راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

روغن ها

روغن ها مصارف مهمی برای تهیه مواد آرایشی دارند. به صورت خوراکی، آنها حاوی مواد مغذی و ضروری هستند و استفاده مناسب از آنها به جوان ماندن کمک می کند و به خصوص برای کسانی که سن آنها بالاتر است و پوست آنها گرایش به چروک خوردن دارد مورد نیاز است. روغن ها برای تمیز کردن پوستهایی که آثار جرم و آلودگی به روی پوست آنها باقیمانده کمک مفیدی است. همچنین سطح بافت زیرین و بالایی پوست را لیز و چرب نگه می دارند و می توانند از زبر و خشن شدن پوست و یا خشک و پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری کنند.

بهترین نوع روغن ها برای پوست و روغن های آواکادو، سبوس گندم، بادام، ذرت، گل رنگ، زیتون، سویا و آفتابگردان هستند. در حالی که روغن های سبزیجات به عنوان تمیز کننده پوست هستند ولی روغن بادام با اینکه گران است به راحتی در تمام فرمول های لازم آرایش قابل استفاده است. ( به قسمت بادام مراجعه کنید) کره کاکائو هم نیز برای جلوگیری از خشکی پوست و رفع مشکلات پوستی ناشی از هوای سرد فوق العاده مناسب است. (برای تهیه مرطوب کننده روغن کاکائو به قسمت کاکائو در پایین صفحه مراجعه کنید.)

 

ضد چروک پوست

چروکهای پوست ناشی از علل مختلفی هستند که بعضی از آنها قابل کنترل اند به خصوص اشعه آفتاب بیش از حد، خشکی و کم آب شدن از حرارت دستگاه های حرارتی، خشکی مفرط، عادات بدخوابی و حتی نامناسب بودن اندازه و تنگی کفش.

وجود چروکها می توانند اغلب به تاخیر افتاده و حتی توسط یک رژیم خوب از بین بروند. رژیمی که شامل ورزش چشم ها، چرب گردن با یک روغن اشباع نشده و اضافه کردن رطوبت هوای اتاق  یا اسپری کردن آب مستقیماً بر روی صورت (پاشیدن ذرات آب به روی پوست).

راویان (آب معدنی مشهور فرانسه) یک عطرپاش کوچک به همراه آب معدنی ارائه می کند که برای خانم های فرانسوی بسیار قابل استفاده و برای استفاده قبل و بعد از آرایش است. این مسئله به خانم ها کمک می کند تا همواره رطوبت پوست آنها حفظ و طبیعی بماند.

روغن را مستقیماً می توانید روی صورت و گردن و بدن خود به عنوان یک استفاده فوری و آنی به کار برید. بعد روی پوست کمی با عطرپاش آب بپاشید و پس از 20 دقیقه روغن را از صورت بشویید.

برای نوع دیگر ضد چروک صورت، روی پوست صورت را مخلوط روغن سبوس گندم (دارای ویتامین e فراوانی است) به همراه یکی از مواد عسل یا چند قطره گلاب یا زرده تخم مرغ زده شده بمالید. حدود 20 دقیقه صبر کنید سپس با آب ولرم بشویید و بعد از آن برای بستن منافذ با مالیدن گلاب و یا یک قابض ملایم اقدام کنید. زرده تخم مرغ و عسل بهترین مواد برای اضافه کردن به هر نوع ماسک روغنی ضد چروک هستند.

 

خطوط اطراف چشم  

با بالا رفتن سن خطوط اطراف چشم ها پدید می آیند که به طور طبیعی نتیجه افتادگی بافت پوست و از دست دادن بافت ارتجاع است. این نوع خطوط اغلب با استرس (پریشانی و تحت فشار بودن)، کار بیش از حد، بیخوابی، بیماری و یا طول دوران نقاهت به وجود می آیند. این خطوط را با رژیم زیر نرم و قابل ارتجاع نگه دارید :

- ناحیه زیر چشم را با چند قطره روغن اشباع نشده و یا لانولین بدون آب چرب کنید.

- گه گاه از درمان مالیدن روغن گرم برای تمام طول شب استفاده کنید. هر نوع روغن سبزیجات (بادام، سبوس گندم، لانولین بدون آب، روغن نارگیل) را گرم کرده ، دو تکه پنبه کوچک را داخل این روغن گرم فرو برده و روغن اضافی آن را فشار دهید و این دو تکه پنبه را زیر هر چشم بگذارید. بار تاثیر بیشتر و راحت نگاه داشتن این پنبه ها در جای خود بهتر است از ماسک خواب (چشم بند) استفاده کنید. ضمن اینکه ماسک خواب روشنایی بیرون را از بین برده و تاریکی مطلق، باعث خواب آرام شده و تاثیر ارزش درمان را بیشتر می کند.

- در قسمت بالایی دیگ بخار یک قاشق غذاخوری کره کاکائو  و لانولین بدون آب را ذوب کنید  وقتی هر دو ماده حل شدند یک قاشق چای خوری آب خالص را به آ ن اضافه کنید. سپس آن را درون یک یک ظرف دهان گشاد ریخته و در آن را ببندید و درون یخچال بگذارید و دو تا سه بار در روز از آن استفاده کنید.

یک قاشق چایخوری از گل برگ چای را به هر نوع کرم چشم اضافه کنید. گل چای که مصرف خارجی دارد حاوی اجزاء تسکین دهنده است.

 

روغن بادام زمینی

روغن بادام زمینی یک روغن فوق العاده برای چرب نگاه داشتن پوست است. یک قاشق غذاخوری آن را به هر نوع چرب کننده صورت اضافه کنید. این روغن به خصوص برای چروکهای اطراف گردن بسیار مناسب است.

 

درمان با روغن

موها را از اطراف گردن کناری زده و دو حوله برای حفاظت لباسهایتان آماده کنید. به آهستگی 5 قاشق غذاخوری روغن بادام زمینی را حرارت دهید. دو تکه پارچه نخی که بزرگی آن برای پوشاندن اطراف و دور تا دور گردن مناسب باشد تهیه کنید. این پارچه ها باید قابلیت جذب خوبی داشته باشند. پارچه اول را درون روغن خیس کنید. سپس روغن اضافی آن را فشار دهید و این پارچه تقریباً داغ را اطراف گردن کاملاً بسته و مدتی دراز بکشید. به محض خنک شدن پارچه از دستمال دوم که داغ است استفاده کنید. این کار را دو بار در هفته و به هر زمانی که مایل هستید استفاده کنید.

 

روغن زیتون   

زیتون در مناطق مدیترانه ای رشد می کند. منطقه ای که قدیمی ترین تمدن استفاده از زیتون از آنجا آغاز شده است. آنها زیتون را فشرده و برای پخت و پز و هم چنین به عنوان یک ماده آرایشی جادویی و مطلوب استفاده می کرده اند. وقتی کلد کرم (کرم تمیز کننده و نرم کننده) در 2000 سال قبل اختراع شد روغنی که اساس آن را تشکیل می داد روغن زیتون بود. اولین عطرها از گلهای خوشبو درست می شدند که در روغن زیتون خیسانده می شدند تا رایحه خوش آنها جریان پیدا کند. روغن زیتون برای  نگهداری پوست، مو و همچنین برای نرم کردن مهای شکننده و نرمی گردن که به راحتی دچار چین و چروک می شود فوق العاده مطلوبست.

 

نگهداری مو

یک نرم کننده قدیمی برای موها درمان با روغن داغ است که قبل از شامپو کردن انجام می شود.

در یک دیگ بخار پز یک فنجان روغن زیتون خالص را حرارت داده  و آن را روی لایه های مو و ریشه بمالید. سر را با یک حوله بپیچید و روغن را ساعتها بر روی موها نگاه دارید یا اگر موها فوق العاده خشک، ترد و یا شکننده هستند تمام طول شب و قبل از شستن موها آنرا حفظ کنید.

 

مراقبت پوست

در طول زمانی که موها را روغن داغ مالیده اید فقط از روغن بادام گرم (مایل به ولرم) بر روی پوست استفاده کنید. روغن گرم را روی پوست ناحیه گردن بمالید تا چروکهای گردن و پوست خشک را نرم کند و یا مانع از به وجود آمدن چروکها شود.

 

مراقبت از چشم ها

از معالجه روغن گرم استفاده کنید تا پف زیر چشم و حلقه های تیره اطراف چشم ها  را کنترل کنید. گرمای روغن زیتون را روی دست خود امتحان کنید تا مطمئن شوید بیش از حد داغ نیست. سپس دو تکه پنبه را درون روغن خیس کنید. روغن اضافی را فشار دهید و به آرامی آنها را مدت ده دقیقه و یا بیشتر زیر چشم ها بگذارید.

  

روغن (کره) کاکائو

روغن سفت شده کاکائو یک نرم کننده عالی بر روی پوست است و می توان آن را مستقیماً از تکه اصلی سفت شده استفاده نموده و یا آن را ذوب کرده و سایر مواد غذایی را به آن اضافه نموده و به  عنوان کرم تمیز کننده و یا روغن تمیز کننده و یا مرطوب کننده پوست استفاده نمود. این ماده را از داروخانه ها و یا فروشگاه های مواد بهداشتی می توان تهیه کرد.

 

ماساژ

روغن کاکائو یک عنصر مطلوب و حیات بخش برای ماساژ گردن است. روغن کاکائو را به سمت بالا روی گردن و با حرکات ضربه ای می مالیم . این ماساژ را به طور متناوب و یک در میان با روغن کاکائو گرم (ذوب شده) ادامه دهید. استفاده این دو روش با هم باعث نرم و مرطوب ماندن گردن می شود. و به طور طبیعی چربی پوست حفظ می شود و چنانچه به طور مستمر استفاده شود از چین و چروک خوردن های درشت و عمیق در این منطقه حساس جلوگیری می شود.

 

روغن تمیز کننده کاکائو

روغن کاکائو برای تمیز کردن پوستهای خشک و موهای شکننده به کار می رود. برای ساختن این روغن، یک دیگ بخارپز دو جداره و یک ماهیتابه برای قسمت بالایی بخارپز آماده کنید و تا نصف آن آب جوش بریزید. سپس درون این آب جوش ظرفی غیر آلومینیومی که حاوی یک قاشق غذاخوری روغن کاکائو، یک قاشق غذاخوری مایع لانولین بدون آب و یا جامد آن و نصف فنجان روغن بادام یا روغن گل رنگ (گل کافیشه که در طب به جای زعفران از آن استفاده می شود) است قرار می دهیم مواد باید به خوبی حل شود. سپس این ترکیب را درون ظرف مناسبی ریخته در آن را ببندید و از آن به عنوان کرم تمیز کننده صورت و یا به عنوان نرم کننده قبل از شامپو برای موها استفاده کنید.

 

مرطوب کننده روغن کاکائو

برای تهیه این مرطوب کننده مواد زیر را مخلوط کنید. سه قاشق غذاخوری از روغن های ترکیبی بالا را با یک قاشق غذاخوری آب سرد مخلوط کرده و خوب تکان دهید. آب به بخار تبدیل می شود. وقتی این ماده را بر روی پوست بگذارید پوست حالت نرمی پیدا می کند. این مرطوب کننده را برای زیر چشم و هر قسمت از پوست که خشک به نظر می رسد مانند گردن، صورت، دستها و یا بدن می توان  استفاده نمود.

 

روغن کرچک

روغن کرچک از تقویت کننده های مو است و باعث تغذیه و شادابی مو می شود. قبل از شامپو کردن موها، یک قاشق غذاخوری روغن کرچک  را به هر نوع نرم کننده و یا تقویت کننده موها اضافه کرده و استفاده کنید.

 

مراقبت از ابروان و مژه ها

روغن کرچک  همچنین مورد مصرف دیگری در لوازم آرایش دارد و آن کمک به رشد ابروان و مژه ها است. 

برشی از پوست لیمو شسته شده را درون یک بطری روغن کرچک بدون مزه و بو انداخته  تا چند روز بماند. پس از آن با یک برس ریمل تمیز کمی از این روغن کرچک را شبها قبل از خواب به ابروها و مژه ها بمالید.

 

روغن حمام

درمان غیر خوراکی روغن کرچک برای پوست و به خصوص اگر به عنوان یک روغن حمام از آن استفاده شود کاملاً ثابت شده است.

ظرفی معادل   لیتر تهیه کنید و مواد زیر را درون آن بریزید. 1 فنجان و نیم روغن کرچک خوراکی، یک فنجان الکل با درجه بالا، یک چهارم فنجان روغن شاه پسند  زرد یا روغن صنوبر (کاج) را مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را به آب وان (حمام) اضافه کنید.

 

 

 

گردآوری و تنظیم: نایس کلوب

nicecloob.com

برگرفته از کتاب الفبای زیبایی با مواد طبیعی، نوشته بوچمن رایان دینکن،مترجم زهره ایمانی

 

برچسب ها : روغن های گیاهی ,  روغن کره کاکائو  , روغن بادام  , روغن کرچک ,  ضد چروک  , برطرف کردن چین و چروک

 

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظرات رها
یه چی بگین ک واس چروک عالی باشه ؟روغن میگم

الی
سلام روغن شتر مرغ هم خیلی عالیه من امتحان کردم چروکو کمرنگ میکنه

آی سو
سلام یه چیزی میخوام واسه لکه های صورت

مسعود
اطلاعات خوبی از نایس کلاب گرفتم نتشکرم

گلی
سلام یه چیز فوق العاده بگین برا لک های صورت

گلی
سلام یه چیز فوق العاده بگین برا لک های صورت

شیرین
واسه کک ومک وروشن شدن پوست هم بگید باتشکر

بابک
سلام ببخشید من نوزده سالمه و چروک های عمیقی رویگردنم افتاده چکارباید بکنم؟؟

بنفشه
روغن هسته انار میگن روشن کنندس

تروسکه
منم چین چروک عمیقی رو گردنم دارم یه راه حل بگید

زهرا
روغن هسته انگور برای چین وچروک فوق العاده هستش

فریمهر
با سلام کرم هایی که100% گیاهی هستند هم برای لک و هم چروک عالی جواب میدن.

اتی
این‌روغن‌هایی‌که‌میگین‌خوراکی‌هستش‌یاموصعی‌درصمن‌‌اطلاعات‌خیلی‌خوبه‌

فراهانب
سلام من یک چیز خیلی فوق العاده دارم برای لک های پوستی اینم شمارم هر کس تمایل داشت تماس بگیر 09159818251

مریم
خیلی عالی من ازروغن زیتون جواب عالی گرفتم حتی جسم داخلی نه فقط صورت بقیه بدنم سفت شده ماشالله

شیوا
چروک صورت

علی
روغن ارگان از همشون بهتره ولی یکم گرونه من تاثیرشو دیدم خواستین میتونم مشاوره بدم 09216930318

شهرزاد
بنظرم روغن زیتون و کرچک عالین

فاطمه
سلام یه روش میخاستم که واقعا تاثیر داشته باشه برا از بین بردن چروک دور لب

فاطمه
سلام.یه روش مفید برای ازبین رفتن چروک های دور لب میخاستم

ناشناس
سلام .میگم وسط ابروهام داره خط میوفته چه استفاده کنم ب را پیشگیریش زود جواب بدین ممنون

رضا
عمه من روغن دانزل داره خیلی عالیه

مرمر
ویتامین ای برای دور چشم فوق العادس

رضا
حالا ما نفهمیدیم کدوم روغن بهتره

شادی
سلام من میخوام از محصول ضد چروک فوری ۵۰ ۴۰ تهیه و استفاده کنم تورا خدا اگ کسی خریده و جواب گرفته واقعا بگه چطوریه؟برا خط اخم و پیشانی

امیر رضا
سلام دارویی برای رفع چین وچروک صورت میخواستم

سجاد
سلام دوستان بهترین کرم برای ضد چروک میخوام ممنون قیمت اش مهم نیست کیفیت مهم ممنون میشم

ریبا
ترکیب انواع روغن های طبیعی 'نارگیل وکنجد وبادام بسیار مفید است

بنفشه
سلام من سنی ندارم ولی متاسفانه به دلیل ارثی توخونواده ما زود صورتمون چروک میاره میخواسم ببینم چه روغنی مرتب استفاده کنم چروکام ازبین بره

مجتبی
مطالب خیلی عالی است خیلی کوتاه ونارسااست بیشتر کاربرد زیادی خواهد داشت .باتشکر

ند
من از کرمهای 4050 استفاده کردم اصلا کرم خوبی نبوده

سعیده
کرمهای 4050 مزخرف و بیفایده ن ضدچروکشو استفاده کردم اصلا خوب نبود تازه یه لکه هم روی صورتم بوجود اومد

سمیرا
روغن کرچک برای چروک عالیه

فریده
من از کرم های ضد چروک ۵۰۴۰ استفاده کردم اصلا خوب نبود
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید