راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

کرم پودر

چگونگی مراقبت از پوست و آماده سازی آن

خوشبختانه من در طی سال ها کار با کارشناسان متخصص زیبایی زیادی آشنا شده ام. یکی از آنها دکتر پت وکسلر می باشد. او دارای روش آسانی در کارش است که مورد توجه همگان قرا رمی گیرد. در اینجا دکتر وکسلر چند آگاهی در مورد جلوگیری از بعضی از بیماری های پوستی به ما می دهد که آسان است و زحمت و زمان زیادی هم لازم ندارد.

مثلا اکثر مرم دوست دارند خود را در برابر نور خورشید برنزه کنند. گرچه جلوی خورشید بودن احساس زیبایی است . ولی صدمات جبران ناپذیری ایجاد می کند که کمترین آن چروک و بیشترین آن سرطان پوست است. این بدین معنی نیست که خورشید بد است بلکه باید با استفاده دائم از کرم مرطوب کننده و سپس کرم ضد  آفتاب «خورشید سالمی» برای خود داشته باشیم.

وقتی در مورد کرم مرطوب کننده از او می پرسم او این گونه پاسخ می دهد پوست نیاز به ساعت ندارد یعنی کرم مرطوب کننده شب را می توان در روز هم استفاده کرد و کرم مرطوب کننده روز را در شب. پوست در صبح همان است که در شب است. بنابراین کرم آن هم فرقی نمی کند. کافی است یک کرم مرطوب کننده ساده که خوب عمل کند انتخاب کنید و برای تمام مدت صبح، عصر و شب از ان استفاده کنید. همچنین کرم بدن را که معمولا برای قسمت هایی استفاده کنید که احساس می کنید لازم است. مراقبت از پوست به معنای استفاده مطلق از لوازم آرایشی و بهداشتی نیست. یک کرم که امروز صبح پوست شما را تازه کرده است. تاثیری گذرا روی پوست شما دارد و چند ساعت بعد باید دوباره از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. یک مثال دیگر مثلاً کرم ضدلک ممکن است لک ها را از بین ببرد. ولی بعد از مدتی دوباره لک ها ظاهر می شوند.

پوست لایه ای زنده است و شادابی و سلامتی آن دقیقاً به سلامت جسمانی فرد  بستگی دارد. پوست آینه جسم است و بیماری های زیادی مانند کم خونی، گواتر، اضطراب و بیماری کبدی و کلیوی و بیماری های عفونی (مخصوصاً عفونت رحم در زنان) باعث خراب شدن آن می گردد. بنابراین قبل از هرچیز باید به سلامتی جسم فکر کرد و آن را به دست آورد. پوست پیوسته تکامل می یابد. و این بستگی به این دارد که ما چه می خوریم. چه می آشامیم چگونه ورزش می کنیم. چگونه می خوابیم و چگونه احساس می کنیم. با چنین عواملی، رطوبت و زیبایی پوست معامله می شود و در آن صورت گریم خوب است.

آشامیدن مقدار زیادی آب، حداقل 8 لیوان در طول روز (فقط آب خالص مورد نظر است نه چای، آب میوه و یا انواع نوشابه ها و غیره ...) سیستم داخلی بدن را از سموم پاک کرده و در نتیجه اثر بد این سموم روی پوست کمتر می شود. بنابراین دوری از چیزهایی که آب بدن را از بین می برد. مانند استفاده از مشروبات الکلی و سیگار بسیار ضروری است. خوردن غذاهایی مانند میوه جات، حبوبات و سبزیجات، همچنین انجام تمرینات ورزشی که باعث سرعت گردش خون در تمام بدن و پوست می شوند. به شما در داشتن پوست خوب کمک خواهند کرد.

در تصویر بالا شما لوازمی را مشاهده می کنید که شاید قبل از گریم هم آنها را داشتید ، حتی وقتی گریم نمی کردید .که به ترتیب در زیر نام و کاربرد آنها را ترجمه کرده ایم .

پنبه های آرایشی (Cotton balls)

برای پاک کردن گریم

 

قطره چشمی (eye drops)

(برای مصرف نامرتب) برای سفید کردن و پاک کردن قی از داخل چشم

 

ماسک مرطوب کننده (moisturizing mask)

برای پوست  های خشک و خیلی خشک

 

کرم مرطوب کننده ملایم (Light moisturizer)

برای پوست های معمولی تا خشک

 

گوش پاک کن (Catton swabs)

برای پاک کردن اشتباهات گریم و درآوردن قی از چشم (توجه : وقتی برای داخل چشم استفاده می کنید باید آن را کمی مرطوب کنید تا الیاف پنبه به داخل چشم نرود.)

 

قابض (astringent)

جذب کننده روغن های اضافی روی پوست همچنین به دوام گریم برای کسانی که پوست چرب دارند کمک می کند.تونیک و لوسیون های پاک کننده همچنین الکل سفید 70% می  توانند در این مورد استفاده شوند.

 

دستمال کاغذی (Tissues)

معمولا دستمال کاغذی دولاست. از یک لای آن برای خشک کردن روغن اضافی روژ لب  کرم پودر مایع و ریمل اضافی از روی دسته ریمل استفاده می شود.

 

ساختمان صورت

این بسیار مهم است که شما صورت خود را تا جایی که ممکن است بشناسید. البته بهتر است که بدون گریم آن را بشناسید. چشم هایتان را ببندید و ساختمان و محل اسکلت صورتتان را با دست احساس کنید بدین تریتب خواهید توانست طرز کار آنها را هم بشناسید.در سمت پایین قسمت های مختلف صورت روی چهره این مدل به شما معرفی شده است. من در طی این سری مطالب از این قسمت ها نام برده ام.

کرم پودر Foundation

استفاده از کرم پودرلطیف (Sheer foundation) بهترین است؛ که در اینجا روی پوست صورت مدل به صورت یک لایه نازک استفاده شده و آن را کاملاً طبیعی جلوه داده است. کرم پودر لطیف، نرم و بدون چربی است. اگر کرم پودر درست و برای قسمت هایی که لازم است استفاده شود. روی پوست کاملاً محو می گردد. رنگ کرم پودر نیز باید با رنگ اصلی پوست هماهنگی داشته باشد .

سال ها پیش کرم پودر رنگ پس صورت را فقط به گلگون تغییر می داده است اما در سال های اخیر کرم پودر در رنگ ها و غلظت های مختلف به بازار آمده است که هر کس بنابر سلیقه و هماهنگی با رنگ پوستش می تواند انتخاب کند. اما من در اینجا و در محیط کارم یا اصلاً از کرم پودر استفاده نمی کنم یا به مقدار کم استفاده می کنم من دریافته ام که استفاده از پوشش دهنده به مقدار کم آن هم برای لک ها و یا بی رنگ کردن قسمت هایی که لازم است و به دنبال آن استفاده کم از پودر صورت پوست را بیشتر طبیعی جلوه می دهد. اما اگر هنوز هم می خواهید کرم پودر مصرف کنید. باید دو نکته را مورد توجه قرار دهید.

«ظاهری» که می خواهید به آن دست پیدا کنید و هماهنگی با رنگ پوستتان. (فراموش نکنید که رنگ کرم پودر را در روز امتحان کرده و  هماهنگی آن با رنگ پوستتان را روی گردن آزمایش نمایید. )

البته قانونی در این مورد وجود ندارد. شما رنگ کرم پودر و سایر محصولات آرایشی مورد نظرتان را می توانید بنابر سلیقه و علاقه خود انتخاب کنید.

کرم پودر Founcation

نکته : من اغلب از انگشتانم برای زدن کرم پودر و پوشش دهنده استفاده می کنم. اگرچه اسفنج برای به خورد دادن کرم پودر و گرفتن کرم پودر اضافی از روی صورت بسیار مفید است.

 

نکته : روغن موجود در کرم پودر مواد موجود در آن را به صورت جدا از هم نگهداری می کند. بنابراین در موقع استفاده باید آن را تکان دهید تا کاملاً مخلوط شده و کار صاف تر شود.

 

نکته : من ترجیح می دهم که از کرم پودر یا اصلاً استفاده نشود و یا به مقدار کم استفاده شود. چرا که استفاده زیاد از کرم پودر نه تنها باعث خراب شدن پوست می شود بلکه آن را مصنوعی جلوه می دهد.

 

نکته : کرم پودر به شکل کرم ، حالت پوست را به شکل خمیری جلوه می دهد.

 

نکته : اگر فرمول کرم پودر شما خیلی روغنی است به آن چند قطره قابض (astringent) بیفزایید. در این صورت کرم پودر کمی لطیف تر شده و حالت روغنی آن نیز کاهش می یابد.

 

نکته : اگر کمی کرم پودر مایع و سپس پودر غیر فشرده روی پلک ها بزنید سطح آن برای زدن سایه چشم پودری صاف شـده و در نتیجـه آسـان تر روی آن قرار می گیرد همچنین بهتـر پخش شده و دوام آن نیز بیشتر می شود.

 

در سمت چپ صورت مدل را می بینید که با کمی کرم پودر لطیف پوشیده شده است. بسیاری از خانمها این نوع کرم پودر را ترجیح می دهند چرا که بیشتر طبیعی به نظر می رسد. بعضی از انواع مرغوب آن شامل مواد مرطوب کننده نیز بوده که برای پوست سودمند است.

 

Foundation Sponge

(اسفنج کرم پودر)

برای زدن کرم پودر به یک سطح بزرگ به کار می رود.

 

Creme Foundation

 (کرم پودر به شکل کرم)

بیشترین پوشش را روی پوست دارد.

 

Iridescent stick/ liquid Foundation

(کرم پودر مایع / چسبی و هفت رنگ)

به پوست روشنی و تابش می دهد.

 

liquid Foundation

(کرم پودر مایع)

دارای پوشش متوسط بوده و کمی هم اثر مرطوب کنندگی دارد.

 

Sheer Foundation

(کرم پودر لطیف)

دارای پوشش کمی روی پوست است.

 

در کودکی بیشتر روزهای تابستان را ، من و برادرم در خارج از منزل می گذرانیم ما بندرت کفش و پیراهن می پوشیدیم. از روی درخت پشت خانه بالا می رفتیم و قلعه می ساختیم و از طناب بالا می رفتیم. تنها مانع واقعی ما نیش پشه های مالاریا بود. به همین جهت من و برادرم نوعی لوسیون به نام کالامین (Calamine) به بدنمان می مالیدیم. ( این لوسیون از پودر صورتی رنگی ساخته شده که از اکسید دوزنگ و بعضی از ترکیبات اکسید آهن تهیه شده و دارای بوی تندی است و خاصیت ضد خارش دارد) . دو هفته پیش از آغاز مدرسه در سال جدید مادرم ما را برای خرید به فروشگاه برد. بعد از ساعت ها امتحان کردن لباس و حساب کردن بهای آن مادرم به من اجازه داد گاری فروشگاه را برای کنترل در خروجی حرکت بدهم. مادرم مرا جلوی گاری و مقابل فروشنده طوری نگاه داشت که فروشنده گمان نکند من چیزی دزدیده ام . به نظر می رسید که فروشنده صورتش را با همان داروی صورتی ضد پشه پوشانده است. مادرم هنگام برگشتن به منزل در ماشین توضیح داد که آن خانم فروشنده صورتش را با پودر صورتی رنگ صورت (محصول آرایشی) پوشانده بود که او را بسیار نازیبا کرده بود. واقعاً چرا بعضی ها دوست دارند صورتشان را با کرم پودرهایی که با رنگ اصلی پوستشان کاملاً متفات است بپوشانند. خوشبختانه امروزه کرم پودرها در رنگ های متوعی در بازار موجودند که بهتر است یک درجه روشن تر و یا یک درجه تیره تر از رنگ اصلی پوست انتخاب شود.

نکته : اگر زمانی خواستید تمام صورت را با کرم پودر بپوشانید بهتر است که کرم پودر را تا خط آرواره و کمی از گردن هم بزنید چرا که اگر یک خط مرزی در این قسمت ایجاد شده باشد به نظر می  رسد که شما یک ماسک به صورت زده اید.

نکته : بعضی اوقات وقتی عکس می گیرید اگر لباس یقه باز پوشیده اید بهتر است به گردن و سینه هم کرم پودر بزنید چرا که انعکاس نور به خاطر کرم پودر در روی صورت زیاد شده و گردن و سینه در عکس رنگ تیره خواهند داشت. بنابراین بهتر است یا اصلاً از کرم پودر استفاده نشود یا به همه قسمت ها کرم پودر زده شود.

 

کرم پودر مات که در عکس بالا روی پوست مدل استفاده شده است برای رنگ پوست های مختلف مناسب است و کیفیت آن به گونه ای است که پودر سایه چشم و غیره براحتی روی آن می نشیند. اگر به مقدار زیاد استفاده شود به صورت حالت مصنوعی و مرده می دهد. اما اگر به مقدار کم استفاده شود به صورت حالت زیبایی داده و حتی لکه ها و خطوط نازیبای صورت را بخوبی می پوشاند. کرم پودر مات سطح پوست را هم بخوبی صاف می کند. خانم هایی که دارای پوست خشک هستند بهتر است اول از یک کرم مرطوب کننده استفاده کرده و سپس کرم پودر مات را بر روی آن بزنند.

 

مطالب مرتبط :

کاربرد و طریقه استفاده از کرم پودر مایع

نحوه استفاده از پنکیک (کرم پودر فشرده )

طریقه رژ گونه زدن

اصلاح رنگ پوست با آرایش

 

گردآوری و تنظیم : نایس کلوب

making face  Kevyen Aucoin

برگرفته از کتاب گریم صورت تالیف کوین آکوین ترجمه زهرا احمد زاده

 

 

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید