راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

بهترین راه برطرف کردن بوی عرق

بهترین راه برطرف کردن بوی عرق بدن، رعایت بهداشت و شستشوی مرتب و روزانه بدن است. بدنتان را مرتب با آب ولرم و صابون مناسب بشویید. دوش گرفتن مرتب بهترین راه درمان بوی بد عرق بدن است. زیرا باکتری ها را از بدن شما دور می کند. از جورابها و لباس های مناسب و تمیز استفاده کنید و آنها را زود به طود عوض کنید. لباس های کثیف مکان مناسبی برای رشد باکتری ها هستند لباس های گشاد از جنس غیر نایلونی به لباس های تنگ و نایلونی ترجیح دارند.

راه دیگر استفاده از ضد تعریق ها یا دئودورانت ها است. ترکیبات ضد عرق جلوی عرق کردن را می گیرند ولی دئودورانت ها با پوشاندن سطح پوست روی عرق را می پوشانند. مواد موجود در دئودورانت ها باعث می شود که سلول های دهانه غدد عرق آب را به درون خود جذب کنند و متورم شوند و به این ترتیب دهانه غدد عرق بسته شده و تعریق کم می شود. البته بعد از مدتی که سلول های غدد با محیط اطراف خود به تعادل رسیدند دوباره دهانه غدد باز می شوند و تعریق شروع می شود به همین دلیل باید هر چند ساعت دئودورانت را تجدید کنید.

چگونه بوی بد عرق را از بین ببریم ؟  

بهترین راه برطرف کردن بوی عرق بدن، شستشوی مرتب و روزانه بدن است.

می توانید به جای دئودورانت به زیر بغل خود الکل یا سرکه بمالید.

سرکه سیب با کاهش PHپوست موجب برطرف شدن بوی بد زیربغل و بدن می شود چون باکتری ها در این PHنمی توانند زندگی کنند.

کمی سرکه (ترجیحاً سرکه سفید) را روی یک پارچه بریزید و پارچه را مانند دئودورانت زیربغل خود بمالید. نگران بوی سرکه نباشید زیرا بوی سرکه ظرف چند دقیقه از بین می رود و در طول روز بدن شما بویی نخواهد داد.

در صورت تعریق زیاد از پودر بچه یا پودر تالک می توانید استفاده کنید.

جوش شیرین هم می تواند به جای دئودورانت استفاده شود. زیر بغل خود را شسته و خشک کنید و به آن کمی جوش شیرین بمالید. این ماده با تغییرPHباعث کشتن باکتری ها می شود و عرق بدن را هم جذب می کند. می توانید به جوش شیرین کمی هم نشاسته ذرت اضافه کنید.

آب تعدادی تربچه را گرفته و به ان 10 قطره گلیسیرین اضافه کنید. مایع بدست آمده را در یک ظرف افشانه (اسپری) بریزید و به جای دئودورانت بکار ببرید.

اکلیل کوهی یک گیاه ضد باکتری است. 8 تا 10 قطره از روغن عصاره  آن را در 30 سی سی آب بریزید و به بدن خود بمالید.

کسانی که به خاطر فشارهای عصبی تعریق شان زیاد می شود می توانند یک قاشق مریم گلی خشک را با لیوان آب دم کنند و در طول روز بنوشند. مریم گلی فعالیت غدد عرق را کاهش می دهد.

یک شلغم متوسط را خوب شسته، رنده کرده و آب را صاف کنید. آب شلغم را با اسپری و یا با قطعه ای پارچه به زیر بغل بمالید. این ترکیب ساعتها جلوی عرق بدبو را می گیرد. 

 

رفرنس:

*1001 نکته زیبایی پوست، مو، ناخن و ...

تالیف: نسرین تک زارع ، دکتر علیرضا تک زارع، مهندس محمد رضا تک زارع

انتشارات شقایق چاپ پنجم 1389

 

برچسب ها: بوی عرق ، رفع بوی عرق ، از بین بردن بوی عرق ، عرق کردن ،بوی عرق بد ، بوی عرق بدن ،از بین بردن بوی عرق بدن ،از بین بردن بوی بد بدن ،رفع بوی بد عرق ، رفع بوی عرق زیر بغل ، رفع بوی عرق بدن ،

برچسب ها:


مطالب دیگر:

اشتراک
نظرات جهانگیرکناریزاده
متشکرازراهنمای شما

Rezvan
khili khili mmnoooooooonammm

اصلا
خوب بود

مهتاب
بد

عباس
عالی بود
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید