را به گردن نمالید. برای ماساژ دادن وقتی را برای خود در نظر بگیرید. با نوک انگشتان کرم را به شکل دایره وار رو به سمت بالا به گردن خود بمالید.

 

آیا می دانستید ؟

- رژیم های لاغری برای گردن کاری انجام نمی دهند زمانی که در مدتی کوتاه مقدار زیادی وزن از دست می دهید باید مشکلات آن را تحمل کنید. کاهش وزن سریع اغلب باعث افتادگی و چروک شدن گردن می شود .

- دلیل آن کاملاً مشخص است از دست دادن چربی گردن را خالی می کند و باعث چروک و افتادگی می شود. این اتفاق ممکن است در هر سنی بیفتد.

- از آنجا که تعداد عضلات گردن کم است کار کردن روی آن به دشواری امکان دارد و بدون عمل جراحی به آسانی سفت نمی شود. پس این هم دلیل دیگری است برای این که از رژیم های سخت بپرهیزید و از گردن خود مراقبت کنید.

 

نکات کلیدی

- آسیب های ناشی از آفتاب برای گردن از هر چیز دیگری بدتر است. هرگز بدون استفاده از کرم ضد آفتاب از منزل خارج نشوید .

- پیاده روی مانند ملکه ها بهترین تمرین است. سرتان را بالا و گردنتان را صاف نگه دارید.

 

32- جلوگیری از بزرگ شدن شکم

شکم باد کرده نه تنها زیبا نیست بلکه دردناک هم هست این مشکل به نحوه تغذیه فرد بستگی دارد و اغلب در دوران یائسگی بیشتر نیز می شود.

 

غذا را خوب بجوید

اگر شما غذای خود را تند می خورید باید همواره دچار ناراحتی معده باشید چون نخستین مرحله گوارش را به خوبی انجام نداده اید اگر غذا کامل خرد نشود و کارهای شیمیایی آنزیم ها و بزاق روی آن اعمال نشود وارد معده می شود. در آنجا برای جبران باید شیره معده بیشتری ترشح شود. همه این موارد واکنش هایی زبانبار هستند. زبان باردار ، معده اسیدی و از همه بدتر نفخ که براثر  گازهای روده به وجود می آید. پس غذا را باید خیلی خوب جوید تا علاوه بر پیشگیری از عوارض یاد شده طعم و مزه آن در دهان حس شود.

 

عضلات شکم را تقویت کنید

قوی کردن عضلات شکم راه بسیار خوبی برای جلوگیری از بزرگ شدن آن است. تمرین های تقویت کننده عضلات را هر روز انجام دهید.

 

آیا می دانستید ؟

- مصرف غذاهای پر فیبر باعث نفخ شکم می شود. از مصرف زیاد سبزی خام بپرهیزید. گوجه فرنگی و نان های جو و سبوس دار را به اندازه لازم بخورید. مصرف سیب زمینی غذاهای صبحانه درست شده از گندم کامل ، لپه یا  لوبیا، سیر و پیاز را کاهش دهید.

- کپسول های گیاهی با پایه زغال چوب، رازیانه، خاک رس برای درمان مشکلات گوارشی و نفخ شکم خوب هستند.

 

نکات  کلیدی

- افرادی که به تنهایی غذا می خورند دچار نفخ معده می شوند. چون زمانی که انسان تنهاست و همنشینی برای صحبت ندارد غذا را تند می  خورد.

- اگر از نفخ معده ناراحت هستید دراز بکشید و شکم خود را دایره وار ماساژ دهید.

 

33- گیاهان ضد پیری را بشناسید

در پزشکی گیاهی برای درمان بیماری ها از گیاهان استفاده می شود. برخلاف پزشکی رایج (غربی) پزشکی گیاهی تنها در کارکرد یک عضو به تنهایی تاثیر نمی گذارد بلکه همزمان باعث تعادل چند ماده در بدن می شود.

 

گیاهان هورمونی

بعضی از مشکلات، یائسگی را می توان با گیاهان هورمونی برطرف کرد. استروژن های گیاهی، از لحاظ کیفی، به هورمون های انسانی شبیه هستند. و بعضی از نشانه های یائسگی مانند گر گرفتگی یا عرق کردن را کاهش می دهند و هیچ گونه عارضه جانبی را ندارند.

بهترین هورمون شناخته شده ایزوفلاون است که از سویا گرفته می شود. زنان آسیایی (جنوب شرق آسیا )چون مقدار زیادی سویا مصرف می کنند. کم تر دچار مشکلات دوران یائسگی می شوند آمار سرطان نیز در این افراد خیلی کم تر از دیگران است.

کرم های پروژسترون های گیاهی از( یام ) سیب زمینی شیرین (سیب زمینی مکزیکی) تهیه می شود بنا به گفته عده ای از افراد بعضی از علائم یائسگی با این روش کاسته می شود اما چون جذب به طور کامل انجام نمی گیرد محافظت کافی در برابر مشکلات استخوانی به وجود نمی آید.

 

آیا می دانستید ؟

- پانکس جین زن درمانی موثر برای خشکی واژن، گر گرفتگی، اضطراب و تپش قلب است. 

- گینکگو بیلوبا باعث افزایش فعالیت هورمون ها و تسریع گردش خون می شود.

- جوانه ها در کاهش افسردگی موثرند.

 

نکات کلیدی

- مخلوطی از سویا، مریم گلی و پامچال می تواند مشکلات یائسگی را کاهش دهد.

- هورمون های گیاهی مانند کرم های پروژسترون که از سیب زمینی شیرین گرفته می شود. مورد پسند برخی از زنان است.

 

34- مراقبت از ناخن و دست

دست ها نیز مانند گردن، بی رحمانه سن شما را آشکار می کنند. به همین دلیل است که همواره توجهی ویژه به دست ها می شود. یک بار دیگر می گویم بدانید که پیگشیری بهتر از درمان است.

 

چهار دشمن اصلی دست ها و ناخن

- نور خوشید

برای جلوگیری از ایجاد لکه های قهوه ای همیشه پیش از ترک خوردن از محافظت کننده پوست استفاده کنید. چند تیوپ کرم ضد آفتاب در دسترس داشته باشید. در راهروی خروجی منزل در خودرو، در  کشوی میز کارتان. هنگام رانندگی دستکش به دست کنید تا از دستانتان در برابر آفتاب محافظت کند.

 

- سرما

با نخستین نشانه های سرمای زمستان کرم های ویژه ای که مرطوب کننده های قوی هستند تهیه و از آن ها استفاده کنید. هیچ گاه بدون دستکش از منزل خارج نشوید در صورت لزوم با استفاده از ماسک های ویژه دست دستان خود را درمان کنید. لایه ای ضخیم از کرم روی دستان خود بمالید و سپس دستکش نخی به دست کنید. حدود یک الی دو ساعت در همان حالت بمانید شبها هنگام تماشای تلویزیون زمانی مناسب برای این کار است.

 

- مواد شوینده

هیچ گاه بدون دستکش ظرف نشویید. می توانید از انواع نرم و نازک آن استفاده کنید.

 

- خشکی

استفاده از دستکش نازک هنگام کار در منزل ضروری است. چون گرد و غبار دست ها را خشک می کند. اگر در هنگام کار با کاغذ سر و کار دارید در طول روز کرم بزنید. چون کاغذ رطوبت طبیعی پوست را جذب می کند.

 

به ناخن هایتان توجه داشته باشید

ممکن است ناخن بلند زیبا بنظر برسد. اما باید طوری باشد که سن شما را بیشتر نشان ندهد. بهتر است آنها را کوتاه نگه دارید و به شکل چهار گوش و منظم سوهان بزنید. آنها را هر روز بازبینی کنید حتی اگر مد باشد از مصرف لاک ناخن با رنگ های تیره و پر رنگ (جگری، قهوه ای، آبی) خودداری ورزید. چون بی تردید شما را شبیه به زنان سبک می کند. روزها تنها از برق لاک یا لاک های بسیار روشن استفاده کنید و عصرها برای بیرون رفتن از منزل لاک های رنگی را مورد استفاده قرار دهید هرگز از لاک های خیلی براق استفاده نکنید چون آنها برای هیچ کس مناسب نیستند.

 

آیا می دانستید ؟

- اگر چه کف دست پوستی ضخیم و مقاوم دارد پوست پشت دست مانند دیگر نقاط بدن است و غدد سباسه دارد بنابراین در برابر آسیب های مداوم دنیای بیرون امکان محافظت کم تری دارد.

- دست ها تنش های طولانی مدت را نشان می دهند. براساس پژوهش های انجام گرفته معلوم شده است که تنش های عصبی، هوای سرد، مواد شوینده باعث ایجاد ترک های دردناک در پوست اطراف ناخن ها می شوند.

- از آنجا که دست ها بیشتر وقت ها در برابر نور خورشید قرار می گیرند اغلب نخستین جایی هستند که لکه های قهوه ای  در آن ظاهر می شوند. برای محافظت از نرمی و لطافت دستان خود هر روز و به هر شکل ممکن از آنها مراقبت کنید.

 

نکات کلیدی

- اگر بعضی از کرم های روشن کننده را به طور مرتب مورد مصرف قرار دهید پس از شش ماه لکه های پوستی را از بین خواهند برد.

- اگر حس می کنید پوست دستتان کشیده و سفت شده است دستانتان را ماساژ دهید انگشتان خود را به داخل کف دست خم کنید و سپس با کرم های معطر ماساژ دهید.

 

35- پاهای خود را فراموش نکنید

آیا حس می کنید پاهایتان کمی خسته شده است؟

همیشه به یاد داشته باشید که آنها وزن شما را و گاهی اوقات کفش های تنگ و سفت را که مناسب آنها نیستند تحمل می کنند. پس جای تعجب نیست که واکنش نشان دهنده زمان آن رسیده است که با دستانتان به کمک آنها بروید.

 

مشکلی کوچک اما دردناک

میخچه، شاخی شدن پوست، پینه بستن

تنها خواندن این واژه شما را وادار می دارد که بگویید آخ ! آنچه در هر سه مورد وجود دارد شاخی شدن پوست سرانجام پینه و در نهایت که به دردهای شدید می انجامد همه بر اثر پوشیدن مدام کفش های نامناسب و وارد آمدن فشار به یک نقطه است. میخچه اغلب روی انگشتان پا قوس کف پا یا میان انگشتان ایجاد می شود. استفاده از نرم کننده ها و مرطوب کننده ها وضع را بدتر می کند. برای رهایی از شر آنها خود درمانی نکنید. ممکن است زخم و در پی آن عفونت ایجاد شود. به متخصصان پوست جراح یا ارتوپد مراجعه کنید. آنها با جراحی میخچه ها را درمان می کنند. برای جلوگیری از پیشرفت آنها کفش راحت بپوشید و پاهایتان (میان انگشتان پا) را با گوشه حوله خشک کنید. گاهی پاهای خسته خود را استراحت دهید اگر هوا خوب بود با جوراب یا صندل راحت در منزل راه بروید.

 

اگر ناخن شما در گوشت فرور فته است به سرعت اقدام کنید.

این مشکل اغلب در انگشت شست پا پیش می آید و باعث ورم می شود در این حالت اطراف ناخن قرمز و دردناک می شود. خیلی سریع به پزشک متخصص ارتوپد یا جراح مراجعه کنید. او ناخن فرو رفته در گوشت را بیرون می آورد. زخم ها را پاکیزه می کند تا ناخن بدون مشکل بعدی رشد کند. اگر مدت زیادی ناخن در گوشت بماند مجبور خواهید شد عمل جراحی سنگینی را تحمل کنید.

 

آیا می دانستید ؟

- پاها این شاهکار حرکتی، از 28 استخوان و 33 مفصل تشکیل شده است که با گذشت زمان و مسن تر شدن رو به تغییر شکل می رود.

- شایع ترین مشکل هالکس و واگلس، انحراف شست پا به سوی دیگر انگشتان است که ضمن آن استخوان خارجی شست پا به سمت بیرون بزرگ و باعث می شود شست به سمت انگشتان دیگر انحراف یابد و گاهی روی انگشت دوم قرار گیرد.

- در صورت بروز چنین حالتی باید از پوشیدن کفش های پاشنه بلند و تنگ خودداری ورزید و از کفش های ویژه دارای جدا کننده شست پا استفاده کنید. هر قدر می توانید با پای برهنه راه بروید انگشت شست پا را به اطراف بچرخانید تا خستگی ان در برود اگر درد داشتید می توانید به وسیله لیزر درمانی اقدام به معالجه کنید. روش های جراحی نیز در این مورد بسیار موفقیت آمیزند.

 

نکات کلیدی

- مراجعه ماهیانه به پزشک ارتوپد کاری تجملاتی نیست. این کار برای پیشگیری از مشکلات احتمالی بعدی شما ضرورت فراوان دارد تا بتوانید در تابستان همواره از صندل های زیبا استفاده کنید.

- انگشتان پا بدون لاک های خوشرنگ و براق کننده خیلی زیبا به نظر نمی رسند.

 

36- مد روز آرایش کنید

آرایش یکی از قدرتمندترین دوستان شماست. پس استفاده از آن را به هیچ وجه متوقف نکنید. با وجود این هر چه سنتان بالاتر می رود. جای کم تری برای اشتباه باقی می ماند. وقت آن رسیده  که در مورد شیوه آرایش خود تجدید نظر کنید و در این کار خبره ای واقعی شوید.

 

تسلیم نشوید

نباید به بهانه این که خوب نمی بینید آرایش کردن را کنار بگذارید عادت کنید که از آینه دارای امکان بزرگنمایی برای دیدن صورت یا چشمان خود استفاده کنید و در آخر کار با استفاده از عینک دوباره خود را وارسی کنید. در پایان با استفاده از همان عینک لب های خود را رژ  لب بزنید.

 

کرم های زمینه ساز و پودر گونه : در مصرف آن ها صرفه جویی کنید

 

- کرم های زمینه ساز

به جای کرم های مرطوب کننده رنگدار از کرم های زمینه ساز (از نوع ضد آفتاب آن) استفاده کنید.

 

- پودر گونه رنگی

به جای رنگ قرمز از سایه های نارنجی استفاده کنید. اما مواظب باشید که پر رنگ تر نباشد پودر گونه را به وسیله برس های مخصوص از مرکز گونه تقریبا به موازات پره های بینی به کناره های سمت بالا بکشید.

این گونه آرایش چهره را کشیده به سمت بالا نشان می دهد.

 

- پودر صورت

از پودر صورت به مقدار بسیار کم استفاده کنید. چون چروک های صورت را نمایان تر می سازد رنگی را انتخاب کنید که رنگ کرم پودر آرایشی تان نباشد. آن را به وسیله برسی بزرگ بر روی قسمتهای براق صورت (مانند چانه، بینی، پیشانی) بکشید. نوع فشرده ان را برای مصرف روزانه بخرید.

 

مواظب چشم ها باشید

- جدا خودداری کنید

خط چشم های مایع چهره شما را خشن تر و سنتان را بیشتر نشان می دهد. مژه مصنوعی، ریمل زیاد که مژه ها را به هم می چسباند و ناصاف می کند سایه های آبی روشن، سبز روشن و رنگ های زننده همه این ها حتی برای بیست و پنچ سال پیش شما نیز مناسب نیستند!

 

- بی درنگ استفاده کنید

 با استفاده از مداد مخصوص خط چشم قهوه ای رنگ برای کشیدن خط خارج چشم ها دو یا سه رنگ سایه چشم (سبز زیتونی تیره، قهوه ای، بنفش تیره) سایه چشم صدفی (سفید یا صورتی) عصرها، خیلی کم و ملایم زیر ابروهایتان را آرایش کنید.

 

آیا می دانستید ؟

- آرایش لب ها بسیار گول زننده است. چون با گذشت زمان حالت لب ها تغییر می یابد لازم است که آن ها را با نهایت احتیاط ممکن اصلاح کنید. سعی نکنید با بیرون زدن رژ لب از اطراف لب ها آن ها را بزرگ تر جلوه دهید. نتیجه کاملاً نامناسب خواهد بود. مواظب باشید هنگام رژ زدن دندان هایتان را لک نکنید.

- از رژ لب هایی با رنگ های تند، مانند قهوه ای، جگری و ... استفاده نکنید. چون این رنگ ها زننده هستند با توجه به رنگ مو و پوست خود، از رنگ های قرمز، صورتی یا رنگ های سایه دار استفاده کنید. پیش از استفاده از رژ لب یا برق لب، دور لب را خط بکشید که از پخش شدن رژ لب در اطراف دهانتان جلوگیری شود.

 

نکات طلایی

- واژه بسیار مهم نرمی است جهت دستیابی به آن برای سایه چشم از پدهای نخی، برای خط چشم از مداد و برای رژ گونه از پدهای مودار استفاده کنید و پس از مالیدن رژ لب یک دستمال کاغذی را چند بار آهسته و آرام روی لب ها فشار دهید.

- ابروهایتان باید بسیار عالی باشد. نگاه کنید که موهای آن رو به بالا و صاف بایستد.

 

37- با تشریفات حمام کنید

استحمام  طولانی همه خستگی و نگرانی روز را می شوید و دور می کند. چنین به نظر می رسد  که اضطراب، فشارهای روزانه و احساسات منفی را معجزه آب ولرم خوشبو ناپدید می سازد. این گوی و این میدان.

 

چند لحظه تنها برای خود تان

استحمام را به آیینی واقعی بدل سازید. تلفن را خاموش و در حمام را قفل کنید. وان را  از آب  گرم پر کنید و در آن روغن معطر بریزید. شمع روشن و موسیقی ملایمی پخش کنید. بیست تا سی دقیقه در آب غوطه ور شوید. با یک اسفنج  پشت گردن و کمرتان را  کمی بمالید و سپس با احساس تاز گی از وان خارج شوید.

 

استحمام با روغن برای برآوردن نیازهای گوناگون تان

ثابت شده است که روغن های معطر، آثاری مثبت بر دستگاه عصبی دارند. بیست  تا سی قطره  روغن معطر در وان بچکانید و آب وان را به هم بزنید، روغن  به راحتی در آب حل نمی شود.

- برای رهایی از همه خستگی ها و کارهای شتاب آلود روزانه، از روغن های ضروری اسطوخودوس، بابونه، یا  لیمو استفاده کنید.

- برای کسب انرژی پیش از رفتن به محل کار،  از روغن های معطر نعناع کوهی، بادیان و دارچین استفاده کنید.

- برای افزایش هوش و ادراک از میخک، آویشن، یا ریحان استفاده کنید.

 

چگونه ازاستحمام واقعاً لذت ببرید.

- دست کم به مدت پنج دقیقه باحالی خوش استراحت کنید.

- از برس های مخصوص برای مالش به حالت دایره وار استفاده کنید. از پایین انگشتان به سوی زیر بغل با برس ماساژ دهید. سر پا بایستید این کار را در پشت ران ها و کمر و باسن خود نیز ادامه دهید.

- می توانید چند حرکت کششی نیزانجام دهید (نکته9 را  بخوانید)

- با آب تمیز خود را آبکشی کنید.

- حوله رب دشامبرمانند خود را  که پیش تر بر روی رادیاتورها انداخته و گرم کرده اید بپوشید و خود را کاملاً خشک کنید.

- با کرم مرطوب کننده همه بدن خود را مرطوب کنید.

 

آیا می دانستید؟

- روغن های ضروری موادی معطر و لطیف اند که به آروماتیک های گیاهی شهرت دارند.

- رایحه آن در حافظه دراز مدت ضبط می شود و به همین دلیل است که بعضی از آن ها انسان را به یاد لحظاتی خوشایند می اندازد.

- حس بویایی پیشینیان ما بسیار قوی بود و به همین علت انان می توانستند از نزدیک شدن دشمن آگاه شوند.

- با ریختن روزانه بیست قطره روغن معطر در وان کم کم به قدرت بویایی خود پی خواهید برد.

 

نکات کلیدی

- به جای استفاده از ژل، از روغن، نمک و جلبک دریایی استفاده کنید.

- حمام گیاهی چای بگیرید. پنج بسته نعناع، چای لیموترش و بابونه را در پارچه نازکی که شکل مربع باشد بریزید و آن را تا و در زیر دوش آب آویزان کنید تا در هنگام دوش گرفتن ابتدا از روی آن عبور کند.

 

38- درباره مکمل های غذایی تحقیق کنید.

فناوری جدید کشاورزی بسیاری از مواد غذایی مقوی در غذا های ما را از بین برده است. یائسگی نیز خود باعث کاهش بعضی از آن ها می شود. پس ضروری است که برای جبران بعضی از مواد غذایی از مکمل ها استفاده  کنیم. اما سعی کنید که نوع سالم آن را به رژیم  غذایی خود بیفزایید.

 

با پزشک خود مشورت کنید

مهم ترین نکته این است که سر خود مکمل تجویز نکنید. تنها با آزمایش خون می توانید به کمبود این مواد  در بدن پی ببرید.

پزشک می تواند با تعیین مقدار داروی مناسب کمبود و نیاز بدن شما را جبران کند. اگر سیگار می کشید  یا نوشیدنی های الکلی مصرف می کنید این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید چون با توجه به آن ها نیاز بدن شما به مقدار دارو بیش تر خواهد بود.

 

مکمل های ضد پیری

ویتامین A

آنتی اکسیدانی است که باعث تقویت پوست و سیستم دفاعی می شود. آسیب های سلولی را کاهش می دهد.

 

ویتامین C

باعث تقویت دستگاه دفاعی بدن، کاهش استرس و خستگی، مقاومت در برابر سرطان، تقویت کلاژن سازی و کمک به جذب آهن و کلسیم می شود. همه زنان بالاتر از پنجاه سال باید روزانه دست کم یک میلی گرم مکمل مصرف  کنند.

 

روی

آنتی اکسیدانی فوق العاده است باعث تقویت دستگاه ایمنی بدن، محافظت پوست، استخوان ها و ژن ها می شود.

 

سلنیوم

اگر شما دخانیات یا مشروبات الکلی مصرف می کنید. این مکمل برای حفظ دندان هایتان ضروری است.

 

کلسیم :

این مکمل باید همراه با منیزیم و در دفعات متناوب مصرف شود که از راه ادرار دفع نگردد.

 

ویتامین E

این ویتامین با رادیکال های  آزاد درگیر می شود و می تواند از مشکلات قلبی و انواع سرطان های خطرناک مانند سرطان روده بزرگ، جلوگیری به عمل آورد. 

 

ویتامین Q (یا کوانزیم Q10)

از سلول های عصبی محافظت می کند و از بیماری های لثه جلوگیری  بعمل می آورد. در ضمن خاصیت انتی اکسیدان دارد.

 

پلی فنل ها

معروف ترین نوع آن فلاونوئیدها هستند. به برکت وجود آنها در گردش خون تاثیر ضد پیری بودن آنها قطعی است.

­­

آیا می دانستید؟

- اسیدهای چرب ضروری امگا 3  امگا 6 از برترین مواد ضد پیری شناخته شده اند. اگر پوست شماخشک است یا از فشار خون بالا احساس ناراحتی می کنید و یا به عفونت های مزمن ویروسی مانند تبخال دچار هستید این مکمل را مصرف کنید. اسیدهای چرب ضروری امگا 3 همواره باید همراه با ویتامین E به مصرف رسند تا در مقابل عوامل اکسید کننده محافظت شوند.

- ماهی های روغنی (مانند شاه ماهی، سالمون، ماهی تون، ساردین و ماهی کولی) مانند کبد ماهی از منابع مهم این اسیدهای چرب هستند. اسیدهای چرب همچنین در پوست خارجی میگو به وفور یافت می شوند.

- شما همچنین می توانید با مصرف گل پامچال، روغن گل گاوزبان، تخم کدو یا کپسول ماهی های آب سرد نیاز بدن خود را به مکمل های غذایی تامین کنید.

 

نکات  کلیدی


- شما روزانه به  400 الی 800 واحد ویتامین D نیاز دارید.

- اگر مکمل غذایی مصرف می کنید. ویتامین های مورد نیاز خود را از چند منبع به دست می آورید.

 

39- سینه های خود را زیبا نگه دارید

کسانی که از داشتن سینه های کوچک ناراحت بوده اند. در حدود پنجاه سالگی انتقام خواهند گرفت چون معمولا سینه های بزرگ به علت جاذبه زمین افتادگی پیدا می کنند اما این افراد کمتر تحت تاثیر آن قرار می گیرند با این همه سینه همه زنان به مرور زمان کمی تغییر فرم و حالت می دهد.

 

سینه های خود را خوش فرم و قوی نگه دارید

برای فرم دادن به سینه کاری را انجام دهید که مادر بزرگ هایتان به انجام می رساندند. روزی دو بار و هر بار دو دقیقه زیر دوش آب سرد بروید. غدد سباسه پوست سینه کم است از این رو باید هر روز با کرم های مرطوب کننده تقویت و مرطوب شوند. کرم های ویژه این کار در بازار موجود است آن ها را استفاده کنید اما انتظار معجزه نداشته باشید.

 

قفسه سینه خود را تقویت کنید

سینه عضله ندارد و تنها از چندین غدد رشد یافته پستانی که دور آن را چربی گرفته تشکیل شده است. تنها راه برای تغییر حالت و شکل سینه تقویت ماهیچه پکتورال است که سینه را نگاه می دارد. با تمرین های لازم در منزل و یا در کلاس های ورزشی می توانید آن را تقویت کنید. بعضی از این تمرین ها عبارتند از :

ایستاده یا نشسسته، کف دو دست خود را به هم بچسبانید انگار که می خواهید دعا بخوانید. آرنج هایتان را به موازات سینه ها در اطراف بدن ببرید و کف دست ها را از دو طرف به هم فشار دهید تصور کنید چیزی میان دو دستتان هست و دارید آن را فشار می دهید. (این حرکت را روزی دو بار و هر بار ده دفعه پشت سر هم تکرار کنید).

به پشت بخوابید زانوها را خم کنید و کف پاهایتان را بر روی زمین قرار دهید. یک پا را روی زانوی پای دیگر بیندازید. بازوهایتان را به سمت بیرون بالای صورتتان بکشید. مانند زمانی که مثلا یک بطری پلاستیکی بزرگ پر از آب را در دست گرفته اید. نفس را به داخل فرو ببرید و بازوها را به بیرون پشت سر بکشید. نفستان را بیرون بدهید و حالت پیشین را تکرار کنید. (این تمرین را بیست بار انجام دهید).

هفته ای دو بار و هر بار یک ساعت شنا کنید. شنای قورباغه برای تقویت عضله پکتورال تمرین بسیار خوبی است.

همیشه از سینه بندهای مناسب استفاده کنید و سرانجام اینکه همواره شکمتان را تو ببرید و سینه هایتان را بیرون بدهید.

 

آیا می دانستید ؟

- سن، رژیم های لاغری متوالی و حاملگی اصلی ترین عوامل خراب شدن حالت سینه هستند.

- شما برای برآوردن نیازتان، می توانید از پیشرفته ترین دستگاه در کلینیک های تخصصی بهره مند شوید. این روزها سینه های کوچک تر مقبول ترند.

- سینه بندهای متنوعی در فروشگاه ها موجود است که فرم سینه را بهتر نشان می دهد. بعضی از آنها با هوا پر شده است و برخی با ژل یا آب و این به آن معناست که هر کسی می تواند سینه برجسته داشته باشد.

 

نکات طلایی

- هرگز با سینه کاملاً عریان در برابر آفتاب قرار نگیرید. علاوه بر اینکه زیبایی ظاهری سینه های خود را از دست می دهید. این کار بسیار خطرناک نیز هست. چون پرتو فرابنفش نور خورشید رادیکال های آزاد را فعال می کند که در نهایت به سرطان پوست منجر می شود.


- درمان با جایگزین های هورمونی HRT باعث خوش فرم شدن سینه می شود.

 

40- با چربی های زیر پوست (سلولیت) مبارزه کنید

زنان در هر سنی که باشند از آثار چربی های انباشته شده در زیر پوست در امان نیستند. اگر به این موضوع توجه نداشته باشید در دوران یائسگی مقدار زیادی از این چربی های پف آلود زشت را حتماً خواهید داشت. پس در برابر حمله چربی های زیر پوست مقاومت کنید.

 

اول دشمن خود را شناسایی و بعد تعقیبش کنید

سلولیت، ترکیبی از آب و چربی است که در باسن، پهلوی ران ها، پایین دور کمر و شکم تشکیل می شود.

برای پیشگیری از ان باید گردش خون و لنف های متحرک را افزایش دهید. راه های مختلفی برای  آن وجود دارد. کرم های لاغر کننده ضد چربی، ماساژ ، ورزش و رژیم های غذایی ویژه همه موثرند.

 

نسل جدید محصولات زیبایی


عقیده براین است که برای کاهش چربی در بدن دو ماده حیاتی وجود دارد : AMPC و جدیدتر از آن GMPC که از برگ های گل شمعدانی گرفته می شود. نوع جدیدی کافئین نیز وجود دارد که تصور می شود هنگام ترکیب با سولفات پروتیئن ساده موجود در بدن قادر است تولید چربی های جدید در بدن را تنظیم کند. محصولات دیگر حاوی گیاهان آسیایی نظیر چای، سویا و روغن جوانه گندم هستند.

 

آیا می دانستید؟

برای از بین بردن چربی های زیر پوست (سلولیت) بهترین کار ماساژ است. امکان این کار هم در خانه هم در درمانگاه های ویژه وجود دارد. کار هر روزه بر روی قسمت های دارای چربی های زیر پوست به وسیله دستگاه های تحریک کننده غدد لنفاوی نیز بسیار موثر است. بعضی از انواع خانگی آن دستگاه ها در بازار موجود است و بعضی را نیز می توان با مراجعه به درمانگاه های مخصوص مورد استفاده قرار داد.

 

نکات کلیدی

- سعی کنید از پوشیدن لباس هایی که گردش خون را کاهش می دهند مانند کمربندها، چکمه ها و شلوارهای خیلی تنک خودداری ورزید.

- از خوردن مواد غذایی پر سس، ماهی سرخ شده، گوشت های چرب و چربی حیوانی بپرهیزید.

 

نمونه پژوهشی

به برکت کرم های ضد پیری همیشه عالی به نظر بیایید

در پایان یک روز کاری و پس از انجام دادن کارهای کوچک نباید خسته و کسل به نظر برسید. من انواع و اقسام محصولات ضد پیری را مورد استفاده قرار داده ام. همه آن ها خوبند اما مهم ترین چیز این است که آنها را با توجه به نیاز و سازگاری با پوستتان انتخاب کنید.

همه عصر پنج شنبه ها پیش از خروج از خانه ماسک آرام بخش روی صورتم می گذارم. هر روز صبح کرم مرطوب کننده حاوی اسید میوه AHA، یک کرم مخصوص دور لب و یک کرم مخصوص دور چشم استفاده می کنم. آن ها را در هنگام کار نیز به همراه دارم تا زمانی که به دستگاه های گرم کننده  یا خنک کنده هوا پوست صورتم را خشک کرده آن ها را به مصرف برسانم.

تمام روز در محل کار جوراب های ویژه ای را که گردش خون را تحریک می کند. به پا می کنم تا  به علت شغلی که دارم پاهایم دچار مشکل نشوند. در طول روز آب های کلسیم دار می نوشم. خودم را طوری عادت داده ام که در ماه یک بار به سالن زیبایی بروم و موهایم را اصلاح کنم تا همیشه هم مدل موهایم و هم رنگ آن ها زیبا باشد.

 

گردآوری و تنظیم: نایس کلوب

برگرفته از کتاب 60 نکته ضد پیری مترجم گلی نژاد

 

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید