راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

چگونه ابروانتان را شکل دهید، رنگ کنید، و آنها را بازسازی کنید.

اگر شما در برداشتن ابروانتان حرفه ای باشید و یا اصلاً ابروانتان را دست نزده باشید (هرگز از موچین استفاده نکرده باشید) این قسمت شما را راهنمائی می کند تا ابروانتان را فرم دهید و به همان صورتی که می خواهید در آورید و همیشه آنها را به همان شکل حفظ کنید. صرف نظر از آنکه تجربیات قبلی شما در مورد ابروان چه بوده است. اطلاعات و تکنیک هائی که در زیر می آید بایستی قسمتی از گنجینه زیبائی شما باشد. زمانی که به تعدادی از این فنون مسلط شدید خواهید دید که داشتن ابروان زیبا برای همیشه چقدر آسان است و شما از تغییر باور نکردنی که در چهره تان ایجاد خواهید کرد. متعجب خواهید شد. اما قبل از این که شروع کنیم می خواهیم به بعضی نقل قول های غیرواقعی درباره ابرو اشاره کنم. نقل قول هایی که خلافشان نه تنها زیانبار نیست بلکه نشان دهنده رابطه میان شما و ابروان زیباست.

نقل قول شماره یک فرم ابران شما باید خط طبیعی ابروانتان را دنبال کنند. 

این جمله مانند این است که بگوئیم مدل موی شما باید خط خواب طبیعی موی شما را دنبال کند و این کاملاً بی معنی است.

خیلی از ابروان زشت نتیجه این عقیده غلط است که باید ابرو مسیر طبیعی اش را طی کند. چیزی که مهم است پیدا کردن فرم صحیح ابروان است که به چهره شما بیاید، اگر ابروان خط (خواب) موی ابرو را طی کنند چه بهتر اگر نه حالا زمانی است که بیاموزید مدل ها و هنرپیشه ها چه چیزی را می دانند.

مسئله ای به نام کشیده تر کردن ابروان، بلندتر کردن قوس آنها، ضخیم تر کردن آنها و یا زدن رنگ های مختلف وجود ندارد. تنها چیزی که شما باید از شر آن خلاص شوید بد شکل بودن ابروانتان است.

نقل قول شماره دو ابروان شما برای صورتتان نقش قاب را دارند 

یکی  از گفته های بیهوده شبیه این درباره زیبائی که غالباً نادیده گرفته و از آن غفلت می شود این است : «یک قاب می تواند به اثری هنری جوه زیباتری ببخشد یا آن را از جلوه بیندازد». اما ابروی شما قاب تابلو نیست. شما باید به ابروانتان به عنوان یک عضو با ارزش نگاه کنید درست مثل چشمان و لب هایتان نه مثل دو تکه چیزی که در بالای چهره خودنمائی می کنند. و این تنها راهی است که می توانید در روال زیبا نشان دادن ابروان با قشنگ ترین فرم به آنها اهمیت بدهید.

نقل قول شماره سه هرگز نباید موهای بالای ابروانتان را بردارید.    

این یکی ازآن قوانینی است که اساس زیبائی است. اما اگر راستش را بخواهید کمی بی  معنی به نظر می رسد. چرا باید زیر ابروانتان را بردارید ولی به بالای آن دست نزنید؟ این واقعیتی است که موهای ابرو از موهای سایر قسمت های صورت شکننده ترند وخیلی کند رشد می کنند. بنابراین شما باید در برداشتن ابرو از قسمت بالا و زیر و اطراف آن محتاط باشید. هم چنین این واقعیتی است که برداشتن موهای زیر ابرو در زیبائی ابرو احتمالاً اثر بیشتری از برداشتن موهای بالا ابرو دارند. اما اگر تصمیم گرفته اید که ابروانتان را طبق دستورالعمل ما با دقت بردارید و می خواهید موهای اضافه را از بین ببرید اجازه این کار را دارید.

نقل قول شماره چهار استفاده از آرایش به منظور توسعه و تغییر فرم ابروان آنها را به نظر مصنوعی جلوه می دهد .   

بسیار خوب هیچ کس نمی خواهد کاری را که جون کرافورد کرده انجام دهد و ابروانش را مانند کرم صد پای ترسناکی روی پیشانی قرار دهد. اگر آرایش خفیفی می کنید به کار بردن پودر ابرو و مداد برای دادن حالت طبیعی به ابرو آسان است. حتی اگر دم ابرویتان را بکشید و یا به گوشه داخلی آن که قبلاً خالی بوده است چیزی اضافه کنید. این کار کمی مانند استفاده از روژگونه یا روژ لب برای اولین بار است فقط لازم است تمرین کنید (عنوان اقدامات نهائی را بخوانید: به کار بردن مداد ابرو، پودر و ژل را که در این بخش می آید نیز برای راهنمائی های مفید مطالعه کنید ) حتی اگر هیچ تغییر اساسی در ابروانتان ندهید پر و کامل کردن نقاط خالی آن به وسیله پودر یا مداد باعث می شود که آنها نرم تر و درخشان تر به نظر آیند. احتمالاً دیگران قادر نخواهند بود که دقیقاً متوجه شوند شما با صورتتان چه کرده اید فقط فکر می کنند که جذاب شده اید. 

ابزار کار     

انجام یک کار خوب در صورتی که تجهیزات آن را داشته باشید. همیشه آسانتر است فرم دادن به ابروان نیز از این قاعده جدا نیست. اینجاست که ارزش جستجو را دارد. 

1- برس یا شانه ابرو

مرتب کردن بعضی از ابروها، درست مانند درست کردن موی سر، مشکل است (بله ابروی شما امروز سر ناسازگاری دارد) از یک برس ابرو استفاده کنید .این ابزار کوچک دستی به شما کمک می کند که ابروانتان را هر روز مدل داده  بیارائیدو برس زدن ابروان هم چنین به از بین بردن خاک و سلول های مرده پوست که در زیر موهای ابرو جمع شده اند کمک می کند. مناسب ترین فرم برس به نوع موی ابروی شما بستگی دارد. اگر موهای بلندی در ابرو دارید اما به جهتی که شما مایلبد نمی خوابند برای کنترل آنها می توانید از برس ریمل که بهتر از یک برس معمولی برای موی ابروست استفاده کنید اگر موهای ابرویتان خیلی کلفتند و یا آن قدر زبرند که تقریباً شکننده هستند احتمالاً دور برس ریمل نخواهند پیچید، در این صورت بهترین وسیله برای شما شانه ابرو است. جانشین کردن یک مسواک کهنه می  تواند مانند یک برس ابرو عمل کند به شرط آنکه پرز مسواک قوی باشد و از خود مسواک مدت زیادی استفاده شده باشد.

2- مداد سفید

این مداد (قابل دسترسی در داروخانه ها) علامت گذاری دقیق موهائی را که می خواهید از شرشان خلاص شوید. آسان می سازد. آن را به عنوان بی رنگ کننده ای برای ابروانتان تلقی کرده و برای کشیدن طرح زمینه ابرویی که می خواهید به کار ببرید (حتی آسانتر از استفاده از استنسیل است).

موهای را که می خواهید بردارید با آن بی رنگ کنید هم چنین می توانید اثر آن را با پنبه کتان و یا برس کوچکی پاک کنید. اگر رنگ ابروان شما آن قدر روشن است که استفاده از مداد سفید روی  آنها معلوم نمی شود می توانید به جای آن از مداد مشکی خط چشم استفاده کنید.

3- استنسیل ابرو می تواند اختیاری باشد

از استنسیل از زمان مصر باستان تا به حال استفاده می شد است. این مسئله تمام حدس ها و نگرانی ها را در مورد استفاده از ان برای آزمودن نوع جدید شکل ابرو از بین می برد با این وسیله شما می توانید دقیقاً ببینید که از چه قسمت می ابرو باید برداشته شود.

(همچنین استنسیل پر کردن صحیح ناحیه کم پشت یا جائی را که موی ابروهای کم پشت و جائی که موی ابرو بیش از حد برداشته شده باشد را در بخش های بعدی بخوانید) .

مهمتر از همه استنسیل ها کمک می کنند که هر دو ابرو به طور دقیق به یک شکل درآیند بعد از استفاده از استنسیل روی یک ابرو، ممکن است فوراً آینه را برداشته و ابروی دیگرتان را در آن مجسم کنید البته می توانید بدون استفاده از استنسیل نیز ابروی خوبی درست کنید این کار نیاز به تمرین  بیشتری برای به دست  اوردن فرم صحیح ابروئی که می خواهید دارد.

4- مداد ابرو

مداد ابرو وسیله آرایشی است که همه خانم ها باید آن را داشته باشند گرچه بعضی از زنان بلوند باید همه وسائل  آرایشی را داشته باشند. اما مداد ابرو برای آنهائی که دارای موی متوسط و یا مشکی هستند. جهت تیره کردن و رنگ کردن ابروان بدون اضافه کردن حجمی که پودر ایجاد می کند عالیست و کاربرد دقیق آن برای پر کردن نقاط خالی ابروست. برای کسانی که تمایلات هنری دارند جهت کشیدن روی موهای واقعی ابرو نیز می تواند به کار برده شود. و از آنجایی که مداد ابرو و پوست و مو را با هم پر رنگ می کند لبه های ابرو را به آسانی مشخص می کند و آنها بسیار صاف به نظر خواهند رسید و تراشیدن مداد ابرو به هر حال می تواند مشکل باشد، راه حلش این است که مداد ابرو را یک شب در یخچال قرار بدهید  یا آن را به مدت ده دقیقه جهت سفت شدن در فریزر بگذارید. یا یک مداد ابرو مکانیکی بخرید تا دیگر نیاز به تراشیدن و تیز کردن نداشته باشد. مداد ابرو در رنگ های متنوع در دسترس است و سایه رنگی که انتخاب می کنید  بر چگونگی جلوه ابروانتان و این که چگونه اعضای صورتتان با هم هماهنگی داشته باشند اثر می گذارد (برای اطلاع بیشتر جهت انتخاب رنگ صحیح و مناسب ،عنوان انتخاب رنگ صحیح که در بخش های بعد خواهد آمد را مطالعه کنید).

گرچه خیلی از کتاب های زیبایی و مقالات مجلات را تاکید می کنند که مداد ابرو را برای مشخص کردن ابروانتان به طور صحیح به کار ببرید اما حقیقت این است که مداد ابرو برای همه کارآئی خوبی ندارد. برای بعضی از خانم ها به خصوص کسانی که دارای موی بلوند ، بلوند قرمز و یا موی خاکستری هستند بسیار زننده است.

اگر شما هم جزو این دسته از خانم ها هستید بهتر است مداد را فراموش کرده و فقط از پودر ابرو استفاده کنید. پودر روی ابرو به خوبی مداد دوام می آورد و به شما آن چهره طبیعی را که می خواهید می دهد چه جانشین خوبی! تعجب می کنید که چرا هیچ کس قبلاً این مسئله را به شما نگفته است.

5- پودر و برس ابرو

برای کاربرد سریع و همگونی آسان  است. پودر رنگی ابرو حالت طبیعی و نرم به ابروان می دهد. پودر ابرو نیز مانند مداد ابرو می تواند برای درست کردن لبه صاف ابرو به کار رود. در ضمن پودر ابرو به حجم ابرو می افزاید. اگر ابروانتان کم پشت و توخالی باشند آنها را پر نشان می دهد. در حقیقت پودر ابرو می تواند حتی اگر ابروان موی زیادی نداشته باشند آنها را به خوبی نقاشی کند. به همین علت پودر برای ابروان روشن و یا کم مو بهترین است اما برای ابروانی که تیره و یا پر هستند بیش از حد زیاد است.

استثناء :ما دریافته ایم که پودر ابرو برای زنان سیاهپوست امریکایی عالیست. زیرا به خوبی مکمل پوست تیره آنهاست. 

درست مانند مداد ابرو، رنگ پودر ابروانتان را با دقت انتخاب کنید. خیلی از خانم ها عادت دارند بیش از یک رنگ پودر ابرو را برای به دست آوردن رنگ مورد علاقه شان با هم مخلوط کنند.

6- موچین

گرچه ممکن است شما روش دیگری برای از بین بردن موهای ابروانتان به کار ببرید اما باز هم برای برداشتن موهای اضافی که به نظر می رسد یک شبه در می آیند به موچین احتیاج دارید. اگر معمولاً ابروانتان را با موچین فرم می دهید در این صورت به یک موچین خوب احتیاج دارید. موچین باید قابلیت آن را داشته باشد که به تک تک موها بچسبد و آنها را به آسانی از ریشه بیرون بیاورد. اغلب موچین ها یی که خوب ساخته نشده باشند و یا کهنه باشند نمی توانند به خوبی مو را از ریشه در آورند هیچ چیز بدتر از آن نیست که بخواهید ولی نتوانید موی مزاحمی را که با موچین گرفته اید از ریشه خارج کنید. اما اگر موچین خوبی داشته باشید می توانید موهای ریز را هم به وسیله آن بیرون بکشید که در آن صورت خوشحال خواهید شد. بنابراین اگر موچین تان خوب نیست آن را دور انداخته و موچین دیگری را که خوب باشد بخرید هم چنین در نظر داشته باشید که بعد از مدتی موچین خراب خواهد شد این بدین معنی است که باید سر آن را تیز کنید و یا بعد از مدتی موچین جدیدی را جایگزین آن کنید. سازندگان موچین که بهترین موچین ها را درست می کنند. کار خوب آن و هم چنین تیز کردن مجانی آن را برای همیشه تضمین می کنند.

سئوال بعدی این است که چه نوع موچینی نیاز دارید موچین با نوک شیب دار، صاف و یا نوک تیز؟ در واقع این یک سلیقه شخصی است که می گوید اگر مشکل زیادی در گرفتن موهای ریز و موهائی که زیر پوست گیر می کنند  یا ابروان زبردارید بهتر است برای آسانی کار از موچینی که دارای نوک تیز است استفاده کنید برای کسانی که دارای موهای زبر می باشند و یا در استفاده از موچین مبتدی هستند استفاده از موچین با نوک کج و یا نوک صاف آسانتر است. از موچین هایی که به صورت قیچی هستند و یا موها را به خوبی نمی گیرند بپرهیزید زیرا کنترل آن مشکل تر است.

7- قیچی ناخن

برای مرتب کردن موهایی که از خط ابرو خارج می شوند ، قیچی ماخن خوب است . ناخن گیر را نیز می توان بکار برد . فقط به خاطر داشته باشید که در هر نوبت فقط یک مو را با آن کوتاه کنید.

8- مواد مرتب کننده ابرو

تنها یک محصول است که می تواند به موهای ابرو کمک کند تا سر جای خود قرار گیرند : ژل ابرو ، با دسته ای که شبیه دسته ریمل است است ، و در انواع رنگ های مختلف و یا بی رنگ در بازار موجود است. ژ ل ابرو نه تنها موهای ابرو را سر جای خودش مرتب می کند ، بلکه آنها را مرطوب و نرم و قابل انعطاف تر می سازد ، تا بتوان راحتتر با آنها کار کرد .اگر موهای ابروانتان کم پشت هستند باید از ژل رنگی استفاده کنید. زیرا به ظاهر ابروان شما حجم بیشتری می دهد. همچنین استفاده از اسپری مو روی ابروانتان ، موهای سرکش را سر جای خود قرار می دهد.

 

مطالب مرتبط

چگونه مدل ابروی خود را مطابق با فرم صورتتان انتخاب کنید

تشخیص هماهنگی اعضاء صورت برای انتخاب مدل ابروی مناسب

انتخاب فریم عینک مناسب چهره و هماهنگ با مدل ابرو

برای انتخاب دائم زیباترین فرم ابروانتان تصمیم بگیرید

 
 

گرد آوری و تنظیم: نایس کلوب

 

nicecloob.com

برگرفته از کتاب ابروان زیبا،راهنمای شکل دادن به ابرو و نگهداری از آن،نانسی پارکر/نانسی گالیش،ترجمه هما سید احمدی

 

برچسب ها: برداشتن ابرو , آموزش برداشتن ابرو , ابروی مناسب چهره , مدل ابرو , مدل های ابرو,  ابرو های زیبا , مداد ابرو ,  استنسیل ابرو ,  پودر ابرو ,  مداد سفید ,  موچین ,  برس یا شانه ابرو , قیچی ناخن مواد,  مرتب کننده ابرو

 

 

 

 

 

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظرات جذقفدسزذفذبرشدقدقدص.ب
دطاجظفدبسنفد56699))'؛)'؛؛
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید