راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

بهترین و بدترین روش برداشتن ابروان

وسایل زیادی برای رفع موهای اضافی ابرو وجود دارد که بعضی از آنها موثرتر از بقیه هستند و تعداد کمی از آنها مطلقاً خطرناک اند. بنابراین باید آنها را به دقت انتخاب نمائید. توجه کنید به صرف این که روشی را که روی پاها و بقیه نقاط بدن و حتی قسمتی از صورت به کار می برید لزوما برای ابروانتان نیز قابل استفاده نیست. موهای ابرو با موهای سایر قسمت های بدن بسیار متفاوت است موهای ابرو به وسیله تغییر هورمونی خیلی کمتر از سایر موهای بدن تحت تاثیر قرار می گیرند.

- موهای ابرو خیلی آهسته رشد می کنند چهار مرتبه آهسته تر از رشد موهای سر.

- اگر موهای ابروانتان را خالی کنید در حدود سه تا هشت هفته طول می کشد تا آنها مجدداً به حالت اول خود برگردند.

- غده های ترشحی مو نسبت به صدمه و آسیب رساندن به موها حساس هستند ( مثل مومک انداختن، کندن مو و یا کندن آنها به وسیله الکترولیز) تکرار در صدمه زدن به مو  ممکن است باعث شود غده های مو از بین بروند. (موها نازکتر و ریزتر می شوند) و جوانه های مو در جهت مخالف رشد  کنند و یا باعث شوند تا همه موها با هم رشد نکنند.

بنابراین اول فکر کنید اگر  به طو دائم به غده های مو صدمه بزنید. آنها را برای همیشه به همان حالت نگه خواهید داشت. سه راه اساسی برای کندن موهای ابرو (یا هر موی دیگری در بدن) وجود دارد.

1. از بین بردن مو از سطح بدن (مانند تراشیدن، اصلاح کردن و استفاده از داروی ازاله مو)

2. کندن مو از ریشه (به وسیله موچین، مومک، خمیر شکر و بندانداختن توسط نخ)

3. استفاده از حرارت برای از بین بردن ریشه مو در زیر پوست، کندن مو و شاید جلوگیری از رشد آینده مو. (الکترولیز از بین بردن با لیزر).

حالا که با چگونگی زیست ابرو آشنا شدید.

انتخاب چگونه برداشتن موها و توصیه های خود را برایتان در اینجا شرح می دهیم.

 

فقط بگوئید نه :

ازاله کردن مو

FDA شما را از به کار بردن موبر شیمیایی بر روی ابروها به علت احتمال ورود به چشم هایتان و صدمه دائم به آنها آگاه می کند و برحذر می دارد. به علاوه گذاشتن موبر به مدت زیاد پوست را از بین خواهد برد (باور کنید این یک حقیقت است) به خاطر داشته باشید اگر این مواد را در جاهای دیگر بدنتان استفاده می کنید مواظب پوستتان باشید.

 

خواص مثبت  هیچ

 

خواص منفی چشم هایتان را در خطر کور شدن قرار می دهید.

 

با احتیاط پیش بروید

تراشیدن

خیلی از خانم ها برای فرم دادن به ابروانشان از تیغ استفاده می کنند. شما نیز می توانید تیغ کوچکی را که مخصوص تراشیدن ابروست بخرید.

 

خواص مثبت کارکردن با تیغ، سریع،  ارزان و بدون درد است (مگر آنکه زخمی روی  پوستتان وجود داشته باشد) و روی رنگ مو و رشد دوباره آن اثر نمی گذارد.

 

خواص منفی در این روش موها نسبت به روش های دیگر برداشتن مو سریعتر رشد می کنند. تراشیدن باعث می شود که مقطع موها صاف شوند و دوباره روئیدن آنها ممکن است در ابتدا به حالت خشن و زبر باشد. (ولی سرانجام موها نرم  خواهند شد) این روش وقتی موها و پوست هر دو روشن باشند و یا هر دو تیره بهترین نتیجه را خواهد داشت. زیرا رویش موی زبر که پس از شروع رشد مجدد ابروان آغاز می شود خود را خیلی نشان نخواهد داد.

به هر حال خانم های مو مشکی که پوست روشن دارند باید آگاه باشند که :

تراشیدن موی ابرو برای شما مناسب نیست. مگر این که قبول کنید و این کار را هر روز انجام دهید. وگرنه بعداً موهای زبری ایجاد می شوند که رشد کمی دارند  و برای هر کسی قابل رویت است چنین موئی کوتاهتر از آن است که با موچین برداشته شود.

 

کوتاه کردن با قیچی

فکر خوبی است که انتهای موی ابروانتان را که از لبه خارجی خط ابرو بیرون زده است کوتاه کنید. (مطالعه عنوان کوتاه کردن ابرو را فراموش نکنید) ولی از بین بردن کامل موها در تمام قسمت توصیه نمی شود و دلیل آن همانست که در مورد تراشیدن ذکر شد.

 

بند انداختن

این کار در اروپا و آسیا انجام می شود و در جاهای دیگر دنیا هم طرفدارانی دارد. قطعه ای از نخ کتان به دور موها پیچیده می شود و کسی که این کار را انجام می دهد نخ را می کشد و همین باعث می شود تمام موهائی که به دور نخ پیچیده شده اند از ریشه کنده شوند. بندانداختن باید توسط کسی که در این کار دارای  مهارت است انجام شود.

 

خواص مثبت دوباره روئیدن موها سه تا هشت هفته طول خواهد کشید و موئی که روئیده می شود کم رنگ تر و نازک تر خواهد بود.

 

خواص منفی این کار گران است چون باید در سالن آرایشگاه  و توسط کسی دیگر انجام شود و با کمی درد همراه است.

 

الکترولیز

یا تجزیه جسمی به وسیله جریان برق- جریان برقی که برای از بین بردن ریشه های مو به کار می رود. بنابراین مو دیگر رشد نمی کند.

 

خواص مثبت گرچه الکترولیز از مومک دردناک تر است ولی اثر آن با دوام تر است این کار برای مطمئن شدن از نتیجه کار نیاز به چندین بار تکرار دارد. (زمانی که آنها بیش از همیشه آسیب پذیر می شوند) اما سرانجام نتیجه دائمی خواهد بود.

داروی بی حس کننده ای با عنوان FMLAبرای انجام الکترولیز موجود است ( با نسخه دکتر داده می شود) داروی بی حس کننده EMLAبرای استفاده آن نیاز ندارید فقط فکر کنید چگونه به زودی از شر این موهای مزاحم  خلاص خواهید شد.

 

خواص منفی-این روش دائمی است بنابراین بهترین راه است برای از بین بردن موهائی که آشکارا در ماوراء خط ابرو رشد می کنند. بدین منظور موهای مزاحم بالای ابرو و چانه را نیز می توان به همین ترتیب از بین برد و این روشی عالیست.

 

از بین بردن موها توسط اشعه لیزر

لیزر واقعاً داغ است.  لیزر، (مانند الکترولیز، این ابزار کوچولوی دوست داشتنی) برای از بین بردن موهای زائد حرارتی را به کار می برد تا ریشه مو را برای همیشه از بین ببرد. اشعه لیزر از میان پوست گذشته و فقط ریشه مو را می سوزاند.

 

 خواص مثبت این عمل سریع است و زیاد دردناک نیست، احساس می کنید کش گازتان می گیرد. و پوستتان ممکن است بعداً آفتاب سوخته به نظر رسد.

خواص منفی این عمل واقعاً گران است. باید به وسیله شخصی حرفه ای و ماهر یا ترجیحاً یک پزشک انجام شود. طرفداران لیزر می گویند که از بین رفتن موهای بدنشان دائمی و یا نزدیک به آن است. این روش برای پاهای پر مو از ابروان پر مو بهتر است و استفاده از  آن برای ابرو در صورتی مفید است که مطمئن باشید دیگر به آن موها نیازی نخواهید داشت.

 

به دنبال آن بروید موچین هر چند از نظر تکنیکی در سطح پایینی است اما به نظر ما بهترین وسیله برای برداشتن ابروان است.

 

فواید مثبت  کار با موچین آسان، دقیق، راحت و ارزان است پس از آنکه ابروانتان را به فرم دلخواه درآورید (عنوان چگونه مانند یک حرفه ای از موچین استفاده کنید را بخوانید) به تنها چیزی که نیاز دارید یکی دو دقیقه وقت در روز است که صرف نگهداری و تمیز کردن ابروانتان  می کنید تا همیشه مرتب باشند چه چیزی می تواند از این آسانتر باشد؟

 

خواص منفی –برداشتن موهای زیر ابرو می تواند معتاد کننده باشد در حقیقت بعضی ها چنان گرفتار این بیماری روانی (Trich) می شوند که آنها را وادار می کند مرتب ابروان خود را بردارند تا جائی که چیزی از آنها باقی نماند.

 

استفاده از مومک و خمیر شکر

سه نوع مومک وجود دارد : داغ، گرم و سرد (عنوان چگونه می توانید مانند یک حرفه ای از مومک استفاده کنید بخوانید)

همه آنها اساساً مثل هم کار می کنند مومک برای تمیز کردن ابروان به کار می رود. مومک به موها می چسبد و سپس موها را با سرعت مانند چسب زخم می کند (اوخ) استفاده از خمیر شکر هم شبیه همین روش است که گمان می رود در مصر باستان مورد استفاده قرار می گرفته است. این عمل با استفاده از خمیر شکر گرم و چسبناک است که به مو می چسبد و آن را می کند شما می توانید با خرید وسائل مومک و خمیر شکر خانگی از داروخانه ها شخصاً اقدام به آرایش ابروانتان کنید و یا این کار را در سالن های زیبائی انجام دهید.

 

خواص مثبت دوباره روئیدن موها سه تا هشت هفته طول می کشد و موها ممکن است کمرنگ و نازک تر شوند. اگر در منزل انجام شود ارزان خواهد بود و برای نواحی پرمو بسیار مناسب است.

در حالی که استفاده از مومک و خمیر شکر بدون صدمه نیست. ولی خوشبختانه زمان دردش نسبتا کوتاه است. به علاوه استفاده از خمیر شکر فواید بیشتری از مومک دارد. خمیر شکر فقط به مو می چسبد و این بدان معنی است که در خلال این کار درد کمتری را احساس خواهید کرد و تقریباً بعد از آن سوزشی نخواهد داشت.

 

خواص منفی مو باید حداقل یک چهارم اینچ هنگام برداشتن آن طول داشته باشد (بخصوص اگر زبر باشد) بنابراین بگذارید بین دو وعده مومک انداختن، مو کمی رشد کند. از بین بردن موها به وسیله مومک و خمیر شکر به اندازه برداشتن آن به وسیله موچین دقیق نیست شما احتمالاً مجبورید مقدار کمی از موی ابرو را از این طرف و آن طرف بردارید بعضی وقت ها مومک انداختن می تواند باعث شود دیگر موئی در آن محل نروید. اگر شما از داروهای طبی و یا کرم های پوست استفاده می کنید نباید به هیچ وجه مومک را به کار ببرید (لیست کامل را در عنوان چگونه مانند یک حرفه ای از مومک استفاده کنید  بخوانید).

 

مطالب مرتبط

چگونه مدل ابروی خود را مطابق با فرم صورتتان انتخاب کنید

تشخیص هماهنگی اعضاء صورت برای انتخاب مدل ابروی مناسب با چهره

انتخاب فریم عینک مناسب چهره و هماهنگ با مدل ابرو

برای انتخاب دائم زیباترین فرم ابروانتان تصمیم بگیرید

چگونه ابروانتان را شکل دهید، رنگ کنید، و آنها را بازسازی کنید(بخش اول)

 

 

تهیه و تنظیم: نایس کلوب

 

برگرفته از: *کتاب ابروان زیبا،نوشته نانسی پارکر، نانسی کالیش، ترجمه: هما سید احمدی

**eyebrowz.com

برچسب ها: ابرو ، ابروها ، ابروان زیبا ، ابروهای زیبا ، مدل ابرو ، شکل ابرو ، مدل مناسب ابرو،ابرو برداشتن ، ابرو پیوسته ،مدل ابرو جدید ، مدل ابرو 2013 ، مدل ابرو دخترانه ، مدل ابروی پهن ،مدل ابروی جدید ،مدل ابرو سال ، مدل ابرو کوتاه ، مدل ابرو ها، انواع شکل ابرو،ابروان پرپشت،  ابرو های زیبا ، ابرو پیوسته ، برداشتن ابرو ، مدل صورت ، آرایش مدل صورت ، مدل ابرو صورت بیضی، مدل ابرو برای صورت بیضی ، مدل ابرو برای صورت کشیده ، مدل ابرو برای صورت گرد ، بهترین فرم ابرو، مدل های مختلف ابرو ، ابرو مناسب صورت ، آرایش چشم و ابرو ، زیباترین مدل ابرو، مدل ابرو +فرم صورت ، جذابترین مدل ابرو،

 

 

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظرات فریماه
سلام،مطالب خیلی خوب بود و نکته ی مثبتش این بود که برای هر کدوم خواص مثبت و منفی گفتید.در مورد موچین ک راه حل پیشنهادی شما بود،من در مطالب دیگه ای خوندم ک موچین در آینده موجب کم پشت شدن و ریزش زیاد ابرو ها میشه و توصیه شده بود ک ازش استفاده نشه.....آدم میمونه چکار کنه...!!بالاخره نمیشه هم خدا رو خواست هم خرما،باید یه چیزایی رو ب جون خرید!بازم ممنون

محمد زارعى
خيلى عالى

نهال
سلام پیشنهادات خوبه امابازم نیازه کاملتر بشه برای آگاهی ممنون

احسان
بلاخرهذ نمیدونم چکار کنم
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید