راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

جوش های معمولی صورت Pimples

برای از بیـن بردن جوش های معمولی صـورت و کورک چند راه وجود دارد که قدیمیها این روشـها را بـه کار برده نتیجه مطلوب میگرفتند :

مداوا با روغن کرچک

لانولین، گلیسیرین و روغن کرچک را به مقدار مساوی با یکدیگر مخلوط کنید.روی شعله کم ذوب کرده خوب به هم بزنید. سپس بگذارید خنک شود. درون شیشه دهان گشادی بریزید و مرتب روی جوش ها بمالید تا آن که التیام یابند.

دو نکته قابل توجه  

در بیشتر نسخه ها که حرارت کم مورد نیاز است. برای ذوب کردن موادی از قبیل لانولین،موم و نظایر آن باید شعله آتش کم باشد. برای این منظور بهتر است از ظرفهای دو جداره بخارپز استفاده کنید. اگر چنین ظرفی در اختیار ندارید می توانید مواد مورد نظر را در ظرف نشکن مانند پیرکس ریخته آن ظرف را درون قابلمه حاوی آب قرار داده روی چراغ بگذارید. تا آب داخل قابلمه داغ شود و حرارت ان باعث ذوب شدن مواد گردد. این روش را بن ماری (بخار پز) می نامند.

هیچگاه مواد نامبرده در نسخه های زیبایی را در ظروف فلزی مخلوط نکنید. برای این منظور می توانید ظروف لعابی، چینی، بلورین و سفالین به کار ببرید.

مداوا با پیاز     

یک نسخه قدیمی برای درمان جوش صورت که یکی از دوستانم از مادربزگش گرفته است به شرح زیر است : 

دو یا سه عدد پیاز متوسط را پوست کنده خرد کنید آن ا در مقدار کمی روغن حیوانی بپزید تا شفاف و پشت نما شود. بگذارید خنک شود سپس لای تنزیب قرار داده مانند ضماد روی جوش ها بگذارید.

مداوا  با صابون   

طریقه دیگر که در قدیم برای درمان جوش به کار می رفت. آن است که صابون قهوه ای یا زرد رنگ را که مخصوص شستن لباس است روی جوشها قرار داده بگذارید بماند. با این کار جوشها یا سرباز می کنند و یا خشک می شود. این درمان به راستی عالی است. ( از این روش قدیمی می توان برای درمان کورک و دمل نیز استفاده کرد.)

درمان با گوجه فرنگی

چند ورقه گوجه فرنگی خام را روی صورت قرار داده بگذارید مدت 10 یا 15 دقیقه بماند. برای انجام این کار ناگزیر باید روی زمین دراز بکشید یک حوله بی مصرف را زیر سر و اطراف گردن خود پهن کنید تا اگر ورقه های گوجه فرنگی لغزید و پایین افتاد روی حوله فرود آید و فرش را آلوده نسازد. بهتر است گوجه فرنگی را کمی له کنید زیرا رمز کار در گوشت گوجه فرنگی نهفته است. گوجه فرنگی له شده را در ناحیه ای از صورت که منافذ پوست گشاد شده اند بگذارید و دعا کنید که تلفن زنگ نزند چون همه برنامه شما خراب خواهد شد.

هر چند این کار قدری مضحک می نماید و هنگام اجرای این روش قیافه شما عجیب و غریب به نظر خواهد رسید اما هیچ نکته خنده داری در آن وجود ندارد. گوجه فرنگی به واسطه داشتن مقادیری املاح معدنی و همچنین دارا بودن ویتامین و اسید در تنگ کردن منافذ باز پوست بسیار موثر است. تنها ایرادش آن است که نامش گوجه فرنگی است و مردم آن را جدی نمی گیرند . اما شرطی می بندم اگر همین گوجه فرنگی یا یکی دیگر از مواد خوراکی را درون شیشه فریبنده ای می ریختند ونام خیال انگیزی برایش انتخاب می کردند و به بهای گزاف عرضه  می داشتند هیچ کس آن را دست کم نمی گرفت!

کارشناسان زیبایی و بهداشت پوست بر این باورند که گذاشتن ورقه های گوجه فرنگی بر روی پوست یکی از اسرار زیبایی قدیم است و حاوی اسید آمینه ای است که پوست را شفاف و درخشان می سازد.

درمان با لوسیون خانگی

یکی از لوسیون هایی که در آغاز قرن بیستم برای تنگ کردن منافذ پوست صورت به کار می رفت در اینجا برایتان شرح می دهم اما چون خودم آن را آزمایش نکرده ام نمی توانم درباره اش نظری ابراز دارم. طرز تهیه این لوسیون به شرح زیر است :

28 گرم آب خیار را در یک بطری کوچک (به اندازه 0.5 لیتر) بریزید. بطری را تا نیمه از عرق گل آقطی پر کنید و دو قاشق غذاخوری نیز گلاب به آن اضافه کنید. بطری را خوب تکان بدهید سپس 14 گرم تنتور بنزوئن ساده را خیلی به آرامی به آن اضافه کنید و محلول را هر از چندگاه تکان دهید بقیه بطری را با مقدار بیشتری عرق گل آقطی پر کنید. از این محلول به صورت بمالید.   

درمان با شیر

زنان رومی برای تنگ کردن منافذ پوست صورت از ضماد نان و شیر الاغ استفاده می کردند. نمی دانم آیا نان و شیر گاو نیز از یک چنین خاصیتی برخوردار است یا الزاماً باید شیر الاغ باشد؟ به  هر حال در روایات و افسانه ها آمده است که استحمام با شیر معمولی برای پوست صورت نافع است.

اگر مایلید از شیر ساده بدون نان استفاده کنید آن را حرارت دهید –ولی نجوشانید فقط گرم کنید –و سپس با یک تکه پنبه بهداشتی به صورت بزنید. بگذارید مدت یک ساعت یا بیشتر روی صورت بماند. آن گاه با آب سرد بشویید.

درمان با پنبه مرطوب

مطالب نوشته شده در کتابهای زیبایی قدیمی نشان می دهد که زنان از دیرباز با مشکل منافذ باز رو به رو بوده اند. در یک کتاب قدیمی که در سال 1875 میلادی، به رشته نگارش درآمده این اشکال پوستی چنین توصیف شده است :

«وقتی به بینی و گونه ها نگاه می کنی درست مانند یک جاسنجاقی به نظر می رسد که سنجاقهایش بیرون کشیده شده باشد ! »

نویسنده این کتاب برای درمان منافذ باز ماسک پنبه یا گاز بهداشتی مرطوب را پیشنهاد می کند و می نویسد :

«پنبه یا تنزیب را با آب مقطر خیس کرده صورت خود را با آن بپوشانید» اما هشدار می دهد که این ماسک را باید هر شب به مدت تقریباً 6 هفته به کار برد تا تاثیر واقعی آن آشکار گردد. معلوم نیست با گذاشتن این همه پنبه و پارچه بر روی صورت آن هم به مدت یک ماه و نیم، چه گونه می توان تمام شب خوابید و نفس کشید! یکی از دلایلی که ترجیح می دهم ماسک را در طول روز به کار ببرم همین موضوع است. راستش درباره این روش قدیمی اندک تردید دارم. بنابراین توصیه نمی کنم.

درمان با شیره کاهو

در همان کتاب روش درمانی دیگری برای تنگ کردن منافذ باز ارایه  گردیده است و چنین نوشته شده است :

«مایع شیر مانندی را که از مغز و ساقه شکسته کاهو خارج می شود به پوست بمالید.» من تا به حال کاهویی که این همه شیر داشته باشد ندیده ام. نمی دانم شاید در گذشته یعنی در زمان انتشار آن کتاب نوع دیگری از کاهو کشت می شده است. که امروزه –دست کم در زادگاه من –وجود ندارد زیرا نویسنده آن کتاب درباره این نوع کاهو اطلاعات دیگری در اختیار خواننده می گذارد و می نویسد :

« ... تصور می رود در کاهو ماده ای شبیه افیون وجود داشته باشد که استعمال خارجی آن برای تنگ کردن مسامات صورت نافع است و کشیدن و دود کردنش مضر و اعتیاد آور است!»

 

مطالب مرتبط:

 

جوش های سر سیاه و سر سفید و چند درمان خانگی

صابون بادام برای جوش های سر سیاه  

بخور ضد جوشهای سر سیاه

ماسک جوان کننده و از بین برنده جوش های سر سیاه با گوجه فرنگی

 

گرد آوری و تنظیم: نایس کلوب

nicecloob.com

برگرفته از کتاب زن و زیبایی ، نوشته دبورا راتلج ، ترجمه سیروی گنجوی

 

برچسب ها: جوش , جوش صورت , جوش های صورت , درمان جوش های صورت , جوش صورت+درمان ,

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظرات faranak
the best

سیران
عالی ممنون

sahar
خوب بودممنون

هلنا
واقعا عالی بود

ایناز
عالی بود

فائزه
خیلی خوب بود

سحر
عالى بود .بيشتر بزاريد

صبا
مرسی

زهرا
خیلی مفید بود ممنون

نفس
بد نبود

مهدیه
عالی بود

ساجده
بنظرخوب میرسه!ولی چراگوجه ابتداباعث ایجالکه. میشود؟ممنون

مدیر سایت
سلام ساجده ، احتمالاً پوست شما به گوجه حساسیت نشان می دهد .

مر یم
درمان قطعی منافذ باسبزیجات بذارید لطفا

هلیا
گوجه و شیر عالی به نظر میرسد

mohamad
Slm mrc khob bod

عالی بود
زهره

نرگس
قابل قبول بود

بنیامین
عالی بود

عس
عالی بودد

ساجده
بدنبود

b@r@n
خوب بود با گوجه فرنگی موافقم. مرسی


اصلا خوب نبود ، سعی کنید چیز جدید و جالب پیشنهاد کنید

ترانه
اصلا خوب نبود ، سعی کنید چیز جدید و جالب پیشنهاد کنید

خالو عباس
با گوجه فرنگی موافقم ولی پول خریدش رو ندارم

خدیجه
منم میخوام گوجه فرنگی امتحان کنم امیدوارم جواب بده برامنافذ باز ودعات کنم.

مریم
همه این روشهارو امتحان کردم ولی فایده ای نداشت

ندا
عالی بود

ندا
آیا جوش زدن علامت منافذ باز است یا بسته؟

خان امیر
گوجه خیلی گرونه نمیشه رب گوجه بزنیم

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام ندا ، هیچکدام

عسل
من هرکاری می کنم جوش ها ازبین نمیرود

عسل
هنوزاستفاده نکردم

باران
استفاده میکنم نتیجه رو اطلاع میدم

هستی
خوبه

آنا
عالی بود

عالی
خوب

ناهید
خوب بودولی پوست رو خشک میکنه

مهسا
امتحان نکردم

مهسا
امتحان نکردم

شهین
من رو گونه هام کمی منافذ باز دارم از ماسکای خانگی عسل تخم مرغ وابلیمو استفاده میکردم ورازیانه خیلی خوب جواب گرفته بودم اما دوروزه از کرم آلفا هیدروکسی اسید استفاده کردم کمی به حالت قبل برگشته میتونم دلیلش و بپرسمو راهنمای میخواستم که دیگه استفاده کنم یا نه از کرم ممنونم

غزاله
سلام یه روش برای ازبین بردن چربی های سفید ریز در اطراف چشم میخوام . تشکر

سارا
من قبلا گوجه زدم ولی جواب نداد

نوید از تبریز
روغن کرچک به تنهایی خوبه نمیذاره جوش دربیاد وبنظر من آگه مداوم هر روز استفاده کنم در عرض 1ماه چیزی نممیمونه

nzi
ممنون عالی بود جواب گرفتم:*

هلیا
عالی بود من که رازی بودم ممنون .

هلیا
عالی بود من که رازی بودم ممنون .
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید