راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

60 رهنمود برای سلامت پوست

رهنمود 1 تا 10

شما پوست سالمی دارید و مایلید آن را همان گونه حفظ کنید.

بسیار خوب بنابراین تنها باید رهنمودهای این بخش را مطالعه کنید و آن را به عادت های روزانه خود بیفزایید. به این ترتیب قادرخواهید بود رنگ و استحکام پوست خود را بهبود بخشید.

پس از یک روز سخت و طولانی، تمام چیزی که می خواهید خوابیدن روی شکم و قرار دادن صورت روی بالش است. ممکن است شاعرانه به نظر برسد اما ناممکن نیست. با انجام دادن چند اصل اساسی روزمره می توانید به این خواسته دست یابید.

 

رژیم زیبایی ما به روش های درمانی طبیعی و مراقبت با ملایمت بستگی دارد.در این صورت پوست روشن تری خواهید داشت.

 

1- تمیز کردن پوست بدون خشک کردن

پاک کردن هرگونه آرایشی که از  قبل باقیمانده اولین مرحله ی زیباسازی چهره است. اما از موادی استفاده کنید که مناسب با نوع و نیاز پوست خود شما باشد. این کلید درست پاکیزگی است.

 

یک صبح معمولی

هنگامی که صبح برمی خیزید و پوست تان را تمیز می کنید . در واقع اولین بخش از رژیم زیبایی خود را انجام می دهید. آرایش دیشب را پاک و دوباره آرایش می کنید. همچنین مواد تمیز کننده چرک و چربی آرایش را به خوبی پاک می کنند. پس گونه ای از آن را که با پوست شما تناسب بیشتری دارد انتخاب کنید.

 

کرم ها

مواد پاک کننده و کرم مانند جدید برای موهای خشک با پوست های حساس ایده آل هستند و همچنین خواص مقوی و آب پوش نمودن آن ها، لایه ای محافظ بر روی سطح پوست شما ایجاد کرده و باعث تازگی و نشاط می شوند. برای این که بهترین نتیجه را بگیرید از یک محلول مخصوص شستشوی مقوی استفاده کنید.

 

مواد پاک کننده کف کننده

اگر ترجیح می دهید ابتدا صورت خود را با آب و سپس با مواد کف کننده بشویید. انتخاب خوبی کرده اید.

این مواد بدون استفاده از صابون باعث تمیزی می شوند و باید با آب فراوان شستشو داد تا پاک شوند. آن ها حاوی مواد لطیف فعال در سطح هستند که با روغن های طبیعی موجود در آن پوست را چروک نمی کند و نیز حاوی گیرنده های حسی کلسیم است که از کشیدگی و سفتی پوست جلوگیری می کند. پاک کننده هایی که کف می کنند برای پوست های خشک و متفرقه مناسب است.

 

تنظیف های شیری

تنظیف های شیری برای پوست های خیلی حساس انتخاب آسان و راحتی است و نیازی به آبکشی نیست. با از بین بردن ناخالصی ها و آب پوش کردن پوست شما را تسکین نیز می دهند.

 

2- به چشمان خود احترام بگذارید

چشمان شما یکی از حساس ترین اندام ها در بدن هستند. بنابراین هنگام تمیز کردن مطمئن شوید. موادی را که انتخاب نموده اید از روی دقت بوده و با چشمان تان در نهایت ملایمت رفتار کنید.

 

از چشمان خود مراقبت کنید

زیبایی در چشم ها دیده می شود. در طول روز چشمان خود را چندین بار و هر مرتبه چند دقیقه ببندید/ تا استراحت کند. با دقت تمیز کردن ناحیه  چشم باید بخشی جدایی ناپذیر از کارهای روزمره قرار گیرد و نیز می تواند روشی دلپذیر برای تمدد اعصاب در انتهای روز باشد. همچنین به یاد داشته باشید بافت نازک دور چشم می تواند در اثر عدم مراقبت مناسب آسیب ببیند خود را به تمیز کردن چشمان تان عادت دهید و آن را یکی از برنامه های زیبایی قرار دهید.

 

یک پاک کننده ی آرایش انتخاب کنید

پاک کننده های آرایش در انواع گوناگون وجود دارد که برای دسته ی وسیعی از افراد و مدها مناسب است.

- اگر وقت چندانی ندارید پاک کننده های آرایشی مرطوب، چشم ها را در یک حرکت سریع با پارچه ای نخی بدون نیاز به شستشو پاک می کنند و برای پاک کردن تمام آثار باقیمانده از چربی نیز مناسب است.

- اگر خیلی کم آرایش می کنید ضدعفونی دو مرحله ای : نیمه تمیز کننده، نیمه تونر برای شما مناسب است.  همچنین برای پوست های حساس مناسب بوده و باعث تمیزی و روشنی چشم ها نیز می شود.

- اگر مایلید از پاک کننده ای فوق العاده ملایم استفاده کنید و دوست ندارید که از آب استفاده کنید. بهترین راه، استفاده از یک پاک کننده ی شیری می باشد. این ها همچنین برای پاک کردن آرایش های زیاد توصیه شده اند.

 

آیا می دانستید ؟

- پلک ها و مژه ها را با پنبه پاک کنید و با آن از ابتدای بینی تا شقیقه ها بکشید. دقت کنید تمام مواد باقی مانده ازآرایش پاک شود و سپس با آب بشویید.

- آرایشگران حرفه ای توصیه می کنند :

پس از پاک کردن آرایش، مدتی چشم های خود را ماساژ دهید. به این ترتیب که چشم ها را ببندید دست ها را روی پلک ها بگذارید و پلک ها را به آرامی با کف دست ها فشار دهید و قدری نفس عمیق بکشید و آرام شوید.

 

حقایق کلیدی

- مواد پاک کننده ی آرایش را مطابق با نیازهای خصوصی خودتان انتخاب کنید.

- یاد بگیرید به چشم تان اهمیت بدهید.

- برای سطوح لطیفی مانند چشم، از یک پارچه ی نخی استفاده کنید.

- هرگز پس از پاک کردن آرایش فوراً آرایش نکنید.

 

3- پوست خود را بیدار کنید.

نه تنها آبی که می خورید بلکه آبی که از صورت شما ترشح می شود. برای بیدار کردن پوست تان حیاتی است. صبحانه ای سالم و یک ماساژ ملایم به درخشندگی پوست شما در آغاز روز کمک می کند.

 

اولین قطره های آب

آیا تاکنون توجه کرده اید که زیبایی پوست شما از همان لحظه ای که چشمان خود را باز می کنید. آغاز می شود؟ می توانید جریان آب پوشانی سلول ها را قبل از اینکه برخیزید با نوشیدن چند جرعه آب معدنی شیرین شروع کنید. آب برای دفع سموم و تجدید حیات بدن شما ضروری است. هنگامی که از خواب بیدار می شوید ابتدا یک مشت آب ولرم و سپس آب سرد روی صورت تان بریزید. سی ثانیه برای این که کاملا از حالت خواب آلودگی بیرون بیایید باید کافی باشد. اگر شما پوستی نازک و حساس دارید یک اسپری آب معدنی انتخاب مناسبی است.

 

ماساژ و هوا

به منظور اکسیژن رساندن به پوست و انتشار جریان آن، تمرین تنفس زیر را امتحان کنید.

شکم خود را در حالی که نفس می کشید پر از هوا کنید و به آرامی عمل دم را اجرا کنید. سپس تمامی اکسیژن را با فشار از شش های تان بیرون بدهید.

یک ماساژ سریع صورت به شما این اجازه را می دهد تا اعضای صورت تان در طول روز تمدد اعصاب

کند :

- از نوک انگشتان تان برای ماساژ ملایم کرم دور چشم ها و دهان تان استفاده کنید. به آرامی گونه ی خود را با نوک انگشتان تان فشار دهید تا صورت تان اصطلاحاً گل بیاندازد. سپس پوست تان را مرطوب کنید.

 

آیا می دانستید ؟

- صبحانه نقشی اساسی در زیبا نگه داشتن پوست شما ایفا می کند.

- چای سبز برای پوست بسیار عالی است. زیرا شامل پلی فنول می باشد که قوی ترین آنتی اکسیدانی است که تاکنون کشف شده است. (80 درصد رادیکال های آزاد را از بین می برد) .

- آب میوه ها (پرتقال، لیمو یا گریپ فروت) پوست را تمیز کرده و سموم را می زدایند. همچنین به کمک بتا کاروتن و دیگر عناصر فعال باعث انعطاف پذیری بیشتر پوست می شوند.

- غلات غنی از اسیدهای چرب باعث تقویت پوست می شوند و از آن محافظت می کنند. گندم پوست را نرم می کند و جو دو سر نیز باعث استحکام سلول ها شده که از این طریق موجب جلوگیری از اتلاف بیش از حد آب می شود.

 

حقایق کلیدی

- آب فراوان بنوشید تا پوست تان سالم و درخشان بماند.

- نفس عمیق بکشید تا اکسیژن به پوست تان برسد.

- صبحانه ای برای پوست خود آماده کنید.

 

4-  پوست تان را کاملا آب پوش کنید

اگر چهره ی خوبی هم داشته باشیدو در صورت آب پوش نکردن در همان حالت باقی نمی ماند. بنابراین همواره سعی کنید از کرم مناسبی در طول روز استفاده کنید.

 

جوان تر کردن پوست با مصرف آب

آب پوش کردن برای جلوگیری از بروز علائم پیری ضروری و نیز کلید برای جوان به نظر رسیدن پوست می باشد. پوست از 70 درصد آب و 13 درصد لایه ی قرنیه ای تشکیل شده است. پایین تر از این مقدار آستانه ی ضعف پوست و خطر بزرگ تری در بدتر شدن است. قرار گرفتن در معرض نور خورشید، باد و آلودگی باعث خشک شدن لایه قرنیه ای پوست می شود و چین و چروکی به نظر می رسد بنابراین برای ابقای مقدار آب پوست کاملاً ضروری است.

 

نجات پوست

روش های زیادی برای ذخیره ی آب وجود دارد. اولین و بهترین راه این است که آب فراوانی بنوشید. به یاد داشته باشید آب پوشانی از داخل، 30 الی 40 درصد نیاز پوست را تامین می کند.

برای آب پوش کردن پوست خود از خارج از یک کرم مناسب استفاده کنید. استفاده ی روزانه باعث تجید سر زندگی می شود.

اولین صدمه ی ناشی از کم شدن آب بدن، خشک شدن پوست است که درمان آن در اسیدهای چرب یافت شده است که هم خواص نفوذی عمیق و هم توسعه لایه ی قرنیه ای ضعیف شده موجب رفع این مشکل می شود.

 

هشدار

امکان این که پوست چرب نیز خشک شود وجود دارد. در این مورد شما باید بدون اضافه کردن چربی آب پوشانی کنید. به خصوص فراورده های دریایی که حاوی عناصر آبیاری مداوم پوست هستند برای این مورد بهترین به شمار می روند.

 

آیا می دانستید ؟

- همیشه نوعی کرم یا فرمولی خاص برای پوست خود انتخاب کنید صبح و شب از آن استفاده و سعی  کنید این بخش از رژیم زیبایی را ترک نکنید.

- از ماسک های ضد چین و چروک استفاده کنید تا با کشیدن و آب پوش کردن نواحی ای که نازک به نظر می رسند برخلاف حالت خشک قسمت پشت شان، پوست را شاداب کنند.

- برای آبیاری ثابت پوست هیچ چیزی بهتر از ماسک اب پوش کننده نیست. آن را روی صورت و گردن بمالید و 20 دقیقه بگذارید تا اثر کند. برای حصول نتیجه ی بهتر، یک هفته این کار را انجام دهید.

 

حقایق کلیدی

- کرمی را انتخاب کنید که دارای خواص آب پوشانی باشد.

- فراموش نکنید پوست چرب می تواند بیش از حد آب از دست بدهد.

- آب فراوانی بنوشید تا پوست شما برای مدتی اب داشته باشد.

 

5- عوامل موثر را کشف کنید

ما اکنون می دانیم هر آنچه می خوریم، تاثیر معینی روی پوست می گذارد پس تا حد زیادی از عوامل موثر سپاسگزایم. بنابراین مهم است. مطمئن شوید که این عوامل موثر در غذا و کرم های شما وجود دارند.

 

نقش عوامل موثر

در درمان کم خوراکی همان طور که از اسمش پیداست، معمولا به مقدار خیلی کمی مواد معدنی استفاده می شود. کارشناسان آرایش به طور چشمگیری در برنامه ی توسعه زیبایی  به این موضوع توجه دارند. این یک حقیقت غم انگیز در مورد عمر است که با گذشت هر دقیقه رو به پیری می رویم. هر چند عوامل موثر همراه با برخی از آنزیم های فعال کننده می توانند به توقف اکسیداسیون بافت سلولی که باعث پیری پوست شده کمک کنند. مشخص شده که اصولاً پتاسیم عملکردی ادرارآور دارد و نیز برای تعادل نمناک بودن که توسط پوست صورت می گیرد. ضروری است. سلنیوم برای رفع رادیکال های آزاد و سیلیسیوم در حفظ قابلیت ارتجاعی پوست مناسب است. روی نیز دارای خواص معالجه کننده و آنتی اکسیدانی با ارزش می باشد.

 

چگونه این درمان ها را به کار ببریم ؟

بدن ما قادر به تولید ترکیب های مغذی اصلی نیست. بنابراین باید آن ها را از طریق غذاهای مکمل یا از فرآورده های آرایشی ی جذب کنیم. امروزه این طرز فکر که مراقبت از سلامت درونی و ظاهری را با هم ترکیب کنیم تقریبا جا افتاده است. کافی است فقط در داروخانه های محل تان به دسته وسیعی از کرم ها، محلول های ضد عفونی کننده صورت شیرها و ژله ها نگاهی بیاندازید. هنگام استفاده از این مواد همیشه دستورالعمل آن ها را به دقت به کار ببرید. برای مراقبت بیشتر در مقابل پیری می توانید عوامل موثر را با ویتامین های A، C، E  و B6ترکیب کنید تا با هماهنگی بیشتری عمل کنند. اما فراموش نکنید که یکی از اولین عوامل زیبایی تغذیه ی مناسب است. میوه و سبزیجات تازه ، مخصوصاً منابع عالی حاوی ترکیب هایی از عوامل موثر می باشند.

 

آیا می دانستید ؟

- عوامل موثر را براساس نوع پوست خود انتخاب کنید.

پوست چرب :

روی فعالیت بافت سلولی را منظم و ترشح سبیوم را کنترل می کند. پوست چرب استعداد جوش در آوردن دارد : گوگرد توانایی برطرف کردن سموم را دارد و نتیجه ی خوبی می دهد.

- به پوستی که خسته یا کشیده شده به نظر می آید : سلنیوم کمک می کند تا بار دیگر با پیر شدن سلول ها مبارزه کنید.

- هنگامی که از کرم های غنی شده از مواد موثر استفاده می کنید. صبور باشید دست کم دو ماه قبل از مشاهده نتیجه باید هر روز آن ها را به کار ببرید.

 

حقایق کلیدی

- پیروی از یک برنامه ترکیبی از عوامل موثر به کند شدن فرایند پیری کمک می کند.

- به کمک برنامه ی غذایی زیباتر شوید.

- برای این که بهترین نتیجه را بگیرید. مراقبت زیبایی ظاهری و درونی را با یکدیگر ترکیب کنید.

 

6- خواص میوه ها را کشف کنید

اسیدهای میوه ای داخل مواد آرایشی مانند ماسک ها یا کرم های صورت که از میوه هایی همچون توت فرنگی، سیب و گریپ فروت تشکیل شده است. گنج های طبیعت هستند. اگر از آن ها استفاده کنید پوست تان شما را دوست خواهد داشت!

مولکول های چند منظوره

AHAها (اسیدهای آلفا هیدروکسی یا اسیدهای میوه ای) انقلابی در صنعت لوازم آرایش به پا کرده اند. عصاره ی سیب، نیشکر یا آب پنیر، غلظت رطوبت کمی دارند و دو نقش مهم ایفا می کنند : ضمن تمیز کردن سطح خارجی پوست آن را  آب پوشانی و سلول را مجددا تحریک می کنند در برطرف کردن مرگ سطح پوست موثر بوده و معرف چهره ی سالم و درخشان شما هستند. مطالعات نشان می دهد توسعه ی اسیدهای میوه ای که به تولید کلاژن می انجامد. به پوست شما کمک می کند تا خاصیت ارتجاعی خود را حفظ نماید.

 

استفاده ی صحیح از AHAها

اسیدهای میوه ای را می توان در بسیاری از مرطوب کننده ها یافت. از یک درمان ثابت سه ماهه لذت ببرید و یک هفته قبل از این که درمان دیگری را شروع کنید صبر کنید. AHAهای موجود در ماسک ها نیز فورا باعث تقویت پوست شما می شوند.

اگر از محصولات حاوی اسیدهای میوه ای استفاده می کنید قبل از این که مقابل نور خورشید قرار بگیرید صورت خود را کاملا با کرم ضد آفتاب بپوشانید. چون این مواد هنگامی که مقابل نور خورشید قرار می گیرند باعث نازک شدن سطح خارجی پوست شده و آنرا نفوذناپذیرتر می کنند.

 

آیا می دانستید ؟

- پوست های چرب اسیدهای میوه را دوست دارند در حالی که به کار بردن آن ها در پوستهای خشک باعث قرمز شدن و کشیدگی می شود. برای شروع از فراورده ایی که تنها حاوی 8 درصد اسید میوه ای هستند به مدت چند هفته استفاده کنید. اگر پوست تان قرمز شد کمتر استفاده کنید.

- OPCها نیز از محصولات طبیعت هستند. عصاره ی دانه های انگور محافظی عالی برای کلاژند و الاستین است که آنتی اکسیدان های آن ها 200 برابر بیشتر از ویتامین Eمی باشد.

 

حقایق کلیدی

- برای این که خاصیت ارتجاعی پوست خود را دوباره به دست آورید سعی کنید از اسیدهای میوه ای استفاده کنید.

- از فرآورده های حاوی عصاره ی دانه ی انگور به دلیل خواص ضد سالخوردگی آن ها استفاده کنید.

 

7- قدرت آب را کشف کنید

اگرچه استفاده از آب باران کاملاً شبیه آب درمانی نیست. با این وجود برای تازگی پوست خشک موثر است همچنین استفاده ی هوشمندانه از آب معدنی، باعث بهبود واقعی پوست شما می شود.

 

چشمه آب گرم داخل بطری

آب سخت و آهکی برای پوست مضر است. اگر پوستی حساس یا تحریک پذیر دارید باید برای مراقبت روزانه ی آن به طبیعت متوسل شوید. اگر چه دسته ی وسیعی از چشمه های آبگرم و آب های معدنی حاوی عوامل موثر هستند اما هر یک خواص متفاوتی دارند.

مزایای طبیعی گاهی ده برابر بیشتر از مواد افزودنی آرایشی داخل آب معدنی است. قبلاً پذیرفتید که آب پوشانی از اساسی ترین نیازهای پوست است. استفاده ی زیاد آب معدنی در خانه، زیاده روی به نظر نمی رسد.

 

استفاده ی مناسب از آب درمانی

بهترین راه حفظ آب در بافت های پوستی، استفاده از دیگر روش های آب درمانی است. ترکیب های بی شماری موجود است که به سرعت در بازسازی سلول پوست و بدن به آن ها کمک می کند. همان گونه که از یک اسپری معمولی برای پاکیزگی یا طراوت بخشیدن به صورت استفاده می کنید و سپس اجازه می دهید تا در هوای  آزاد خشک شود و یا عاقبت با دستمال کاغذی صورت خود را خشک می کنید با این کار لایه ی محافظتی موثر و حسی کاملا تسلی بخشی را روی پوست خود ایجاد کرده اید. آب درمانی هنگام عصر به عنوان آرام بخش و یا صبح به عنوان یک تونر دوستی برای پوست شما است.

 

آیا می دانستید ؟

- استفاده از اسپری آب معدنی همچنان بهترین روش برای دستیابی به شادابی و تازگی و جایگزین ساده ای برای تونر است که می تواند بعد از به کار بردن مواد آرایشی نیز برای ثابت ماندن و افزایش زمان دوام آرایش استفاده شود. همچنین در هر زمان از روز که به افزایش طراوت به پوست خود احتیاج دارید می توانید از ان استفاده کنید.

- اسپری را در فاصله ی 20 سانتیمتری از صورت تان نگه دارید و استفاده کنید. 2 تا 3 دقیقه قبل از این که آن را خشک کنید اجازه دهید تا اثر خود را بگذارد. این یک راه ایده آل برای حفظ آب پوست شماست.

- اگر گل سرخ شما را آزرده می کند از یک آرامش بخش حرارتی یا کمپرس آب معدنی به طور مستقیم روی صورت خود استفاده کنید.

 

حقایق کلیدی

- درمان با آب گرم به چهره ی شما زندگی می بخشد.

-  اب درمانی همچنین حاوی عناصر آب پوشانی است که به خنثی شدن خشکی کمک می کند.

- ترکیب آب های گرم به ترکیب خود پوست بسیار نزدیک است.

 

8- جلبک های درمانی را امتحان کنید

زیبایی عمیق در جای عمیق یافت می شود بیایید به خواص یافت شده در جلبک های دریایی که در نقاط مختلف دریا با مهربای در حال شنا کردن هستند نگاهی بیندازیم .

 

خواص جلبک دریایی

جلبک نقش مهمی در مراقبت از زیبایی طبیعی شما ایفا می کند. این گیاه دریایی متنوع، شامل غلظت بالایی از نمک، کانی ها، ویتامین ها، و دیگر عناصر کمیاب می باشد. اندام های سیال ما (خون، لنف و پلاسما) شامل ویژگی هایی شبیه به آن چیزی است که در جلبک یافت می شود. درمیان جالب ترین جلبک ها، یولوا و پورفیرا، مملو از قدرت استثنایی ازاد کردن رادیکال های آزاد هستند که باعث نرم شدن پوست می شود و سانگوینیا نیز غنی از ویتامین Aو Kو بخصوص در اب پوشانی موثر است. استفاده ی مرتب از جلبک ها به شکل کرم و یا ماسک ها اثری پیشگیری کننده و شفابخش در برابر پیری پوست دارد.

 

جلبک درمانی و نقش آن در رژیم شما

برای حفظ پوست در برابر خطر زندگی مدرن (استرس، آلودگی و غیره) هیچ چیز به خوبی تزریق ید نتیجه نمی دهد. اگر می خواهید بار دیگر پوست خود را نرم و زیبا بیابید زمانی را برای جلبک درمانی در نظر بگیرید. این درمان که ترکیبی از مزایای دریایی است کاملا طبیعی بوده و باعث جوانی مجدد ذهن و جسم می شود. ستاره ی این نمایش عبارت است از آب شور غنی از مواد موثر (کلر، سدیم، منیزیم، کلسیم و غیره) که در حمام از طریق پوست در بدن نفوذ پیدا می کند. برای حصول بهترین نتیجه آب شور باید تا دمای 32 تا 33 درجه ی سانتیگراد (60 تا 62 درجه ی فارنهایت) گرم شود. چنانچه آب شور به هیچ وجه برای  تان امکان پذیر نبود دو یا سه درمان کوچک در هر سال، همان تاثیر جراحی کوچک از بین بردن چین و چروک صورت را خواهد داشت.

 

آیا می دانستید ؟

- حمام جلبک دریایی نعمت تمیز و با ارزشی است.

- جلبک قهوه ای ساحل دریا دارای خواص آرامش بخش معروفی است و برای درمان استرس مفید است.

- جلبک های آبی کالیفرنیایی باعث از بین رفتن خستگی بافت سلولی شده و پیر شدن آن ها را به تاخیر می اندازد.

- برای این که بهترین نتیجه ی درمانی را بگیرید برچسب ها را با دقت بخوانید یا با پزشک داروساز خود مشورت کنید.

- حمام جلبک دریایی باعث نیرو بخشیدن به کل بدن می شود. 15 تا 20 دقیقه در جلبک ها غوطه ور شوید و بگذارید تا بدن تان حسابی در آن خیس بخورد. سپس خود را در یک حوله ی گرم بپیچید.

 

حقایق کلیدی

- آن دسته محصولات آرایشی را انتخاب کنید که حاوی جلبک دریایی هستند.

- داروهای دریایی درست شبیه جراحی کوچک از بین بردن چین و چروک صورت عمل می کند.

- فرو رفتن در حمام جلبک های دریایی باعث بازگشت مجدد مواد معدنی به پوست شما می شود.

 

9- هنگام خواب، زیبایی خود را رشد دهید

شب در حالی که خواب هستیم، سلول ها با سرعت به دو قسمت تقسیم می شوند و سپس عمل ترمیمی انجام می دهند. همچنین استفاده ی مرتب از یک کرم شب، بیشترین تاثیر را می گذارد.

 

در طول شب

پوست شما در طول روز در معرض لباس هایی که پوشیده اید قرار دارد. بنابراین ضروری است در طول شب ازآن به خوبی مراقبت کنید. تا در فرایند ترمیم سلولی به آن کمک شود. این کار زمانی صورت می گیرد که سلول ها در سرتاسر لایه ی عمیق تر پوست به سمت سطح سلول ها به شکل کراتین تغییر شکل می دهند.

 

کرم های شب

نسبت به کرم هایی که در روز استفاده می کند. دارای خاصیت مغذی و  آب پوشانی کنندگی بیشتری هستند. بنابراین در انتخاب آنها دقت کنید. کرم های روز نیز در برابر عوامل محیطی دفاع کرده و همچون تقویت کننده عمل می کنند. فرمول آن ها غنی از اسیدهای چرب حیاتی است که باعث تغذیه ی لایه ی چربی می شود. کرم هایی که شامل ویتامین A، Cو Eهستند. با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند. برای گرفتن بهترین نتیجه، مهم است به آهنگ زیستی پوست خود احترام بگذارید بهترین زمان برای اعمال مراقبت از پوست قبل از نیمه شب می باشد.

 

آیا می دانستید ؟

- کمبود خواب فوراً روی پوست تاثیر می گذارد و به شکل خستگی و حلقه های و خطوط تیره روی پوست نمایان می شود.

- قبل از خواب و نیز پس از بیدار شدن یک لیوان بزرگ آب بنوشید.

 

حقایق کلیدی

- شب به شما کمک می کند تا باتری های پوست تان را با استفاده از کرم شب و یا مرهم شارژ کنید.

- به اندازه ی کافی بخوابید زیرا پوست تان به آن نیاز دارد.

 

10- کشیدن پوست به کمک سرم

پوست و صورت ما در روزهایی که کاری برای انجام دادن ندارین پیر و خسته به نظر می آید. اکنون با آخرین پیشرفت ها، مراقبت از پوست در دسترس شما قرار دارد. سرم ها، باعث بهبود، ترمیم، بازسازی و فعال شدن پوست می شوند.

 

تنظیم ضروری است

همه ی انواع پوست ها به منظور تنظیم فقدان ثبات و استحکام نیاز به کمک دارند. با گذشت زمان خطوط چهره به طور طبیعی شروع به گود شدن کرده و مشخصات خود را از دست می دهد. پوست به سمت سطح سلول ها به شکل کراتین تغییر شکل می دهند. فرایند ترمیم شروع می شود تا این کلر آهسنه تر صورت گیرد و ماهیچه های صورت منقبض شوند.

 

انتخاب محصولاتی که باعث بهبود و ترقی پوست شما می شوند

بهتر است منتظر نشانه های پیری که قبل از آن که بدان فکر کنید نمودار می شوند نباشید. سرم ها حاوی عناصر زیستی غلیظ و مخصوصی هستند که تقریباً می توان گفت پوست را  فوراً خشک، سفت  و جمع می کنند.

 

آیا می دانستید ؟

- سرم خود را در یخچال نگه دارید. این کار حتی تاثیر بیشتری در ثبات و پایداری پوست دارد.

- با به کار بردن آب تازه در سرم کارکرد ان را در زیبایی خود تقویت کنید.

 

حقایق کلیدی

- خستگی و آثار جوی به طوزر اشکاری باعث کشیدگی پوست می شوند.

- معطل نکنید و یکی از سرم ها را امتحان کنید.

- سرم ها بطور موثری عمل کرده و نتیجه ی سریعی روی شدت تمرکز عناصر فعال می گذارد.

 

مطالب مرتبط

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

قسمت پنجم

 

گردآوری و تنظیم: نایس کلوب

برگرفته از کتاب 60 رهنمود برای سلامت پوست ترجمه امیر بهنام

 

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید