راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

شوره سر 

Dabdruff

برای برطرف ساختن شوره سر چند روش درمانی موثر وجود دارد :

مراقب باشید اشتباه نکنید !

ابتدا به این موضوع مهم توجه کنید : گاهی ممکن است ذرات پوسته مانندی که از مو بر روی یقه لباس می ریزد در اصل شوره سر نباشد بلک ذرات باقی مانده شامپو باشد که خوب آبکشی نشده است. در این صورت پنبه ای را به الکل آغشته کرده روی پوست سر بکشید. پس از خشک شدن برس بزنید و بدون استفاده از شامپو موها را آب کشیده بشویید. اگر مشکل موهای شما شوره باشد به کار بردن الکل تاثیری در رفع آن نخواهد داشت و با این آزمایش می توان به واقعیت موضوع پی برد. روشهای زیر برای درمان شوره سر موثر است :

 

درمان با سرکه

مقدار مساوی سرکه و آب را با هم مخلوط کنید. مو را گله گله باز کنید و این محلول را با پنبه بهداشتی به  پوست سر خود بزنید این یکی از آسان ترین و موثرترین روشها برای برطرف ساختن شوره سر می باشد. در عین حال پوست سر را تمیز کرده به فعالیت وا می دارد. می توانید قبل از شامپو زدن به این کار مبادرت ورزید، یا آن که این روش را به تنهایی برای مداوای شوره سر به کار برید.

 

درمان با تخم مرغ

روش دیگر این که یک تخم مرغ خام را به وسیله چنگال بزنید و به جای شامپوآن را به همه جای پوست سر بمالید. سپس با آب گرم آبکشی کنید. این کار را هفته ای یک بار انجام دهید. هر کجا در این  سایت صحبت از (تخم مرغ) می شود بهتر است تخم مرغ محلی به کار ببرید، آن هم انوع تازه اش !

زردۀ یک تخم مرغ را با30 گرم عصارۀ اکلیل کوهی (رزماری) و نیم لیترآب گرم مخلوط کنید. سپس مقدار کمی (بوراکس) به اندازۀ یک نوک انگشت به آن اضافه کنید. این محلول را کاملاً به پوست سر بمالید. سپس موها را با شامپوی گیاهی یا شامپویی که طرز تهیه آن را در زیر داده ایم بشوید. طرز تهیه این شامپو، از یک نسخة قد یمی استخراج شده که برای تمیزکردن مو و پوست سر عالی است

170 گرم صابون زیتون خالص را به قطعات کوچک خردکرده داخل یک ظرف نشکن(پیرکس) قراردهید وروی آن به اندازۀ 1.5 لیترآب بریزید. به آرامی بجوشانید تا صابون حل شود. وقتی سرد شد کرم رقیق به دست می آید. اگر غلیظ بود مقدار بیشتری آب به آن اضافه کنید. سپس113 گرم الکل طبی درون آن ریخته، هم بزنید. بگذارید چند روز در اتاق گرم بماند. هر بار مقدار کمی از آن را به عنوان شامپو به کارببرید.

 

درمان با گلیسرین والکل

مقدار 3 گرم (رزور سینول) و2 قاشق چای خوری گلیسیرین را داخل شیشه کوچکی بریزید وآن قدرالکل طبی اضافه کنید تا پرشود. قبل از استعمال، شیشه را تکان دهید و هر شب به پوست سر مالیده خوب ماساژ دهید.

 

درمان با آمونیاک واکلیل کوهی

اگر شوره سر، مقاوم و سرسخت باشد این روش را به کار برید:

سسکی کربنات آمونیاک4                                        28 گرم

عصارۀ اکلیل کوهی (رزماری)                                 226 گرم

گلاب                                                                 5/2 فنجان

مواد نامبرده را داخل بطری ریخته خوب تکان دهید. موها را دسته دسته باز کرده با پنبة بهداشتی به پوست سر بمالید. سپس موها را برس بزنید.

 

کارهایی که نباید انجام داد

به طور کلی از شامپوهای گیاهی استفاده کنید، و در زمانی که سرگرم مداوای شوره سر هستید از نشستن زیر سشوار و زدن فر شش ماهه که باعث خشک شدن موها می شود خودداری کنید.

 

 

گردآوری و تنظیم : نایس کلوب

برگرفته از کتاب زن و زیبایی نوشته دبورا راتلج ترجمه سیروس گنجوی

 

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید