راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

60  رهنمود برای سلامت پوست

رهنمودهای 11 تا 20

11-  پوسته پوسته شدن

آسیب ناشی از نور خورشید آلودگی، خستگی و .... باعث تحلیل رفتن پوست می شود. برای حفظ زیبایی روتین پوست خود گاهی باید از پاک کننده های درمانی پر قدرت استفاده کنید.

پاک کردن به کمک ساییدن

متورق شدن لایه های پوست، در واقع پروسه ای طبیعی است. که باعث زدودن سلول های مرده از پوست می شود. اما گاهی بنا به دلایل زیر نیاز داریم نیاز داریم : به این پروسه ی طبیعی کمک می کنیم. هنگامی که جوان هستید میانگین چرخه  جوان سازی پوست بین 20 تا 28 روز است. هر چند که این جریان به طور فزاینده ای با بالا رفتن سن  کند می شود به اضافه این که انواع محیط های کثیف و نامطبوع به طور روزانه بر روی صورت ما تاثیر می گذارند ( قرار گرفتن در معرض آفتاب، آلودگی و ... )

متورق کننده ها

متورق کننده ها اغلب از ترکیب دانه هایی درست می شوند که با ماساژ روی پوست جوش های کوچک و سلول های مرده ی پوست را پاک می کنند. در نتیجه باعث می شود پوست مجددا درخشان به نظر برسد.

کرم های AHA(اسید میوه) نیز مانند متورق کننده ها عمل کرده و رنگ چهره را روشن می نمایند.

 

آیا می دانستید؟

- پوست های خشک و حساس را دو ماه یک بار، پوست های چرب و انواع دیگر، مخصوصا قسمت هایی که t شکل هستند مانند بینی، چانه و پیشانی) را باید هفته ای یک بار متورق نمود.

- دفعه ی بعد هنگامی که در ساحل هستید سعی کنید ترکیبی از ماسه و روغن مونوریی ( روغن جزایر پلینزی که از گل های جزایر تاهیتی و روغن نارگیل درست شده) به پوست خود بمالید.

- سپس بدن تان را در آب فرو ببرید و شستشو دهید و مجددا از روغن استفاده کنید.

 

حقایق کلیدی

- استفاده ی مرتب از یک ماده ی متورق کننده ضروی است.

- متورق کننده ها به شکل بلوری و دانه دانه یا خمیری یا به عنوان اسیدهای میوه ای وجود دارند.

- استفاده از متورق کننده ها (به طور منظم) باید مطابق با نوع پوست تشخیص داده شود.

 

12- اثر جادویی ماسک ها را کشف کنید

ماسک های زیبایی واقعاً شگفت انگیز هستند. از آنجا که قدرت جذب آن ها بسیار بالاست. باید مقدار کمی از آن ها را گاه به گاه استفاده کنید. تا نتیجه خوبی بگیرید. راز نهفته در کارآمدی آن ها به مواد فعالی مربوط می شود که خود را با نیازهای پوست تطبیق می دهند.

 

چرا باید از ماسک استفاده کنم ؟

ماسک ها، جدای از سن  و نوع پوستی که دارید می توانند چهره ی شما را تا حد قابل توجهی بهبود بخشند. بسته به نوع نیاز پوست آثار زیان بخش شرایط آب و هوایی را برطرف و پوست را آب پوش می کنند و به رنگ مطلوب در می آورند. برای حصول نتایج بهتر از فرآورده هایی استفاده کنید که مواد متنوعی در آن ها به کار رفته است. ماسک خاک رس برای پاک کردن، ماسک حرارتی برای نرم کردن پوست، ویتامین C برای تازگی بخشیدن، روغن زردآلو برای آب پوش کردن و ...

 

صورت خود را با زیبایی بپوشانید

اگر اثرات تازگی و شادابی ماسک ها را دوست دارید لازم است هفته ای یک بار یا بیشتر از یکی از آن ها استفاده کنید. از به کار بردن آن ها در نقاط حساس مانند چشم ها خودداری کنید در عوض روی گردن و دیگر نقاط بدن می توانید به هر مقدار و هر روز استفاده کنید. در استفاده از آن ها به زمان مشخص شده توجه داشته باشید زودتر از این زمان از کارآمدی آنها می کاهــد و بیشتر از ان نیز نتیجـه عکس مـــی گذارد و پوست نمی تواند پس از آن به راحتی خود را با محیط پیرامون وفق دهد.

 

آیا می دانستید؟

- اگر پوست براقی دارید، فرآورده های اضافی را با دستمال کاغذی یا پنبه از روی آن بردارید.

- اگر پوستی چرب یا ترکیبی دارید لازم نیست آثار ماسک ها را با کرم های معمول روز یا شب تکرار کنید.

- در جلسات زیبایی به موسیقی گوش کنید. صداهایی از طبیعت را انتخاب کنید آواز پرندگان، صدای حیوانات، دریا و ....  

 

حقایق کلیدی

-  اگر می خواهید پوست زیبایی داشته باشید همواره از ماسک استفاده کنید.

- به خاطر داشته باشید ماسک ها دو برابر متراکم تر از کرم های روزانه یا شبانه هستند.

- از ماسک ها بر طبق نیاز خود استفاده کنید. برای نرم کردن، آب پوش کردن یا طراوت بخشیدن .

 

13- پاسخ را در اکسیرهای گیاهی بیابید

زمانی که بدن به تعادل  نیاز دارد. هیچ چیز موثرتر از طبیعت نیست. زنان زیبا پاسخ را در دشت و  چمنزار می یابند. هر یک از عصاره های گیاهی دارای خواص مخصوص به خود است. و جایگاه ویژه ای در مواد آرایشی دارد ساج، رزماری ، آویشن و ...گیاهان باعث زیبایی ما  می شوند.

 

عصاره های گیاهی

عصاره های گیاهی از گیاهان معطر استخراج می شوند. این مایعات خوش بو از اجزای فعالی تشکیل و بیش از دویست بار متراکم شده اند. تنوع و توانایی آن ها باعث شده کاربرد وسیعی در آزمایشگاه های مواد آرایشی برای احیای پوست داشته باشند.  به کار بردن ترکیبی عصاره های گیاهی قدرت بسیار بیشتری نسبت به هر یک از آن ها به تنهایی دارد. همچنین می توانید محصولات زیبایی خود را براساس نیازهای شخصی تهیه کنید. به یاد داشته باشید مناطقی در مغز که بوها را در خود ثبت می کنند. محلی است که احساسات در آنجا یافت می شود. از این رو با به کار بردن عصاره های گیاهان معطر زیبایی درونی و بیرونی خود را هر چه بیشتر تقویت خواهید نمود.

 

تشریفات زیبایی شما

شاخص کلیدی عصاره های گیاهی قابلیت جذب فوری آن ها توسط پوست بیرونی و لایه های عمیق پوست درونی است. اجزای فعال تشکیل دهنده ی عصاره ها باعث تحریک چرخه ی خون، دفع سموم و تسریع بازسازی بافت ها می شود.

هشدار

از انجا که عصاره های گیاهی بسیار غلیظ هستند. در مصرف آن ها باید دقت کنید. ابتدا هفت قطره از آن ها را در یک قاشق غذاخوری با هم مخلوط کنید و سپس با لطافت به صورت و گردن به استثنای اطراف چشم ها بمالید.

 

آیا می دانستید ؟

-  از ساج می توانید برای حل مشکلات پوستی خود استفاده کنید. این داروی طبیعی ضد آماس در درمان لکه ها و قرمزی پوست موثر است.

- برای پوست های حساس از بهار نارنج استفاده کنید تا رنگ چهره ی شما را روشن تر کند.

- سنبل خطایی کمبود چربی در پوست های خشک را خنثی می کند.

- رزماری نیز ترشح چربی را تنظیم و پرزهای پوست را محکم می کند.

 

حقایق کلیدی

- عصاره های گیاهی با طبیعت پوست سازگارند.

- به دنبال همه ی عصاره های گیاهی در طبیعت بگردید تا زیبایی خود را تقویت کنید.

- با ترکیب کردن عصاره های مختلف بر حسب نیاز معجون مخصوص خود را بسازید.

 

14- تغذیه با روغن های گیاهی

سویا، بادام و ... در طبیعت تغذیه می شوند. زنان در طول تاریخ از روغن های گیاهی استفاده می کرده اند.

اسیدهای چرب اشباع شده در این روغن ها، پوست را به طرز چشمگیری تغذیه می کند.

 

خودتان را به روغن های گیاهی عادت دهید

روغن های گیاهی، محصولات زیبا و خالصی هستند که از عصاره ی غلیظ شده ای از میوه، درخت یا گل به دست می آیند. به کار بردن این روغن ها روی پوست باعث تغذیه ی بافت های پوست از اسیدهای چرب موجود در آن ها می شود. مزایای آن ها بسیار گسترده است. از جمله باعث تقویت ساختار بافت قرنیه ای پوست می شود. در نتیجه پوست آب پوشی و از آن محافظت می شود و نیز مقاومت آن در برابر آلودگی های محیطی افزایش می یابد.

به کار بردن روغن های گیاهی چه برای پوست چه برای مو یا بدن یکی از بهترین روش های درمانی برای افزایش میل جنسی می باشد. پس از استحمام یا دوش گرفتن می توانید بدن خود را با آنها ضد عفونی کنید.

 

هر روغن ویژگی های مخصوص خود را دارد

خواصی نرم کنندگی و پاک کنندگی روغن بادام برای پوست های حساس یا بسیار خشک شگفت انگیز است.

روغن گل پامچال و نیز روغن گاو زبان سرشار از اسیدهای چرب و برای احیای پوست و تثبیت هورمون ها بسیار مناسب هستند.

 

روغن هسته ی زردآلو

برای پوست های خیلی چرب مناسب است.

 

آیا می دانستید ؟

- با تغییر هر فصل به پوست خود تازگی دوباره ببخشید از کپسول های روغن گل پامچال در صبح و روغن گاوزبان در ظهر و به مدت سه هفته استفاده کنید. این روش درمانی داخلی روی رژیم زیبایی خارجی شما نیز تاثیر می گذارد.

 

حقایق کلیدی

- روغن غلیظ شده ی هسته ی میوه دارای مزایای فراوانی است.

- سه یا چهار باردر سال ترکیبی از روش های درمانی داخلی و خارجی را با هم به کار ببرید.

 

15- سم زدایی با ماسک خاک رس

خاک رس، را می توانید به عنوان ماده ای کلیدی و تشکیل شده از اجزای کاملاً طبیعی به فهرست تدابیر زیبایی خود اضافه کنید. خاک رس سفید صورتی یا سبز همگی برای سم زدایی پوست به کار می روند.

 

در جستجوی طبیعت

خاک رس یکی از محصولات زیبا و بسیار موثر طبیعت است. خاک رس عبارت است از رسوب حاصل از فرسایش سنگ خارا که از سیلیکات آبدار شده توسط آلومینیوم ساخته می شود. خواص آرایشی و رنگی آن به دلیل وجود مواد معدنی ( اکسید آهن، نمک، کلسیم و عناصر کمیاب ) است که داخل آن نفوذ کرده است. رنگ آن هر چه که باشد سرشار از خواص تقویت کننده ی پوست است و استثناً در پاک کردن پوست از ناخالصی ها و نیز تحریک جریان خون و لنف موثر است. رس سفید( خنثی ترین نوع خاک رس) برای پوست های معمولی و ترکیبی مناسب تر است و رس سبز برای انواع پوستهای چرب توصیه می شود.

 

رهنمودهایی برای شما

لایه ی نازک از خاک را با نوک انگشتان روی پوست گردن و صورت به غیر از ناحیه ی اطراف چشم ها بمالید و بگذارید به طور طبیعی خشک  شود. هنگامی که احساس کردید از روی پوست تان در حال ورقه شدن است آن را با پنبه ی مرطوب و آغشته به روغن معدنی پاک کنید.

آیا می دانستید؟

- برای درست کردن ماسک، 2 تا 3 قاشق غذاخوری از خاک رس انتخابی خود را در یک کاسه ی چینی یا سفالی بریزید (غیرفلزی) 3 قاشق غذاخوری آب معدنی روی آن بریزید و به هم بزنید تا خمیر سفتی درست شود. قبل از استفاده یک ساعت بگذارید بماند.

 

حقایق کلیدی

- برای پاکسازی عمیق صورت از ماسک خاک رس استفاده کنید.

- خاک رس ناخالصی ها را بیرون می کشد و چرخه ی خون را تحریک می کند.

 

16- تغذیه ی سالم داشته باشید

اگر در جستجوی زیبایی بدون چین وچروک هستید. باید به اندازه ی کافی ویتامین مصرف کنید. میوه و سبزیجات تازه و غلات را به طور متنوع در روز مصرف کنید.

 

اهمیت تغذیه ی خوب

ویتامین های B برای نوسازی سلول ها ضروری هستند. همچنین می دانیم بهترین ویتامین های ضد چروک ویتامین های A،C  و E و نیز بتا کاروتن ها (تولید کننده ی ویتامین A) هستند که در برابر رادیکال های آزاد که منجر به تسریع سالخوردگی می شوند از ما محافظت می کنند.

 

متنوع بخورید

سبزیجات سبز (کنگر فرنگی، بادنجان؛  کرفس، بروکلی و اسفناج) سرشار از ویتامین E، روی و سیلیکون هستند و آب پوست را حفظ می کنند. میوه ها و سبزیجات نارنجی رنگ حاوی ویتامین Aو بتا کاروتن هستند. میوه هایی مانند گردو و بادام که دارای پوست غلاف مانند هستند نیز معدن ویتامین Eمی باشند. همه ی غلات نیز منابع خوبی برای ویتامین های Bبه شمار می روند.

 

آیا می دانستید ؟

- ویتامین ها بسیار ظریف هستند. برخی از آن ها در برابر گرما مقاومت نمی کنند و برخی دیگر به نور یا گرما حساس اند. با پختن ملایم غذاها از بیشترین مقدار ویتامین آن ها برخوردار شوید.

- هرگاه می توانید میوه و سبزیجات خام و فصلی و نیز روغن های گیاهی (ذرت، زیتون، بادام زمینی و سویا) مصرف کنید.

 

حقایق کلیدی

- از ویتامین های A،C  و Eو F که به طور طبیعی ضد چین و چروک هستند استفاده کنید.

- رنگ چهره ی خود را با ویتامین های گروه  Bروشن تر کنید.

- میوه و سبزیجات فصلی به صورت خام و نیز روغن های گیاهی مصرف کنید.

 

17- حرکت کنید !

 برای این که ظاهر خود را خوب حفظ کنید هیچ جایگزینی برای فعالیت ورزشی وجود ندارد. ورزش چه به صورت تنها و چه گروهی باعث سلامت و تناسب اندام شما می شود. پوست شما نیز با دریافت اکسیژن بیشتر ظاهر بسیار بهتری نسبت به همیشه پیدا می کند.

 

فعالیت بدنی باعث رضایت شما می شود.

زیبایی در تناسب خلاصه می شود بدن، ذهن و پوست باید هماهنگ با هم باشند تا ظاهر خوبی داشته باشیم و ورزش راه رسیدن به این هماهنگی است. مطالعات اخیر نشان داده شده است. فعالیت های بدنی یکی از عوامل تعیین کننده در سلامت روانی است. در حقیقت آنچه انجام می گیرد. ترشح هورمون اندروفین می باشد که حاوی مولکول هایی است به طور طبیعی روحیه را بالا می برد و ضد افسردگی است. پس از آن شما احساس بهتری پیدا می کنید و در نتیجه بهتر به نظر می رسید.

تلاشی که در ورزش بدنی صورت می گیرد همچنین باعث بهبود چرخه خون و حفظ حجم ماهیچه ها می شود که روند تولید مجدد سلول ها را فعال و به حفظ ظاهر صورت کمک می کند.


ورزش سفارشی هر فعالیت ورزشی را که می پسندید انتخاب کنید. اگر می خواهید زیباتر بوده و درخشش بیشتری داشته باشید. باید ورزشی را برگزینید که از انجام آن  لذت می برید. اگر شنا در آب گرم را ترجیح می دهید خودتان را با دمبل آزار ندهید. برای داشتن صورتی روشن تر، هیچ چیز بهتر از فعالیت های بیرون از خانه نیست. تنفس هوای تازه اکسیژن بیشتری به پوست می رساند و زدودن سلول های مرده را تسریع می کند. همچنین ورزش هایی مانند یوگا، تای کی و یا کی گونگ، تنش را کاهش می دهند و انرژی شما را آزاد می کنند. همه ی این موارد آثار شگفت انگیزی روی پوست دارد.آیا می دانستید ؟

- هم زمان با آهنگ انجام ورزش، تنفس عمیق و حتی به موقع نفس کشیدن را تمرین کنید.

- قبل از شروع حرکت ورزشی نفس بکشید و در حین انجام آن نفس خود را بیرون بدهید سپس همین کار را فوراً تکرار کنید.

- در پایان جلسه ی ورزش 250 تا 500 میلی لیترآب بنوشید تا اسید لاکتیکی که در طول انجام ورزش در بدن ترشح شده رقیق شود.

- هرگز بدنتان را بیش از حد نکشید. اگر احساس درد می کنید به این دلیل است که بیش از حد به بدن خود فشار وارد کرده اید.

حقایق کلیدی

-ورزش باعث بهبود ذهن، بدن و پوست می شود و کلید دستیابی به سلامتی است.

-انجام منظم یک فعالیت ورزشی باعث می شود اکسیژن بیشتری به پوست برسد و چرخه ی خون را بهبود می بخشد.

- برای این که ظاهر بهتری داشته باشید. ورزشی را انتخاب کنید که از انجام آن لذت می برید

-18 با استرس خداحافظی کنید

فرار کردن از استرس در دنیای امروز که با فشارها و مشکلات احاطه شده دشوار است. اما شما می توانید اجازه ندهید استرس روی پوست شما تاثیر بگذارد. ده ها روش برای حفظ خونسردی و آرامش و در نتیجه حفظ زیبایی درونی و بیرونی وجود دارد.ریلکسیشن یک هنر است آیا تصور می کنید زندگی بر شما سوار شده و نمی توانید آن را مهار کنید واز این رو احساس تنش و اضطراب می کنید؟  برای بازگشت به سلامت قبلی لازم است آرام شدن را فرا بگیرید ریلکسشن یک هنر و نخستین اصل آن نیز کنترل عضلات است. گرفتگی عضلات و دیگر تنش های ناگوار اغلب به مشکلات جدی تری مانند کمردرد، مشکلات گوارشی و بی خوابی منجر می شود. همین باعث ربودن لبخند و زیبایی از چهره ی شما می شود.

آرام شدن را یاد بگیرید

 فنون گوناگون و حتی متضادی برای ریلکسیسن وجود دارد. یکی از ساده ترین آن ها به طور خود جوش آموزش داده می شود. در یک اتاق تاریک به پشت دراز بکشید. چشمان تان را ببندید و نفس بکشید تا شکم تان با هوا پر شود و بالا بیایید. احساس کنید بدن شما با هر حرکت کوک می شود. به خودتان بگویید کاملا احساس آرامش می کنید. احساس کنید بدن تان سنگین، گرم و سپس خنک می شود. مانند این که بیرون از بدن تان قرار گرفته اید، همه ی اجزای آن را مشاهده کنید.
این تمرین را می توانید درهر جا و هر موقعیتی انجام دهید.

آیا می دانستید ؟

- طبق شیوه ی ذن، خودتان را در وان پر از آب و حاوی عصاره های ضد استرس (مانند بنزویین، چوب صندل، بهار نارنج یا سنبل) رها کنید.

- با این روش می توانید هرگاه استرس وجود شما را فراگرفت از آن رهایی یابید.

- خودتان را با این روغن مرهم ببر، ماساژ دهید. این عصاره ی معروف چینی حاوی ترکیبات آرامش بخشی از جمله کافور، جوهر نعناع و اوکالیپتوس است.

حقایق کلیدی

- برای رفع تنش و گل انداختن مجدد گونه ها آموزش های خود جوش را انجام دهید.

- تنفس با شکم را تمرین کنید.

- از ماسک های آرامش بخش برای شاداب کردن چهره خسته خود استفاده کنید.

19- دم و بازدم

صورت ناسالم را می توان مخفی کرد اما برای بهبود آن بهتر است با پر کردن صحیح شش ها در هنگام تنفس به پوست خود اکسیژن برسانید. برای یک تنفس سالم و شفابخش در حومه ی شهر قدم بزنید و در صورت امکان آواز بخوانید.

قدم زدن در بیرون شهر

پوست شما گاهی نیاز دارد از زندگی شهری رها شود و بهترین پادزهر برای آن یک پیاده روی ساده در بیرون شهر است. پیاده روی 20 تا 30  درصد مقدار هوای موجود در نفس های شما را افزایش می دهد و همین باعث احیای مجدد شما می شود. همچنین اکسیژنی که از سوی گیاهان منتشر می شود رگ ها را تحریک و گشاد می کند. اکسیژن موجود در بافت ها را افزایش می دهد و به این رو با استرس مبارزه می کند. در نتیجه روش خوبی برای زنده کردن چهره ی شما به شمار می رود.

برای پوست خود آواز بخوانید

آواز خواندن روشی عالی برای شروع کردن روز می باشد. که هم ظاهر پوست و هم روحیه ی شما را بهترمی کند. هنگامی که آواز می خوانید خود به خود با شکم تان نفس می کشید که عمیق ترین نوع نفس و بهترین راه برای رفع تنش است وباعث می شود اکسیژن بیشتری به پوست برسد زیرا لازم است به طور منظم نفس بکشید. به همین دلیل است که آواز خواندن به همه ی بدن شما حیاتی دوباره می بخشد. همچنین باعث ورزش کردن تمام عضلات صورت می شود و از این رو دوام بیشتری به جوانی و شادابی پوست می بخشد.

آیا می دانستید؟

- برای دریافت بهترین نتیجه از تنفس در هنگام آواز خواندن هوایی را که صدای شما را به ستون فقرات می رساند تجسم کنید. این کار باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.

- برای گرفتن نتیجه ی بهتر از تنفس شکمی، هوایی را که داخل بدن خود می کنید یا از سوراخ بینی خارج می کنید بو بکشید سپس پیشروی  آن را در اندام های بویایی خود دنبال کنید.

- هوایی که تنفس می کنید باید باعث متورم شدن شکم تان شود. هنگام بازدم دیافراگم خود را بالا بیاورید و هنگام بیرون دادن هوا نیز باید شکم تان به داخل برود.

حقایق کلیدی

- با پیاده روی منظم در بیرون شهر چهره ی خود را روشن تر کنید.

- برای ورزش دادن همه ی عضلات صورت آواز بخوانید.

- با شکم خود نفس بکشید تا پوست تان اکسیژن بیشتری دریافت کند.

20- تفکر مثبت را تمرین کنید

امروزه شاد به نظر رسیدن به مد روز است. لبخند بر لب داشتن جزئی از آرایش صورت به شمار می رود و عطر بخصوص برای تغییر روحیه استعمال می شود. با به کار بردن این روش های ساده یک بار دیگر می توانید خودتان را بر فراز قله ی جهان احساس کنید.

بشاش و خنده رو باشید

لبخند ساده ترین روش برای درمان چین و چروک صورت است. هنگامی که با خستگی از خواب بیدار می شوید جای نگرانی نیست، در عوض شب بعد سعی کنید خواب خوبی داشته باشید. برای درو کردن افسردگی ها در مسیر رفتن به محل کار نیز
به سه چیزی فکر کنید که روز شما را روشن کند:

گل هایی که در باغ دارید، داستان های خنده داری که همکاران تان برای تان تعریف کرده اند یا حمام دیشب.

با استعمال عطر روحیه ی خود را بالا ببرید

امروزه عطرهای بسیار متنوعی در دسترس شما قرار دارد. بنابراین نیازی نیست همیشه از یک عطر استفاده کنید. هنگامی که سرحال نیستید از عطری استفاده کنید که روحیه ی شما را بالا ببرد. همه می دانند یک زن زیبا، زنی است که شاد و سرحال باشد.

آیا می دانستید؟

- خنده بهترین درمان برای رفع افسردگی است. هنگامی که می خندید ضربان قلب شما مانند زمانی است که 100 متر دویده باشید . این کار باعث کاهش فشار خون، بهبود گوارش و خواب خوب شب می شود.

حقایق کلیدی

- شوخ طبعی و پوست زیبا همواره در کنار یکدیگر هستند.

- استعمال عطر باعث می شود زندگی ما گلگون به نظر برسد.

- شوخی و سرگرمی را فراموش نکنید. زنان شاد چهره ی سالم تری دارند.

 

مطالب مرتبط

قسمت اول

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

 

 

گردآوری و تنظیم: نایس کلوب

برگرفته از کتاب 60 رهنمود برای سلامت پوست ترجمه امیر بهنام

 

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید