راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

چطور می توان یک فرآورده آلوده را شناخت ؟

ماده آلوده به باکتری دارای بوی ناخوشایندی است و معمولا قوام یکنواخت خود را از دست می دهد و اجزای تشکیل دهده آن مثل آب و چربی کاملا از هم جدا شده است ممکن است نواحی مختلف تغییر رنگ یافته در آن دیده شود این مناطق تغییر رنگ یافته در واقع مجتمع های میکروبی یا قارچی هستند.

جزئیات بیشتری در مورد مواد محافظ

محصولات آرایشی و طبی بعد از خروج از کارخانه نباید در برابر آفتاب و گرمای زیاد قرار بگیرند. اکثر این فراورده ها باید در محیط خنک، کم نور و خشک نگهداری شوند و فقط محصولاتی که دارای تاریخ مصرف هستند باید مورد استفاده قرار گیرند. باید مراقب بود که تکه های پنبه یا کاغذ بعد از مصرف در داخل مخزن حاوی فرآورده جا نماند زیرا اینها می توانند منشا آلودگی های میکروبی باشند. نباید این محصولات را به ظرف خالی دیگر منتقل کرد یا آن را با یک محصول تازه از همان نوع مخلوط کرد چون همه این ها می توانند سبب آلودگی شوند. محصول آرایشی که رنگ ، بو یا قوام آن تغییر یافته است نباید مورد استفاده قرار گیرد.

مواد محافظت کننده رایج شامل بنزوئیک اسید، بنزیل الکل، فرمالدئید، ایمیدازولیدینیل یوره آ، پارابنز و کواترنیوم 15 هستند.

 

گردآوری و تنظیم : نایس کلوب

www.nicecloob.com

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید