راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

نحوه ی نگرش به خود را تغییر دهید

اصلاح طرز تفکر، مهم ترین، ارزان ترین و موثرترین راز زیبایی است. تغییر نحوه ی نگرش، سریع  ترین  راه حلی است که من می شناسم. تغییر نحوه تفکر از خرید هر محصول آرایشی مهم تر است. قدرت دگرگونی آن از هر مدل مویی، که بهترین آرایشگران به موی شما بدهند یا تشریفاتی ترین آرایش چهره بیشتر است.

اخیراً در مجموعه تلویزیونی ماری پوویچ حضور داشتم. کار من در این مجموعه کمک به دختران جوانی بود که به قدری خود را زشت می پنداشتند که تمایلی به بیرون رفتن از خانه نداشتند و تمام آنها دختران زیبایی بودند. دو تن مشکل اندکی اضافه وزن داشتند که تصور می کردند قادر به مقابله با آن نیستند زیرا فاقد اعتماد به نفس بودند. باقی دختران هیچ کدام مشکل فیزیکی خاصی نداشتند اما همه از  رفتار غیر منصفانه همکارانشان رنج می بردند. آن چه موجب شد برای نوشتن این فصل دست به قلم ببرم خاطره همین دختران جوان بود. تمام راه های منتهی به زیبایی با نحوه تفکر مثبت به خویش آغاز خواهد شد.

 

اما چگونه باید بیندیشیم؟

دختران جوان در این برنامه ی تلویزیونی به من گفتند که چگونه اظهار نظر دیگران موجب شده است. آنها احساس بدی نسبت به خویش داشته باشند. اما نظر دیگران هر چه می خواهد باشد این شمایید که اثر آن را تایید می کنید. تیز تیز همین اظهار نظرها را به سوی دختری قوی و دارای اعتماد به نفس که نظر مثبتی نسبت به خویش دارد بفرستید مسلما به هدف نخواهد نشست زیرا اعتماد به نفس او نفوذناپذیر است. یک زن قوی احساس خوبی نسبت به خویش دارد و می داند که وی مرکز گیتی است. هیچ چیز و یا هیچ کس قادر نیست این احساس را بر هم بزند.

 

عزت نفس

تجسم

اگر به راستی مایلید ظاهر خود را تغییر دهید باید تغییرات لازم را مجسم کنید. ظاهر ما محتاج چه تغییراتی است؟ خود را با پوستی روشن تر، بدنی متناسب تر موهایی درخشان و سالم تر و چهره ای با شکوه تر تصور کنید. این تغییرات رویا نیستند به همه آنها می توان دست یافت اما از تعیین اهدافی که غیر ممکن و خلاف واقع اند بپرهیزید زیرا بدان ها دست نخواهید یافت. اگر تاکنون سایز شما 36 نبوده است. اعتماد به نفس خود را با تلاش برای رسیدن به چنین اندازه ای ضایع نکنید. خود را با کسانی که عکسشان را روی صفحه مجله ها یا تلویزیون و سینما می بینید مقایسه نکنید. به خود بی همتای خود توجه کنید و به روی آن چه دارید سرمایه گذاری نمایید.

 

 آینه، اعتماد به نفس شما را تقویت می کند

سریع ترین روش برای اصلاح نحوه ی تفکر مشاهده ی انعکاس واقعیت وجود شماست. زنانی که اعتماد به نفس ندارند اغلب از آینه چون طاعون فرار می کنند. آنها به هیچ روی مایل نیستند به آینه نگاه کنند. تصور می کنم تنها دلیل منطقی این باشد که آنها نمی خواهند با مشاهده ی چهره ی خود افسرده گردند اما آینه ها می توانند بهترین یاران شما باشند. آینه ها به شما می گویند که تا چه اندازه پیشرفت کرده اید و نمایانگر تغییرات کوچکی هستند که در یک نگاه اجمالی نمی توان آنها را دریافت. آینه ها از ما بسیار واقع نگر ترند.

من یک آینه ی تمام قد پشت در اتاق دارم. با کمک آن می توانم آخرین نگاه ها را به تمام خطوطی که پیکرم را شکل داده اند بیندازم. این  آینه را طوری قرار داده ام که با نور قوی اما طبیعی تقویت شود تا مطمئن شوم تمام قسمت های آرایش چهره ام با یکدیگر هماهنگ هستند یا خیر.

 

از همه چیز بهترین استفاده را ببرید

از شستن موهای سر گرفته تا استفاده از مرطوب کننده ها روش به کار بردن محصولات بهداشتی و آرایشی در نتایج بدست آمده اثری تعیین کننده دارد. به طور مثال اگر شما مرطوب کننده ی چهره ی خود را قبل از مصرف در میان دست هایتان گرم کنید پوست چهره تان را نرم تر خواهد ساخت.

سعی کنید به خاطر آورید شستشوی موهایتان در یک سالن آرایشی و خانه با هم چه تفاوتی دارند. متوجه خواهید شد محصولات بهداشتی که اغلب برایتان مصرف می گردند هیچگاه مستقیما روی موهایتان ریخته نمی شوند. هنگام شستشو ماساژ ملایمی به پوست سرتان داده می شود و در زمان آبکشی موها به مدت دو دقیقه از سمت پوست سر به سمت پایین کشیده می شوند تا جایی که صدای جیر جیر بدهند.

 

 به خود اهمیت بدهید

همه ی ما زمانی که کوچک بودیم. آرایشگری را روی موهای عروسکمان امتحان کرده ایم. شاید شما نیز چون من مدل های باورنکردنی را روی موهای خواهر کوچکتان ساخته اید. می دانم شما نیز دزدانه به اتاق آرایش مادرتان سر می زدید تا با جواهراتش ، عطرها، کفش ها و لباس هایش بازی کنید. آرایش و زینت دادن خویش جزئی از وجود هر زنی است. زنانی که اعتماد به نفس کافی دارند. از آرایش و رسیدگی به ظاهر خویش به عنوان روشی برای رها ساختن استرس های روزانه و تقویت روحیه بهره می گیرند. زنانی که به ظاهر خویش توجه دارند دیگران را شیفته ی خود می سازند و به ما درباره ی سلیقه ، مد و شکوه زن می آموزند. من معتقدم غرور تا حدی یک ویژگی مثبت است. زیرا به ما اجازه می دهد افکار خود را نیز چون ظاهرمان آراسته نماییم.

 

خودنما باشید

بله، می دانم که هیچ کس بی عیب نیست اما بهتر است دست از ناله و شکایت بردارید و دیگر به معایبی که در ظاهرتان هست فکر نکنید بلکه توجه خود را به آن چه دارید متمرکز نمایید. اگر باسن شما بزرگ است در عوض بازوهای لطیف و درخشانی دارید.

 

در مورد زیبایی خود نگران نباشید

به جهان نشان دهید که به خود اهمیت می دهید زیبایی واقعی یک امر کاملا شخصی است. به جای این که به دنبال زیبایی در محصولات بهداشتی گران قیمت باشید. آن را در خود جست وجو کنید. بیشتر از آن چه می خرید خود بسازید به زودی خواهید آموخت فقط مثل خودتان باشید و با جواهر وجود خویش بدرخشید.

 

جزئیات را فراموش نکنید

تصور کنید زیباترین و گرانبهاترین لباس را بر تن کرده اید اما آیا این لباس فاخر با موهایی کدر و بی حالت و آرایشی بی روح و ناخن هایی شکسته باز هم زیبا و بی همتا به نظر می رسد؟ و یا آیا یک صندل ظریف و زیبا در پاهایی پینه بسته و میخچه دار باز هم همان فریبندگی را خواهد داشت؟ تنها به نکات ظاهری توجه نکنید. توجه به جزئیات اعتماد به نفس شما را به نمایش خواهد گذاشت و نشان خواهد داد که شما به خود اهمیت می دهید.

 

هر روز برای خود کاری کنید

این کار اوج عزت نفس است امتحان کنید لازم نیست کاری که برای خودتان صورت می دهید بسیار ویژه یا پر خرج باشد. کتاب روحیه بخشی بخوانید در حمام در وان پر از کف غوطه بخورید اما حتما هر روز زمانی را تنها به خود اختصاص دهید چنین فعالیت های لذت بخشی با این که کوچک اند اما به شما احساس ویژه ای خواهند داد. اگر لازم باشد خود را مجبور به انجام این کار کنید تا زمانی فرا برسد که احساس کنید واقعا شایسته ی این توجه ها و رسیدگی ها هستید هر چه انتخاب می کنید و هر کاری را  که تنها برای لذت خویش انجام می دهید در دفترچه ای بنویسید یادداشت کنید که انجام این کارها چه احساسی به شما می بخشد. هر چند وقت یک بار به این دفترچه نگاهی بیندازید این دفترچه ی ثبت نگرش شماست شامل هر کاری که برای خود انجام داده اید احساستان نسبت به خویش اظهار نظر دوستانتان و عکس هایی که موجب می شوند شما احساس خوب و دل پذیری نسبت به خود داشته باشید.

 

به اگرها عمل کنید

چه می شد اگر شما به وزن ایده آل می رسیدید کشیدن سیگار را کنار می گذاشتید ورزش روزانه را آغاز می کردید و یا موهای درخشان تری داشتید؟ زندگی تان چقدر متفاوت می شد؟ چه احساس داشتید؟ کافی است! اگر ها را کنار بگذارید و همین امروز دست به کار شوید.

 

توجه به زیبایی

اگر خود را بدقیافه می دانید پس شما هم جزو گروه عظیمی از زنان هستید که من تا کنون شناخته ام. خود را زیبا جذاب و دل فریب بدانید زیرا در جهان همان را خواهد دید که شما احساس می کنید. سعی کنید تا جایی که ممکن است خوش ظاهر به نظر رسید اما پس از آن ظاهر خود را فراموش کنید. من زنانی را دیده ام که به ظاهر خود بی توجه بوده اند و حتی متوجه تکه اسفناجی که به دندانشان چسبیده است نشده اند و برعکس  با  کسانی روبه رو شده ام که نمی توانستند حتی ده دقیقه بدون نگاه کردن به آینه و توجه به ظاهرشان سر کنند. بین این دو حالت موقعیت دل پذیرتری حاکم است. روش هایی در زندگی وجود دارد که با کمک آنها هم می توان زیبا زندگی کرد و هم وسواسی نبود.

 

چگونه نگرش مثبت داشته باشیم ؟

دوستان دلسوزی بیابید

چه بخواهید یا نه، آن چه مردم راجع به شما می گویند می تواند احساس خوب یا بدی به شما ببخشد. خوب به اطرافتان نگاه کنید کسانی یا حداقل کسی را بیابید که بتواند هرگاه احساس خوبی ندارید به شما روحیه دهد. داشتن چنین دوستانی به شما اعتماد به نفس خواهد داد زیرا اگر در خود تغییری بدهید مثلا لباس نویی بپوشید. آنها متوجه می شوند و سلیقه ی شما را تایید می کنند. چنین دوستانی آینه ی واقعی شما و سازنده ی عزت نفستان اند.

هر روزی که احساس کنم چاق یا بدریخت هستم به خواهرم تلفن می کنم. او به من می گوید که زیبا هستم و کاری می کند که هر دو بخندیم . همواره حمایت ها و دلگرمی های او موجب شده است بتوانم بحران های مربوط به زیبایی ام را پشت سر بگذارم.

 

دشمن زیبایی را بشناسید

هیچ شکی وجود ندارد که همه ی شما مایلید بهترین باشید اما اغلبتان تصور می کنید این امر محال است.

اشتباه نکنید آرایشگران سینما، مجله ها، سازندگان لوازم آرایشی و لاغری هیچ کدام جادوگر نیستند و مانکن ها و هنرپیشه های سینما نیز مشکلات گوارشی که لاغرشان می کند ندارند. تنها تفاوت آنها با شما این است که برای آنها خوش ظاهر بودن و زیبایی از هر چیزی بیشتر اهمیت دارد. مراقبت از جسم تان به شما احساس خوبی خواهد بخشید. پس به وجود خود احترام بگذارید در غیر این صورت درست مانند این است که به دیگران اجازه داده اید به شما بی احترامی کنند.

عاقلانه ترین راه برای زیبایی ورزش روزانه و اصلاح رژیم غذایی شماست. رسیدگی به این دو عامل علاوه بر زیبایی فواید بسیاری برای سلامت جسم و روح شما خواهد داشت.

 

به ندای درونی خود گوش کنید

هر کدام از ما درون خود ندایی داریم که راهنمایی مان می کند. این ندا مانند یک درمانگر مجرب است و به ما کمک می کند تا راه درست برای درمان خود را بیابیم. این ندا ما را آرام می سازد. به ما روحیه می بخشد و حتی کمک می کند تا ظاهر و اندام بهتری داشته باشیم . اما چرا بیش از اندازه می خوریم یا به اتوی لباسمان توجه نمی کنیم ؟ مشکل این است که اغلب زمانی را برای گوش دادن به ندای درونی مان اختصاص نمی دهیم. اوقاتی را که کسی مزاحمتان نیست  مثل هنگام حمام رفتن یا پیاده روی و یا حتی زمان آرایش چهره تان به شنیدن ندای روشن درونی تان اختصاص دهید. این الهام خدادادی را به عنوان ابزاری برای دلگرمی و درمان در خود زنده کنید.

 

آغاز کنید

برای خود زمانی اختصاص دهید

باید هر روز زمانی را برای تنهایی و رسیدگی به خود اختصاص دهید حتی اگر این زمان تنها ده دقیقه باشد. از این اوقات برای توجه به ظاهرتان و یا آرامش بخشیدن به افکارتان با خواندن یک مجله استفاده کنید.  اغلب خانم ها با کنار گذاشتن زمانی کوتاه برای خودشان احساس گناه می کنند اما شما نباید این گونه باشید به زودی در خواهید یافت اگر به خودتان نیز توجه کنید علاقه  و توانایی بیشتری برای رسیدگی به امور افراد خانواده خواهید داشت.

اصل کارآیی

شاید با نگاه کردن به مجله های مد، این طور تصور کنید که زیبایی برای زنان طبقه ی متوسط جامعه امری محال و دست نیافتنی است. در این مجله ها حرف از استفاده ی محصولات آرایشی و بهداشتی  گران قیمت و رژیم های غذایی است که با پیروی از آنها باید حداقل نیمی از روز و درآمدمان را صرفشان کنیم. اما با کار آمد کردن برنامه های بهداشتی ساده می توان با وجود تمام گرفتاری های روزانه به زیبایی دست یافت. از محصولات آرایشی استفاده کنید که به منظوری بیش از یک هدف ساخته شده اند. لباس هایی بخرید که می توانید در هر فصل از آنها استفاده کنید و سال دیگر از مد نمی افتد. با توجه به اصل کارآمد نمودن امکانات موجود، می توانید بدون صرف وقت یا هزینه ی زیاد، خارق العاده به نظر رسید.

 

یک فرصت کوتاه

حداقل دو بار در روز، پنج دقیقه کنار بگذارید تا در این زمان آرایش چهره مو، ظاهر و لباس خود را کنترل کنید. هیچ مهم نیست که در آغاز روز ظاهرتان تا چه حد بی نقص و زیبا بوده است. در هر صورت کنترل، امری ضروری و موجه است در این فرصت چند نفس عمیق بکشید تا چهره تان دوباره جذاب و پر طراوت گردد.

 

یک خانه تکانی کوچک لازم است

از شر هر آن چه موجب می شود شما احساس فوق العاده بودن نکنید. خلاص شوید به سراغ کمدتان رفته و هر چیزی را که فکر می کنید موجب می شود راجع به بدنتان تصور خوبی نداشته باشید. بیرون بیندازید. به میز آرایشتان نگاهی بیندازید و تمام رنگ های مرده و بی روح را کنار بگذارید.

 

گردآوری و تنظیم : نایس کلوب

برگرفته از کتاب  911 راز زیبایی           مترجم : فریبا جع  فری نمینی         نویسنده : دیان آیرونز (متخصص زیبایی و مد)

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظرات پارمیش
من قبلا اعتمادبه نفس زیادی درمورد ظاهرم داشتم همیشه میدونستم باید دماغم عمل بشه تا صورتم بی نقص بشه ولی الان هیچ اعتمادبه نفسی ندارم. فکرمیکنم زشتم!!!! فکرشم نمیکردم یه روز درمورد خودم اینطوری فکرکنم. بخاطر بینی بزرگی که دارم خیلی وقتا روم نمیشه سرمو بگردونم نیم رخ وایسم
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید