راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

سایه چشم

با استفاده از سایه های نیمه براق تا صدفی به شکل های مایع، کرم و پودر می توانید اثرهای متفاوتی به چهره ببخشید.

 

سایه چشم صدفی

معمولاً برای مهمانی های شب به کار می رود. روی تصویر برای آرایش چشم ها سه سایه چشم صدفی به شکل مایع به کار برده شده است:

سایه چشم صدفی و مایع به رنگ قرمز شرابی

سایه چشم نیمه براق و مایع به رنگ بژ- سفید

سایه چشم صدفی  و مایع به رنگ طلایی

با استفاده از برس بزرگ سایه چشم، روی پلک بالایی را سایه چشم صدفی و مایع به رنگ قرمز شرابی زده سپس آن را تا چین پلک و زیر چشم پخش کنید.

در مرحله بعد سایه چشم نیمه براق و مایع به رنگ بژ سفید کم رنگ را با نوک انگشت به زیر ابرو و روی تمام لبه سایه چشم قبلی بمالید .

در پایان با نوک انگشت وسطی، سایه چشم صدفی و مایع به رنگ طلایی را بر وسط پلک زده، در حالی که چشم ها کاملاً بسته است صبر کنید تا خشک شود.

نکته : وقتی سایه چشم را بر روی چین پلک می زنید چشم ها را به حالت نیمه باز نگه دارید تا شکل کار را ببینید (سایه چشم روی چین پلک و کمی بالاتر از آن زده می شود).

 

سایه چشم طبیعی

یک سایه چشم مایع به رنگ قهوه ای ملایم می تواند به چشم ها حالت طبیعی بدهد. این کار باید با دقت انجام شده و سایه کاملاً پخش شود.

سایه چشم چرب

سایه چشم به شکل کرم چشم را برجسته تر می نمایاند. البته رنگ سایه چشم هم در این مساله اثر دارد. سایه های رنگ روشن پلک چشم را برجسته و سایه های رنگ تیره پلک چشم را گودتر جلوه می دهد.

سایه چشم مات

یک انتخاب خوب و ساده برای همه سایه های مات است. (قبلاً باید روی پلک را با کمی پودر پوشاند).

نکته : سایه چشم های صدفی نور را منعکس و براحتی ایجاد سایه روشن کرده و پلک را برجسته می نمایانند. برای ایجاد گودی اغلب از سایه های مات که نور را جذب می کنند استفاده می کنیم.

 

سایه چشم براق

سایه چشم براق مورد علاقه ستارگان سینماست. با زدن این سایه چشم به نظر می رسد که آرایش زیادی شده است. اغلب آنها از ژله نفتی استفاده می کنند. این نوع سایه چشم در زندگی روزمره مورد استفاده ای ندارد. شما می توانید از سایه چشم نیمه براق با تابش بالا که به صورت پودر غیر فشرده است برای آرایش روز استفاده کنید.

سایه چشم ملایم

این سایه چشم شبیه سایه چشم طبیعی عمل کرده و هاله ای رنگی در دور چشم ایجاد می کند. رنگ آن بسته به سلیقه شما می تواند فرق کند. جنس ترکیب آن نیز می تواند به شکل کرم، مایع و یا پودر و یا ترکیبی از هر سه نوع باشد.

 

 

گردآوری و تنظیم : نایس کلوب

making face  Kevyen Aucoin

برگرفته از کتاب گریم صورت تالیف کوین آکوین ترجمه زهرا احمد زاده

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظرات یگانه
زیبابود ولی من زیاد کمرنگ دوست ندارم
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید