راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

جوان سازی پوست  

اساساً تونیکهای پوستی، پوست را تازه می کنند و در حقیقت با از بین بردن باقی مانده های چربی از روی پوست به کار تمیز کردن پوست ادامه می دهند. ارزان ترین جوان کننده این است که خیلی ساده صورت خود را زیر آب سرد بگیرید. بطور کلی تونیکهای پوستی متشکل از عصاره گیاهان علفی، گلها، سرکه، گلاب، آب شکوفه پرتقال یا نارون کوهی که جمع کننده ملایمی است و گاهی اوقات هم مقادیر کمی گلیسیرین می باشد. این تونیکها برای پوستهای خشک یا معمولی مناسب هستند. تونیکهای پوستی قوی تر یا جمع کننده ها نیز حاوی عصاره ها و آب مقطر می باشند. اما دارای مقادیر بیشتری از نارون کوهی  یا الکل هستند. این تونیکها پوست را خشک می کنند الکل هر گونه اثری از روغن یا چربی را که بر روی پوست مانده باشد برطرف می کند و بنابراین این نوع تونیکها برای پوستهای چرب مناسب می باشد. اما اگر می خواهید با این دستورالعمل یک جمع کننده برای پوست خشک داشته باشید خیلی ساده الکل را از آن حذف و استفاده کنید. بطور کلی از مصرف جمع کننده های بسیار قوی برای هر پوستی خودداری کنید. چرا که الکل پوست را سفت و زمخت کرده و از عملکرد طبیعی پوست جلوگیری می کند.

با اکثر دستورالعمل های این بخش مواد بسیار عالی می توان ساخت که آقایان نیز می توانند از آنها استفاده کنند. هم پیش از تراشیدن ریش و هم پس از تراشیدن آن. این مواد از همه چیز گذشته تنیکهای پوستی رده بالا به حساب می آیند.

معمولاً بایستی با یک تکه تنظیف یا پنبه آرایشی سفید تونیک یا جمع کننده را به آرامی روی صورت بمالید اما اگر پوست شما به نظر تنبل و پژمرده می آید باید اقدام گسترده تری اتخاذ کنید و با حرکات تند و سریع ضربه ای، پوست را ماساژ دهید. جوان سازی از این طریق باعث تحریک جریان خون به سمت پوست می گردد و باعث می شود که پوست هم بطور طبیعی پاسخ دهد و سلول ها را تغذیه نماید. (مثل آویزان کردن سر از لبه تخت که خون را به صورت می کشاند.)

از یک پارچه نمناک، یک بالشت کوچک تیهه نمایید. آن را با تونیک پوستی خود مرطوب سازید و ماساژ دهید. نقاطی که بخصوص در این روش توصیه می شوند گردن و چانه است اما از جاهایی که عروق آنها شکسته اند دوری کنید. بدین علت بر روی گونه ها فشار زیادی وارد نکنید.

 

تونیکهای پوستی

گلاب

یکی از قدیمی ترین و بهترین تازه کننده های پوست گلاب است. پزشک و دانشمند معرف ایرانی ابوعلی سینا دستگاه و وسایل تقطیررا اختراع کرد و اولین آزمایش خود را با گلبرگهای گل سرخ انجام داد و از آن گلاب گرفت.  

وقتی نجیب زادگان اروپایی پس از جنگهای صلیبی از فلسطین باز می گشتند با خود گلاب همراه داشتند و از آن به عنوان آب شستشو پس از خوردن غذا استفاده می کردند.

آداب ریختن گلاب به دست میهمانان هنگامی که وارد خانه می شوند هنوز هم در قسمتهایی از خاورمیانه به عنوان نشان خوشامدگویی اجرا می شود.

 

تونیک گلاب و نارون کوهی

شاید این تونیک در بین همه تونیکها مشهورترین باشد. بحق که باید با هم مشهور باشد چرا که ترکیبی از گلاب خوش رایحه و نارون کوهی التیام بخش است. در برزیل نارون کوهی به عنوان "درمان گر معجزه آسا" شناخته شده است. از آن به عنوان یک ماده ضد عفونی برای کاهش  تورم و آماس و به عنوان سفت کننده پوست استفاده می شود.

در سراسر اروپا، نارون کوهی باز هم محبوبیت دارد. برای ساخت این لوسیون خیلی ساده 3/4 فنجان گلاب را با 1/4فنجان نارون کوهی مخلوط نمایید. اگر دارای پوست چرب هستید می توانید نسبت ترکیبات گلاب و نارون کوهی را برابر بگیرید.

 

عرق گل و گیاهان علفی

با عرق گل و گیاهان علفی از همه نوع تونیکهای پوستی دل انگیز و معطر و بسیار موثری بدست می آید. این تونیکها دارای خصوصیات برگردانندگی (به حال اول) . تسکین دهندگی و تمیز کنندگی می باشند.

دستورالعمل اصلی عبارتست از دو قاشق سوپخوری  از گیاهان علفی و گلهای خشک یا تقریبا 3 مشت پر از گیاهان علفی و گلهای تازه در نیم لیتر آب. آب جوش را بر روی گیاهان علفی بریزید تا روی آن پر گردد. این کار باعث می شود که کیفیت خوب آن با بخار از بین نرود.

بگذارید گیاهان علفی حداقل به مدت بیست دقیقه در آب غوطه ور باشند. اما دو ساعت بهتر است ، آن را صاف کنید و در بطری بریزید.

 

تونیک پوستی گل همیشه بهار (گل جعفری)

گل همیشه بهار به خاطر خصوصیات التیام بخش معروف است. برای ساختن این تونیک می توانید از گلهای خشک شده یا تازه آن استفاده کنید. روش فوق را در مورد تهیه عرق گل و گیاهان علفی دنبال نمایید. برای اینکه در طول سال این تونیک را داشته باشید. گلها را زمانی که به حداکثر رشد خود رسیده اند بچینید. آنها را در گنجه در مکانی که هوا به آن نخورد قرار دهید یا آنکه در مکانی خشک و تاریک نگهداری نمایید. یک دسته بزرگ از این گلها را خشک کنید و آنها را در ظروف دهان گشاد شیشه ای نگهداری کنید.

عرق گـل همیشه بهار را می تـوانید به تنهایی مصـرف کنید یا آنکه با دو قاشـق سوپخـوری نارون کوهـی مخلوط نمایید و به عنوان یک تونیک پوستی استفاده نمایید. این تونیک ساده به خصوص برای پوستهای چرب و لکه ای مفید است. عرق گل همیشه بهار در کرمهای صورت قدیمی استفاده بسیار داشته است و شما می توانید در دستورالعمل دلخواهتان بجای آب مقداری عرق گل همیشه بهار جایگزین کنید.

 

تونیک پوستی ختمی درختی

در تابستان ختمی درختی در اکثر نقاط کشور بارور شده است 3 تا 4 قاشق سوپخوری از برگهای ختمی را با 1/4 لیتر آب مخلوط کنید در آن را ببندید و بگذارید به مدت پنج دقیقه به آرامی بجوشد. 20 دقیقه به حال خود بگذارید سپس آن را صاف کنید. تونیک مورد نظر آماده است. ختمی درختی دارای خصوصیات تسکین دهندگی با ارزشی است و اعراب بادیه نشین بسیار از آن استفاده می کنند مصرف داخلی جهت تسهیل هضم و مصرف خارجی جهت تسکین پوست ملتهب.

به این طریق می توان از دیگر گلها و برگها استفاده نمود. یاس بنفش وگل شمعدانی به خاطر خصصویات ضد عفونی کننده آنها برگهای زنبق و پیچ امین الدوله به خاطر اثر ضد التهابی، گل لیمو ترش به عنوان یک تمیز کننده  خوب، اسطوخودوس به خاطر اهمیت آرام بخشی اش به علاوه بوی تازه و دل انگیز آن و قاصدک که به خاطر معالجه پوستهای رنگ پریده مشهور است.

 

عرق گل آقطی

اثر پاک کنندگی مطلوب بر روی پوست دارد و از آن جهت پاک کردن پوست از لکه و لطیف ساختن آن استفاه می شود. دارای اثر تسکینی و التیامی نیز می باشد. یک خانم ایرلندی هنگامی که برای محافظت در مقابل باد و سوزش نور خورشید هیچ چیز در دست نداشت از عصاره ی گل آقطی استفاده می کرد که کمک بسیار موثری به وی می کرد. برای ساخت آن چند ساقه از گلهای تازه آقطی را جمع کنید (یک مشت پر بزرگ) آنها را بشوئید و 6 قاشق سوپخوری از آن را در داخل یک ظرف دهان گشاد و بزرگ بریزید 2 فنجان آب جوش بر روی آن بریزید تا آن را کاملاً بگیرد و بگذارید که در طول شب در آن غوطه ور باشد. روز بعد آن را صاف کنید اکنون حدود 2 فنجان عرق گل آقطی طلایی کمرنگ با رایحه معطر دارا هستید.

زمان برداشت گل آقطی، حد ود تیر و مرداد است اگر هیچ چیزی از گل آقطی در دسترس ندارید، از گلهای خشک آن استفاده کنید (فروشندگان گیاهی) و همان روش را دنبال کنید. اما در مورد گلها ی خشک، فقط دو قاشق سوپخوری مصرف کنید. عرق گل آقطی را می توانید به تنهایی یا همراه با تونیکهای ترکیبی و پیچیده استفاده کنید. در اینجا چهار نوع  وجود دارد، یکی از آنها که برای شما منا سب است بسازید.

 

تونیک عرق گل آقطی

مواد لازم :

عرق گل آقطی                3 قاشق غذاخوری

گلاب                            3 قاشق غذاخوری

پودرنارون کوهی             3 قاشق غذاخوری

اسید بوریک                   1 قاشق غذاخوری

همه این مواد را با یکدیگرمخلوط کنید، در بطری بریزید، تکان دهید و استفاده کنید.

 

تونیک گل آقطی

نیم فنجان عرق گل آقطی را به چهار قاشق غذاخوری تنتور بنزوئن یا جوهر حسن لبه اضافه و همچنان هم بزنید. یک روز به حال خود بگذارید، سپس آن را صاف کنید. تونیک. حاصل بوی تندی دارد و می توان به راحتی ازآن به جای لوسیونهای پس از تراش ریش آقایان استفاده نمود.

 

تونیک برای منافذ پوست

مواد لازم :

عرق گل آقطی                                10 قاشق غذاخوری

عصاره خیار                                 5 قاشق غذاخوری

ادکلن                                            3 قاشق غذاخوری

جوهر حسن لبه یا تنتور بنزوئن           1 قاشق غذاخوری

 

مواد مربوطه را در یک بطری بزرگ مخلوط کنید. پس از 12 ساعت، آن را چند بار صاف کنید تا لایه تشکیل شده در سر بطری از بین برود. با  این دستورالعمل ساده، ماده ای بدست می آید که بر روی پوست اثری تند  و با طراوت خواهد داشت.        

 

گل آقطی با شیر و عسل

شیر و گل آقطی را به مدت حدود 30 دقیقه بر روی حرارت خیلی کم قرار دهید. از روی شعله بردارید  به مدت 3 ساعت به حال خود بگذارید. پس از آن دوباره آن را گرم کنید و صاف کنید. اکنون عسل را اضافه کنید.این ماده را برای تمیز کردن صورت و نرم نمودن پوست به کار برید. آن را در یخچال نگهداری کنید و تا تازه است مصرف نمایید.

برگهای آقطی مصرف تونیک پوستی دارند و در درمان پوست چرب فوق العاده اثربخش هستند.

گیاهان علفی که به خصوص به عنوان تونیکهای پوستی مفید هستند. عبارتند از : بومادران ، برای پوست چرب، بابونه به عنوان التیام بخش و جمع کننده پوست و برطرف کننده چین و چروک،رز ماری یا اکلیل کوهی به خاطر خاصیت التیامی و سفت کنندگی آن، جعفری که دارای ویتامین Cاست برای پوستهای لکه ای لوسیون کاسنی برای رفع خال و لک صورت، نعناع به خاطر خاصیت تحریک کنندگی اش، کافور به خاطر اثر التیام بخش آن و خاصیت پاک کنندگی خوب آن بر لکه های پوست و رازیانه که یک تونیک ملایم می سازد و به عنوان لوسیون چشم و لوسیون کلی مصرف دارد. (همچنین گمان می رود که تقویت کننده حافظه باشد).

همه این عرقیات معمولاً حدود یک هفته دوام دارند اما برای نگهداری آنها به مدت طولانی تر از یخچال استفاده کنید. با این حال همان طور که قبلاً گفته شد بهتر است این محصولات را به طور تازه مصرف کنید. بنابراین آنها را در واحدهای کوچک بسازید و فوراً از انها استفاده کنید.

 

تونیکهای سرکه

  سرکه یک تونیک پوستی مطلوب می سازد. پوست دارای یک پوشش اسیدی است و سرکه خود اسیدی است و پوست را به حال اول باز می گرداند. یک قسمت سرکه سیب رقیق را با هشت قسمت آب مصرف کنید و یک بطری بزرگ از آن را در حمام بگذارید و در آخرین مرحله شستشو در حمام آن را به کار برید و خود را با آن بشوئید حتی می توانید آن را به آب حمام بیفزایید این ماده خارش پوست را برطرف می کند و حالت جمع شدگی پوست، که گاهی اوقات پس از خروج از حمام به وجود می آید را مرتفع می کند. خیلی ساده با اضافه کردن گیاهان علفی، گلها یا چربیهای معطر (مثل بهار نارنج یا عصاره گل سرخ) به سرکه رقیق شده می توان سرکه معطر ساخت.

سرکه گیاهان علفی و گلها را در یک بطری مخلوط کنید و خوب  تکان دهید. حداقل یک هفته به حال خود بگذارید و هر روز بطری را تکان دهید. سپس آن را صاف کنید. اگر رایحه ای قوی تر می خواهید مراحل فوق را دوباره به طور کامل تکرار کنید. با استفاده از عرق گل پرتقال یا گلاب، به نسبت 8 قسمت آب به 1 قسمت سرکه، آن را رقیق کنید.                                                                            

تونیک خیار

خیار به خاطر خاصیت تسکین و آرام بخشی آن معروف است. با مصرف هر تونیکی که حاوی خیار باشد به انسان همیشه احساس خنکی و البته تازگی پوست دست می دهد. تنها مشکل آن فساد سریع آن است. بدین علت آنها را در یخچال نگهداری کنید و تا حد امکان سریع تر مصرف نمایید.

راههای مختلفی برای تهیه لوسیون پوستی خیار وجود دارد. ساده ترین راه این است که خیلی ساده نیمی از یک خیار را به قطعات بزرگ خرد کنید و آن را داخل یک صافی بریزید و آن را صاف کنید. اکنون یک لوسیون خیار تازه و خنک و دلپذیر در اختیار دارید.

دستورالعمل دیگر که طولانی تر است. نیمی از یک خیار پوست نکنده را بشوئید. سپس رنده کرده آن را داخل ماهی تابه بگذارید آن را به حالت جوش برسانید و بگذارید پنج دقیقه آرام بجوشد آن را خنک کنید و صاف کنید. سپس 1 قاشق سوپخوری نارون کوهی را در مقابل هر 2 قاشق سوپخوری از عصاره پخته خیار به آن اضافه کنید. تونیک حاصل نسبت به تونیک بدست آمده قبلی دیرتر فاسد می شود ولی هنوز هم عقل حکم می کند که آن را در یخچال نگهدا ری نمایید.

تونیک تحریکی خیار ونعناع

فکر می کنم این تونیک یک ترکیب روح انگیز برای مواد آرایشی تابستانی باشد :

خنک کننده است، تازه و سوزاننده است، رنگی سبز دارد، حتی به خاطر رنگ آن سرزنده به نظر می رسد.

 خیار را رنده کنید و نعناع را کاملاً خرد کنید و آنها را با هم مخلوط کنید. سپس داخل یک پارچه تمیز ریخته و عصاره آن را بگیرید. پس از صاف کردن در صورت تمایل یک قطره بزرگ رنگ سبز و چیزی در حد یک قاشق غذاخوری نارون کوهی به آن اضافه کنید تا خاصیت خنک کنندگی آن را بیشتر کرده  بر تداوم آن بیفزاید. با این کار یک تونیک پوستی تازه و زیبا در اختیار خواهید داشت. درست به همان خوبی تونیکهایی که از بازار می خرید حتی بهتر از آنها.

تفاله باقی مانده را دور نریزید از آن در ساخت یک ماسک استفاده کنید.

تونیک پرتقال و لیمو

حدود نصفی از قاچ پرتقال و 1/4 لیمو و یک قاشق چایخوری شکر تصفیه نشده ( یا سرخ) را در داخل ظرفی بریزید. یک فنجان شیر هم به  آن اضافه کنید. این مخلوط را تا نزدیک نقطه جوش حرارت دهید. پس از آنکه خنک شد و آن را صاف کردید ترکیب برای استفاده آماده است. آن را در یخچال یا سردخانه نگهدارید. این تونیک، یک تونیک پوستی فوق العاده تازه کننده است که برای همه انواع پوست مناسب است.

تونیک پوست درخت سیب

در کشمیر از پوست درخت سیب، تونیک پوستی می سازند. 4 قاشق سوپخوری از پوست درخت سیب را در 2 فنجان آب جوش دم کنید. به مقدار کافی (نوعی نعناع) به آن اضافه کنید تا رایحه ای دلپذیر به خود بگیرد –حدود 1 قاشق غذاخوری از آن را برای صورت و گردن استفاده کنید تا چین و چروکهای صورت برطرف شود.

جمع کننده ها

تونیکهای پوستی قوی و جمع کننده های پوستی خواص خود را مدیون الکل آرایشی مخصوص هستند که متاسفانه به راحتی قابل تهیه نیستند.  اما شما می توانید از الکل سفید طبی رقیق شده استفاده کنید که البته بوی خوبی نمی دهد و تند و نافذ است یا می توان از نارون کوهی استفاده نمود که مطلوب  است. اما قوی نیست و آب میوه را در خود نگه نمی دارد. اما عطر خیلی خوب جذب می کند. در هر ماده آرایشی به مقدار کمی از الکل نیاز است و در مقایسه با محصولات بازار ساخته های دست خودمان باز هم خیلی ارزان تر خواهد بود. حتی الامکان جمع کننده هایی که خیلی قوی اند، مصرف نکنید چرا که پوست را بیش از حد خشک و احساس سفتی پوست به انسان دست می دهد مثل یک ورقه روی پوست را می گیرند و آب پوست را می کشند. بهتر است گهگاه از یک تونیک ملایم  تر استفاده شود.

 

تونیک آب عسل (یا خنک کننده پوست شاه  جیمز)

مواد لازم :  

عسل                                      2 قاشق غذاخوری       

الکل 25%                               8 قاشق غذاخوری

گلاب                                      4 قاشق غذاخوری  

عرق گل پرتقال                         4 قاشق غذاخوری

پودر تخم گشنیز                         2 قاشق چایخوری

پودر جوز هندی                         2 قاشق چایخوری

پودر میخک                              1 قاشق چایخوری

پوست لیموی رنده شده                  4 قاشق چایخوری

تنتور بنروئن یا جوهر حسن لبه       1/2 قاشق چایخوری

بوراکس                                    1/2 قاشق چایخوری

 

"آب عسل" توصیه تئوفراستوس بود، که در 286 سال قبل از میلاد درگذشت. وی آن را برای جلوگیری از ریزش مو و رشد پوست و پاک شدن آن استفاده می نمود. دستورالعمل جدید ما براساس فرمولی است که توسط جرج  ویلسون داروساز جیمز دوم، پیشنهاد شده است. وی اظهار  می کند که این همان آبی است که من اغلب برای پادشاه جیمز دوم می بردم. این تونیک ضد فلج است پوست را تسکین می دهد و یکی از دلپذیرترین رایحه های اطرافمان را از خود بیرون می دهد .

او همچنین می افزاید که برای شستن دست و صورت کافی است 40 تا 50 قطره از آن را به نیم لیتر آب بیفزایید. برای این لوسیون دو دستورالعمل ارائه داده می شود. دستورالعمل اول مشابهت زیادی با دستورالعمل اصلی دارد.  

همه مواد مزبور را در یک ظرف شیشه ای  بزرک دهان گشادی که دارای درپوش مناسب و محکم است بریزید و مخلوط کنید . درپوش را ببندید و با تکان دادن ظرف همه مواد را با یکدیگر مخلوط کنید. یک هفته بگذارید به همین حال بماند با شدت شیشه را تکان دهید. سپس آن را صاف کنید و در بطری بریزید.

اکنون تقریباً 1 فنجان از یک لوسیون معطر جمع کننده در اختیار دارید.

 

آب مجارستانی

گفته شده است که دستورالعمل اصلی توسط یک زاهد به ملکه الیزابت مجارستان داده شد. (حدود 1235) وی با استفاده از آن، آن قدر جذاب و زیبا گردید که در سن هفتاد و دو سالگی پادشاه لهستان به وی پیشنهاد ازدواج داد. (این دستورالعمل برای تازه کردن و نیرو دادن به مغز بسیار موثر است!)

 

مواد لازم :

رز ماری                          2 قاشق غذاخوری

الکل یا نارون کوهی             1/4 فنجان

گلاب                                1/2 فنجان

نعناع                                4 شاخه

پوست و میوه پرتقال             1/4 پرتقال

پوست و میوه لیمو                1/2 لیمو

 

همه مواد را در یک بطری بزرگ بریزید ­و مخلوط کنید و بگذارید حداقل به مدت 48 ساعت بماند در صورت امکان به مدت طولانی تری باید بماند اغلب آن را تکان دهید. سپس آن را صاف کرده و در بطری بریزید اگر احساس کردید که خاصیت جمع کنندگی آن زیاد است الکل را از آن حذف کنید و به جایی آن از نارون کوهی استفاده کنید.

رزماری، که ماده اصلی به حساب می  آید شهرت فوق العاده ای دارد. و ماده ای مطمئن برای زیبایی است و سن را خیلی پایین می آورد جای شگفتی نیست که آب مجارستانی این قدر محبوبیت دارد.

 

تونیک جمع کننده لیمو و نعناع کوهی

مواد لازم :

آب  لیمو                        4 قاشق غذاخوری

نارون کوهی                   8 قاشق غذاخوری

الکل 45%                      2 قاشق غذاخوری

عصاره نعناع کوهی          1/2 قاشق چایخوری

 

همه مواد مربوطه را در یک بطری بزرگ با هم مخلوط کنید. اگر لیمویی در دسترس نیست می توانید از آبلیموی خالص آماده استفاده کنید. که البته زیاد هم خوب نیست. هر چه تازه تر باشد بهتر است بگذارید یک روز بماند سپس آن را صاف کنید در بطری بریزید و استفاده کنید. با این کار حدود یک فنجان از محصول جمع کننده دلپذیر تازه و خنک در اختیار خواهید داشت. جوهر حاصل از عصاره برگهایی نعناع به پوست درخشش و تازگی می دهد. این ماده برای پوست های چرب مناسب تر است تا برای خشک.

 

تونیک آبی کافور   

مواد لازم

گلاب                           1/2 فنجان

نارون کوهی                  1/2 فنجان   

آب مقطر                       1/2 فنجان

کافور                           1 قاشق غذاخوری

رنگ آبی (خوراکی)         1 قطره

 

همه مواد را در یک بطری بزرگ با هم مخلوط نمایید. کافور پوست را سفت می کند و آن را جوان می نمایاند و بخصوص اگر از سوراخ ها و لکه های بزرگ روی پوست خود رنج می برید. بسیار مناسب است بسته به سازگاری پوست خود مقدار کافور را تنظیم نمایید. گاهی اوقات یک تکه بزرگ از یک پنبه سفید آرایشی را در این تونیک خیس کنید و به عنوان ماسک فوری، برای سر زنده کردن پوست خسته و پژمرده به کار ببرید.

نوع قوی تر – نیم فنجان از ترکیب فوق مخلوط با یک نوک انگشت زاج سفید تونیک را قوی تر و سفت کننده تر می سازد. (این ماده پس از تراشیدن ریش به کار می رود) در حقیقت زاج به هر یک از دستورالعمل های تونیک پوستی که اضافه شود تونیک مربوطه را جمع کننده تر می سازد.

 

تونیکهای جمع کننده پوست

1- نسخه جالبی که می تواند مفید واقع شود این است که نصف خیار پوست گرفته شده را در مخلوط کن ریخته و این مخلوط را درون قوری ریخته  و کمی آب جوش روی آن اضافه کرده و می گذاریم به مدت 5 دقیقه بجوشد.  سرد که شد از صافی عبور می دهیم سپس یک قاشق غذاخوری الکل به ازا هر قاشق غذاخوری از آب خیار پخته شده اضافه می کنیم حتماً این تونیک را در یخچال نگهداری کنید.

2- یکی دیگر از بهترین تونیکها این است که 3/4 فنجان از گلاب و 1/4 فنجان الکل طبی را با هم مخلوط کنید. هر شب از این تونیک می توانید با پنبه به راحتی استفاده کنید. این کار باعث می شود که پوست از حالت شل و پفی بودن بیرون بیاید و به صورت سفت و محکم در آید در صورتی که پوست شما خیلی خیلی چرب است می توانید مقدار گلاب و الکل را بیشتر نمائید.

3- آب هندوانه پاک کننده عمیق پوست می باشد و غیر از عمل پاک کنندگی پوست را نیز محکم و سفت می نماید. این دستور مخصوصاً برای پوستهای خشک و نیز برای از بین بردن چروک مفید می باشد.

 

 

ماسک های جوان ساز

 

 

گردآوری و تنظیم : نایس کلوب

برگرفته از کتاب کلید شادابی پوست ، شهربانو قدوسی

 

 

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید