راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

جوشهای سر سیاه و سر سفید و چند درمان خانگی

 

دانه های سر سیاه

سرو کله این نوع جوشها معمولاً در آغاز جوانی پیدا می شود و علت آن ، فعال شدن غدد چربی پوست تحت تاثیر هورمونهای موجود در خون ، در دوران بلوغ است. با ترشح بیش از اندازه ماده چربی پوست یعنی (سیبام) و مسدود شدن روزنه های پوست ، چربی طبیعی نمی تواند به خارج راه پیدا کند در اطراف روزنه ها جمع می شود و تشکیل جوش می دهد.اگر پوست روی آن قسمت را بپوشاند جوش سر سفید به وجود می آید و اگر روی آن باز باشد و در معرض هوا قرار بگیرد سر جوش در مجاورت اکسیژن هوا ، اکسید شده و به صورت دانه سر سیاه ظاهر می گردد.

جوش‌های سرسیاه تحت عنوان کومودون‌های باز اولین گام برای ایجاد جوش بوده و قبل از اینکه باکتری‌ها خلل و فرج و روزنه‌‌های پوست را مورد حمله قرار دهند، تشکیل می‌شوند. بعد از آن ممکن است جوش قرمز و جوش چرکی ایجاد شده حتی به شکل کیست نمایان شود. افزایش بیش از حد چربی به مسدود شدن روزنه‌های پوستی منجر شده که متعاقبا به ایجاد توده‌ای از چربی منجر می‌شود که وقتی در معرض هوا قرار می‌گیرد به رنگ سیاه تبدیل می‌شود. استفاده از برخی کرم‌ها و لوازم آرایشی حتی سبب بدتر شدن این جوش‌ها می‌شود. در اثر افزایش هورمون‌ها و عدم پاکسازی مناسب پوست، سلول‌های مرده در روزنه‌های پوست تجمع می‌یابند و باعث مسدود شدن روزنه و عدم خروج چربی می‌شوند. آرایش کردن زیاد و استفاده بیش از اندازه از کرم‌ها و ضدآفتاب‌ها هم تاثیر زیادی در بروز انسداد منافذ و جوش‌های سرسیاه دارند.

جوش سر سفید

جوش سرسفید یا Whitehead زمانی تشکیل می شود که باکتری ، سبوم و یا سلول های مرده در یکی از حفره های پوست شما به دام می افتند . جوش سر سفید بر خلاف جوش سرسیاه راهی به سطح پوست ندارد و بسته است . جوش سرسفید آزار دهنده بوده و معمولا در بدترین زمان ممکن زیبایی پوست شما را به چالش می کشند .


علت جوش سر سفید

 درک علت تشکیل جوش سر سفید می تواند به شما در درمان جوش سر سفید کمک فراوانی نماید . حفرات پوستی بسته شده ، علت اصلی جوش سرسفید هستند و این حفرات به دلایل مختلفی می توانند بسته شوند . یکی از علت های بسته شدن حفرات پوست ، تغییرات هورمونی است . که همچنین یکی از علت های اصلی آکنه نیز می باشد . بر حسب اینکه در کدام دوره زندگی هستید ترشح سبوم یا چربی که حفرات پوست شما می توانند ترشح کنند می تواند در پوست شما افزایش یابد . افزایش ترشح چربی می تواند به بسته شدن حفره های پوست شما منجر گردد . مراحلی از زندگی نظیر بلوغ ، قاعدگی ، حاملگی و یائسگی می توانند تاثیرگذار باشند .
مصرف قرص های ضد بارداری نیز می تواند سبب تغییرات هورمونی گردد و آکنه را شعله ور سازد .
ژنتیک فرد نیز می تواند نقش مهمی در ایجاد انواع مختلفی ضایعات آکنه داشته باشد و اگر فردی در خانواده نزدیک شما مبتلا به آکنه باشد احتمال بیشتری خواهد داشت که شما نیز دچار آکنه گردید .
شیوع جوش سرسفید

 جوش سر سفید در هر نقطه ای از بدن شما ممکن است ایجاد گردد . بینی ، پیشانی ،گونه که تحت عنوان تی زون یا T Zone شناخته می شوند . تی زون چرب ترین نقاط صورت بوده و معمولا شایع ترین نقاط ابتلا به آکنه هستند . اگر چه جوش سر سفید ممکن است در سایر نقاط بدن شما نیز پدیدار گردد . جوش های سرسفید در هر دو جنس و در هر سنی می توانند رخ دهند . حتی اگر در نوجوانی دچار جوش سرسفید نشده باشید ممکن است در بزرگسالی به جوش سرسفید مبتلا گردید .

 
چند مفهوم اشتباه در مورد جوش سر سفید

 در بین عامه مردم تصور بر این است که خوردن غذاهای چرب و استرس سبب ایجاد جوش سرسفید می گردد و شست و شوی بیش از حد جوش سرسفید را خوب می کند اما این ها تصوراتی اشتباه اند .

 1- شست و شوی بیش از حد کمکی به درمان آکنه نخواهد کرد و سبب تحریک و التهاب پوست خواهد شد .


 2- خوردن غذاهای چرب تاثیری در ایجاد جوش سر سفید ندارد اگرچه اگر خودتان غذا بپزید ممکن است چربی های بلند شده در حین طبخ غذا بر روی صورت شما نشسته و چربی پوستتان را بیشتر کنند و وضعیت جوش ها را تشدید کنند .

 
3 - استرس اگرچه جوش ها را ایجاد نمی کند ولی می تواند جوش ها را شعله ور کند .

 

 

توصیه‌هایی ضدجوش سرسیاه

پاکسازی منظم پوست، اولین شرط برای عدم به وجود آمدن این جوش‌ها است. اگر پوست به خوبی تمیز نشود، آلودگی‌های بیشتری جذب می‌کند و ابتدا جوش‌هایی به رنگ زرد و سپس سیاه ایجاد می‌شود. برای آرایش از فرآورده‌های مخصوص پوست چرب استفاده کنید. پودرهای صورت برای پوست چرب به ویژه آنهایی که جوش می‌زنند، مناسب‌ترند. پودرهای نرم و فشرده در این مورد بهترند. این پودرها چربی پوست را به خود جذب می‌کنند. می‌توان در زیر آنها از لوسیون‌های آرایشی بدون چربی استفاده کرد. پودرهای آرایشی نباید روی کرم‌ها و پمادهای چرب استفاده شود. برای پاک کردن مواد آرایشی از صورت، بهترین راه شستشو با آب و صابون است. همچنین می‌توان از شیرپاک‌کن و لوسیون‌های مخصوص پاک کردن مواد آرایشی هم استفاده کرد.
 

یک سفارش مفید

دانه های سر سفید یا سر سیاه را هیچ گاه دستکاری نکنید و سعی نکنید با ناخن آنها را کنده یا با فشار دادن جوش ، عفونت آن را خارج سازید ، زیرا این کار ، باعث تحریک پوست خواهد گردید و اثری که بعد از بر روی پوست باقی خواهد ماند به مراتب نازیباتر از خود جوش است و بر طرف کردن آن نیز دشوارتر می باشد.

 

پاکیزگی ، بهترین درمان!

بهترین درمان آن است که صورت خود را با دقت و وسواس زیادی پاکیزه نگاه دارید. بخار دادن پوست و شستشوی مرتب و زیاد با آب و صابون ، به ویژه صابونهای ضد عفونی کننده که مخصوص شستشوی این قبیل پوستهاست ، همچنین استفاده از ماسک ، برای این منظور اقدامی مفید به شمار می رود.

 

درمان با آرد و صابون

با این نسخه قدیمی که مخصوص از بین بردن دانه های سر سیاه می باشد می توان این اشکال پوستی را مداوا کرد:

مواد لازم

آرد جو                                                   453 گرم

آرد مغز بادام                                            226 گرم

پودر ریشه معطر زنبق اروپایی                       113 گرم

پودر صابون زیتون                                      28 گرم

طرز تهیه:

تمامی مواد را کاملاً با هم مخلوط کرده، کمی روی آن آب بریزید تا مرطوب شود و حدود یک قاشق غذا خوری آب روی آن بریزید تا خمیری بدست آید .این خمیر را به آرامی با نوک انگشتان بر روی پوست و جوشهای سر سیاه بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

 

درمان با لیموترش

در قرن نوزدهم میلادی ، برای از بین بردن دانه های سر سیاه در اطراف بینی، هر روز روی آنها آب لیمو ترش می مالیدند و این عمل را آنقدر ادامه می دادند تا دانه های سر سیاه از بین برود.

 

درمان با جوش شیرین

روش قدیمی دیگری که پیشینه آن به دوران جنگهای داخلی آمریکا باز می گردد آن است که دو گرم جوش شیرین را در 226 گرم آب مقطر (تقریباً یک فنجان سر خالی) حل کرده و روی دانه های سر سیاه بمالید.

 

درمان با صابون و هماملیس

یکی دیگر از روشهای قدیمی آن بود که 56 گرم صابون سبز مایع (صابون ملایمی که از روغن های گیاهی تهیه می شود) با 85 گرم عرق هماملیس و با آب داغ و به کمک قلم موی مخصوص پوست، روی دانه های سر سیاه می مالیدند. استفاده از صابون سبز مایع را نه تنها برای دانه های سر سیاه ، بلکه برای منافذ باز پوست توصیه کرده اند.

*طرز تهیه صابون گیاهی مایع

برای ساختن صابون گیاهی مایع در خانه ، به مقدار مساوی گلیسیرین، آب ، الکل طبی و صابون زیتون سبز رنگ نیاز دارید.

صابون را به مقدار لازم تراشیده و داخل آب بریزید و روی آتش هم بزنید تا مخلوطی نرم بدست آید. سپس گلیسیرین را به آن اضافه کرده و دوباره هم بزنید. سرانجام ظرف را از روی آتش بردارید. الکل را به آن اضافه کنید و هم بزنید. صابون شما آماده است.

 

درمان با بخور گیاهی

برای بخور دادن پوست ، از گیاهانی چون بابونه ، رازیانه ، بو مادران ، و گزنه سفید استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری را در آب جوشان بریزید. سپس حوله ای روی سر انداخته مدت ده دقیقه بخور دهید.

 

 درمان با آرد جو

یک روش قدیمی دیگر برای درمان با آب جو به روش زیر است:

2 قاشق غذا خوری آرد جو را بجوشانید (این یکی از مواردی است که آرد جو را به جای آنکه خام بکار ببرید خواهید پخت) وقتی سرد شد یک قاشق مربا خوری الکل سفید و آب یک عدد لیمو ترش را به آن اضافه کنید.قبل از خواب به صورت بزنید.

 

ماسک زیبا کننده و از بین برنده جوشهای سرسیاه

عسل بدون موم 2قاشق غذاخوری، زرده تخم مرغ1 عدد.

عسل را به طریق بن ماری روی بخار آب گرم حرارت داده تا روان گردد سپس زرده تخم مرغ را وارد آن کرده و آن قدر بزنید تا یکدست شود با قلم مو یک لایه نازک از مخلوط مزبور را روی پوست بمالید و مدت 20 الی 30 دقیقه تامل کرده سپس صورت خود را خوب بشوئید ماسک عسل زیبا کننده پوست و از بین برنده جوش های سرسیاه است.

 

ماسک جوانه گندم جهت جوش های سرسیاه و لکه های صورت

عسل 2 قاشق غذاخوری، جوانه گندم

 جوانه گندم تازه را آسیاب کرده تا کاملا خرد شود سپس عسل را به آن اضافه کنید و آن قدر بزنید که به حال خمیری روان در آید سپس این ماسک را به مدت 20 دقیقه روی پوست قرار دهید و در این فاصله استراحت کنید بعد با آب ولرم پوست را بشویید.

این ماسک بعلت دارا بودن عسل قدرت تقویت کنندگی و پاک کنندگی زیادی دارد عسل علاوه بر تقویت پوست و شفابخشی پاک کننده بسیار خوبی است.

 

ماسک لیموترش برای جوشهای سرسیاه :

سفیده تخم مرغ 1 عدد، آب لیمو ترش 1قاشق چایخوری، تنتور بنزوئن 3 قطره، گلاب 1قاشق چایخوری.

ابتدا سفیده تخم مرغ را کاملا بزنید  بعد آبلیمو و گلاب را اضافه نمایید. بعد با حرارت بسیار ملایم مخلوط را به حالت غلیظی در آورید. سپس 3 قطره تنتور بنزوئن را به آن اضافه کرده روی پوست قرار دهید و پس از 20 دقیقه ماسک را بردارید و پوست را با آب ولرم بشویید آ بلیموی ترش به تنهایی یا همراه با مواد دیگر روی دانه های سرسیاه اثر بسیار خوبی دارد.

 

شیرپاک کن جوش های سر سیاه

 شیر سرد 3 استکان کوچک، بومادران یا بابونه 4 قاشق غذاخوری.

ابتدا 4 قاشق غذاخوری بومادران یا گرد بابونه را درون شیر سردی ریخته مدت 5 ساعت کنار گذاشته و در این مدت چندین مرتبه مخلوط فوق را بهم بزنید. بعد از چند ساعت محلول را از صافی رد کرده و قبل از استفاده کمی حرارت داده تا ولرم  شود. سپس با پنبه محلول را به تمامی صورت مالیده و به حالت چرخشی ماساژ دهید. کمپرس شیر بسیار مفید است. بخصوص برای پوستهای جوش دار و پوستهایی که دارای دانه های سرسیاه هستند زیرا شیر سبب می شود که دانه ها از پوست خارج شوند و پوست پاک شود. حتی شستشو و پاکسازی پوست با شیر تنها هم مفید است.

 

مالش دادن پوست با آرد جو دو سر برای جوش های سرسیاه

آردجو دو سر یکی از بهترین تمیز کننده هاست آب لیمو بسیار قابض است و روغن زیتون نرم کننده ی جوش های سرسیاه که کمک به بیرون آمدن آنها می کند.

مواد لازم

آرد جو دو سرخوب                                 2 قاشق غذاخوری

ماست یا دوغ                                         4 قاشق غذاخوری

آب لیمو                                                1 قاشق غذاخوری

جعفری خرد شده                                     1 قاشق غذاخوری

روغن زیتون                                         1 قاشق غذاخور ی

 

طرز تهیه

همه ی مواد را در ظرف با هم به خوبی هم می زنیم تا به صورت خمیری درآید و سپس آن را روی پوست صورت با انگشتان قرار می دهیم بعد از 5 دقیقه صورت را با آب ولرم می شوئیم و بعد چند مشت آب سرد به صورت می پاشیم و اجازه می دهیم پوست صورت به طور طبیعی خشک شود.

 

رفع جوش سر سیاه

مواد اولیه

2 قاشق غذاخوری تخم گشنیز                                                1 قاشق غذاخوری به دانه

1 قاشق غذاخوری پودر زاج                                                 1 قاشق غذاخوری گل ختمی

1 قاشق چایخوری اسپرزه                                                    1 قاشق غذاخوری گل خبازی

1 قاشق چایخوری تخم کتان                                                  1 قاشق چایخوری تخم برزک

3 قاشق غذاخوری شیر یا آب میوه

 

طرز تهیه و مصرف 

غیر از شیر مواد بالا را پودر کرده در ظرفی بریزید. برای هر بار مصرف یک قاشق مرباخوری از مخلوط را در شیر یا آب میوه حل کرده ابتدا صورت را آماده نموده و با صابون بادام شسته و خشک نموده سپس مواد را به مدت 20 دقیقه بر روی صورت قرار دهید. با پنبه و آب ولرم بشوئید . هفته ای 2 بار از آن استفاده نمائید.

 

فواید

این ترکیب به واسطه گیاهانی چون گل ختمی، اسپرزه و خبازی باعث پخته شدن جوش های صورت شده و چرک آنها را به صورت طبیعی زودتر تخلیه می کند . پس از مصرف این ماسک لطفاً به جوش ها دست نزنید فقط صورت را با پنبه و آب ولرم بشوئید و با تکرار آن صورتی زیبا و شفاف خواهید داشت.

 

لوسیون رفع دانه های سرسیاه

مواد اولیه

1 عدد نارنج                                            5 قاشق غذاخوری گلاب

 

طرز تهیه و مصرف 

آب نارنج را گرفته با گلاب مخلوط نموده روزانه یکبار از این محلول با پنبه به صورت بزنید 20 دقیقه صبر کرده سپس با پنبه و آب ولرم صورت را بشوئید. در کنار این لوسیون از کرم بابونه استفاده نمائید.

 

فواید 

با تکرار این عمل دانه های سرسیاه از روی پوست زایل می شود.

 

 

مطالب مرتبط:

صابون بادام برای جوش های سر سیاه  

بخور ضد جوشهای سر سیاه

ماسک جوان کننده و از بین برنده جوش های سر سیاه با گوجه فرنگی

جوش های معمولی صورت . منافذ باز پوست و چند درمان خانگی

هماملیس :

نام علمی : hamamelis virginiana

نام خانواده : hamameliaceae

توصیف گیاه : هماملیس ، درختچه یا درختی با ارتفاع معمولا 2-3 متر و ندرتاً  10 متر بوده و شاخه های آن بصورت منشعب و دارای الگوی زیگزاگی هستند.

برگ های این گیاه پهن و دارای حاشیه دندانه دار و قاعده نامتقارن هستند.

منشاء : آمریکای شمالی ( کاناد و غرب ایالات متحده آمریکا ) .

قسمت های مورد استفاده : برگ ها ، پوست و شاخه .

گروه درمانی : قابض ، ضدالتهاب و ضد خونریزی.

موارد استفاده و خواص : این گیاه عمدتاً‌برای درمان اسهال و بصورت دهان شویه و محلول غرغره جهت درمان التهابات دهان و گلو استفاده می شود. علاوه بر این از هماملیس برای درمان ناراحتی های مختلف پوستی ، ناراحتی های مربوط به عروق خونی مانند زخم ها ، بریدگی ها ، پاره شدگی ها ،‌واریکوزیس ، خونریزی زیاد در قاعدگی ،‌بواسیر و آماس و التهابات موضعی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

شکل و مقدار مصرف : توصیه شده است حدود 1-0/1 گرم از این گیاه چند بار در روز مصرف شود . این گیاه اغلب در محلول های شستشو و مرهم های زخم ، ناراحتی های پوستی و عروق مبتلا به واریکوزیس و نیز شیافها جهت درمان بواسیر وجود دارد.

مواد موثره : پوست و برگ های هماملیس دارای تا 10 درصد تانن هستند. پوست گیاه عمدتاً حاوی مخلوطی از هاماملیتانن و کاتکولها می باشد در حالیکه برگ ها عمدتاً حاوی پروآنتو سیانیدین ها ،‌الاجیتان ها و 0/5 درصد اسانس روغنی ( سافرول و ایونون ) می باشد.

اثرات درمانی : تانن ها تا حد زیادی با پروتئین ها وارد واکنش شده و دارای خواص قابض بودن ،‌ضدعفونی کنندگی و ضد بواسیری هستند.

وضعیت : گیاه هماملیس بعنوان گیاه دارویی در فارماکوپه های معتبر جهان به ثبت رسیده است . طبق نظر مونوگراف کمیسیون دارویی آلمان دارای وضعیت مثبت درمانی است.

 

گرد آوری و تنظیم: nicecloob.com

برگرفته از کتاب زن و زیبایی ، دبورا راتلج ، ترجمه سیروی گنجوی و کتاب 1001 نکته زیبایی پوست، مو، ناخن و ...تالیف: نسرین تک زارع ، دکتر علیرضا تک زارع، مهندس محمد رضا تک زارع انتشارات شقایق چاپ پنجم 1389

 

 

 

برچسب ها: جوش صورت ، جوش سر سیاه ، درمان جوش صورت، درمان جوش


مطالب دیگر:

اشتراک
نظرات سعیده
ممنون بد نبود

فهیمه
ممنونم دوستان عزیزم باتشکر فراوان

مهناز جوووووووووون
مرسی امیدوارم موثر باشد...

ریحانه
مرسی امیدوارم نتیجه خوبی بگیرم

مهسا
ممنون

الناز
مر30‏ ازاطلاعاتى كه دراختيارمون كذاشتين اميدوارم مؤثرباشه

مریم
خوب

فاطمه
ممنونم از اطلاعاتتون عالی بود

محدثه
سلام تازه ميخوام استفاده كنم اميدوارم موثرباشه

یاسی
خوب بودممنون

زهرا
مرسی عزیزم

مريم
جالب بود.ممنون

فری
امیدوارم مفید باشن

الماس
خيلي عالي بود ممنون

حامد
ممنون

زهرا
عزيزم خيلي عالي مرسي

مهدی
مرسی

دكتر69
ممنون از راهنمايي خوبتون

محبوبه
ممنون امیدوارم موثر باشه

مرضیه
به نظر خوب میاد

نیلگون
ممنون ولی من با ابلیمو انجام دادم نتیجه نکرفتم و جوش ها روی لبم است چه کار کنم

محمد
مرسی از راهنمایی تون ممنون

سحر
مر30

سمیه
مرسی امیدوارم مفید باشه

نعیم
ممنونم ازراهنمایی تون

سمیرا
ده ساله جوش دارم چکار کنم

مدیر سایت
سمیرای عزیز توصیه من به شما اینه که برای راهایی از شر جوش های سر سیاه حتماً باید پوست خودتون رو به صورت منظم و همیشگی پاکسازی کنید نحوه پاکسازی پوست هم در مقالات مختلف در سایت برای انواع پوست توضیح داده شده لطفاً اونها رو مطالعه کنید. http://www.nicecloob.com/Thread.aspx?id=625 http://www.nicecloob.com/Thread.aspx?id=64

مهناز
خوب بود بعضی هاش البته اگه جواب بده

محدثه
وا اینا ک همش برای سرسیاه بود پس سرسفیدچیییییییییییییی

رویا
من همش جوش های سر سفید میزنم کناره های بینیم همش جوش سرسفیده پاهامم همش جوش سر سیاه میزنه چند راه حل براش بگین ممنون میشم

لیلا
اصلآخوب نبود

ستاره
آیا به پوست های خشک آسیبی نمی رساند؟

مدیر سایت
دوست خوبم جوش های سر سیاه و یا سر سفید در پوست های چرب بوجود می آیند.

parinaz
mamnonam azat

تارا
خداکنه جواب بده

علی
خیلی عالی بود

مینو
من جوش سرسیاه دارم وخیلی ناراحتم نمیدونم چیکارکنم

مدیر سایت
پاکسازی صورت از جوش های سر سیاه نیاز مبرم به پاکسازی دائم و خستگی ناپذیر پوست دارد هر یک از روش های ذکر شده در بالا باید به طور مدام تا حصول نتیجه تکرار شود.

آتی
سلام به نظر شمااز چسب های برطرف کننده جوش های سر یاه استفاده کنیم ؟>

مدیر سایت
اگر جوش های سر سیاه خیلی عمقی نباشند ! از این چسبها برای بر طرف کردن جوشهای سر سیاه سطحی می توان استفاده کرد

مائده
ممنون خیلی خوب بودامیدوارم نتیجه داشته باشه

دكي جوون
مرسي.خوب بود

نرگس
اگه نتیجه بده که عالیه

علی
امیدوارم نتیجه بده ولی نمیده

تقی
خیلی به درد نخور بود

زهره
واقعانتیجه میده کسی اینکاروکرده

حانیه
خیلی ممنون امیدوارم جواب بده

پرستو
امیدوارم جواب بده ممنون

اتنا
خيلي خيلي عاليبود

فرناز
مطالبون خيلي خوب بود اميدوارم مؤثر باشه!😊

طیبه
به نظر من زیاد جالب نبود

میثاق
ممنون .امیدوارم نتیجه بده

نیکی
من جوش های سر سیاه عمقی دارم چیکار کنم ؟ یعنی ابلیمو جواب میده؟

مدیر سایت
دوست گرامی هر کدوم از روش های بالا قطعاً جواب می ده اگر شما پوست خودتون رو همیشه تمیز نگه دارید . رفع جوش های سر سیاه زمان بر و حداقل یکماهه است .

لیلا
ممنون عالی بود

شکوفه
بد نبود این راه ها رو امتحان کردم ولی خوب نبود مرسی ازت

سمیرا
عالیییییییی

دریا
سلام میتونید سفیده تخم مرغ رو با ا قاشق چایخوری جوش شیرینوشیریا ماست مخلوط کرده روی صورت بمالید خیلی موثره 15دقیقه بمونه

سها
روشهای خوب و کم هزینه ای بود امیدوارم جواب بده تشکر

سحر
مرسی خوب ومفید بود

رضا
بسیییارررر ممننوون

سیوان
خوب بود واقغا

نسیم
سلام یه جوش بزرگ روی کمرم دقیقا پشت قلبم دراومده خیلی اذیت میکنه چیکارش کنه راهنمایی کنید لطفا

محیا
امیدوارم خوب باشه دارم دق میکنم از دست این جوووووووشااااااااا

محمد حسین
این چسب های از بین برنده ی جوش های سر سیاه را از داروخونه باید خرید؟

مدیر سایت
سلام محمد حسین بله از داروخانه ها قابل تهیه می باشد.

مهسا
خيلي ازدست جوشام عذاب ميكشم روحيمو خراب كرده لعنتيا

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام نسیم شما باید توسط یک متخصص پوست معاینه بشید . بدون دیدن نمیتونم کمکتون کنم

افسون
سلام؛پوستم خیلی روشنو شفاف بود؛الان حدوده 7 ساله که بندر ساکنیم؛تو این 7سال دونه های کوچیک رو پوستم پیدا شدن ؛هرکی میبینه میگه چربیه پوسته؛باید چیکار کنم؛هرچی فشارشون میم تکون نمیخورن؛خسته شدم

پریسا
کرم سینره فوق العادست رو من که زود اثر کرد توی دو سه بار اول اثرش معلوم میشه

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام افسون: بهتره تحت نظر متخصص پوست از لایه بردار استفاده کنید اگه برطرف نشد میشه از لیزر استفاده کرد

عسل
خدا کنه جواب بده من دیگه نمیتونم جوشامو تحمل کنم.........

مرتضی
مر30 خوب بود

jj
kheili bad

سمبرا
عالی بود

علی
از جوش های سر سیاه روی بینیم متنفرم آیا راهی کم هزینه و بی دردسر برای درمانش وجود داره؟

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
از لایه بردارهای با قدرت متوسط مثل پماد aha 15% میتوانید استفاده کنید . http://www.nicecloob.com/Thread.aspx?id=625

نفس
اینا هیچ فایده ندارهبرین یه دکتر خوب پوست پیدا کنین و پوستتونا نشون بدین اون بهتره.

eli
Vagan baziyash aliye.vali man xeili emtahan kardam ziyad moaser nistan bazam mamnon.

پريسا
خيلي روشهاي بدي بود بدبختم كرديد

مدیر سایت
سلام پریسا، روش های ذکر شده اگر نتیجه بخش نباشد قطعاً باعث بدبختی نخواهد شد توصیه من به شما این است که علت مشکل خود را در جای دیگر جستجو کنید و در صدد حل آن باشید.

ایلین
خوب بود

غرور جوانی
از صابون گل ختمی استفاده کنید

ئه وین
مرسی.اشالله که مفید واقع شود

نگار
عالی بوذ

زهره
به نظرکه خیلی خوب میاد

Asal
همشوها خييييلي خوب بود،اميدوارم جواب بده

محسن
کرم اسکراببگیرین با یه لایه بردار15درصد.بعد یه ماه میبینید

افسون
خییییییییییلی زیادن ادم حوصلش سر میره فقط امیدوارم موثر باشه........

sara
محلول اریرومایسین هرروز روزی 3ساعت روشون بزارین بعدش بشورین صورتتونومن استفاده میکنم وعالیه

ali zoli
ok

fatemeh
ممنون امیدوارم موثر باشه

سحر
مرسی واقعأخوب بودن.

maryam
خوب بود اما در اينجا چند روش رامعرفي كردين كدام بهتر است؟

امیر
بهترین راه فکر نکردن به مسائلجنسی و توجه به خداست

تمنا
دوستان من جوش سرسفيد دارم کمکم کنيد

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام تمنا، برای جوش های سر سفید هم مانند جوش های سر سیاه درمانهای مختلفی وجود داره که استفاده از پماد تره تینویین موضعی یکی از آنهاست.

رضا
خواهش میکنم که صابونی را معرفی کنید هم قیمتش کم باشد وهم خیلی موثر وقابل دسترس برای جای جوشهای سر سیاااااااااه

رضا
خوب بود

رضا
خوب بود

ماه من انتظار
خوب بود ولی چرا فقط سرسیاه پس سرسفید چی .مرسی

پریا
امیدوارم موثر باشه

کوثر
من که گیج شدم بالاخره واسه جوش سرسیاه اونم خیلی زیاد باید ازابلیمو و...روش های بالا استفاده کردیا از لایه بردارقوی

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام کوثر ، اگر شما به پاکسازی پوست خود اهمیت دهید و هر روز این کار را انجام دهید بزودی نتیجه مطلوب را خواهید دید. روش های بالا روش های ملایمی هستند که می توانید از آنها در منزل استفاده کنید و نیز می توانید از کرمهای حاوی ترتینویین برای دستیابی به نتیجه سریعتر استفاده کنید.

مریم
لطفآ یه صابون برای جای جوش های صورتم به من معرفی کنید خواهش میکنم زود جواب بدید

مدیر سایت
سلام مریم ، شما می تونید از پماد های AHA با درصد پایین استفاده کنید. می تونید از روش ذکر شده در این لینک هم بهره ببرید. http://www.nicecloob.com/Thread.aspx?id=565

امیر
جای بعضی از جوش های سرسیاهم مثل سوزن شدن نمیدونم چطوری درستش کنم لطفا راهنمایی کنید.

شقایق
امیدوارم اثر کنه.

سعید
دوکی بد نبود

رضا
خیلیها رو استفاده کردیم ولی تاثیری نداشته

نفس
خوب بود دوکییییییییییی

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام امیر،بدون دیدن نميتونم کمکی بکنم.

Anita
سلام.من یه مدت پیش یه تب خال از کنار لبم دراومدوبعداز یه مدت طولانی خوب شد....اما الان هنوز جاش مونده و سیاه شده....خیلی وقته که این طوریه دیگه حسابی گیج گیج شدم.....کمکم کنین.ممنون میشم

sara
سلام.برای برطرف کردن جای جوش چی کار باید بکنم....لطفاراهنماییم کنین..ممنون میشم

لیلا
خدا کنه ک خوب باشه مرس .....................؟؟؟

غریبه.....
it was great

ریحانه
امیدوارم جواب بده

yasi
سلام برای جوش چیکارمیشه کر؟؟؟دیگه حسابی گیج گیج شدم.....یه راهی رو بهم نشون بدین لطفا....

مسی
عالیه...ولی ارد جو پوست رو خشک نمیکنه؟

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام سارا ، سوالتون خیلی کلیه. بهترین راه مراجعه به متخصص پوست است.

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام یاسی ، داروهای لایه بردار ، میکرودرم ، پیلینگ ، لیزر و... در درمان جای جوش بکار میروند.

هلن
سلاممن روی پوستم منافذی هست که مثل نقطه ای که سرش سیاه باشه هست ولی مطمئنم جوش سرسیاه نیست برای از بین بردنش یا صاف شدن پوست صورت باید چیکار کرد؟؟؟ مرسییییییی

نگین
امیدوارم خوب باشه و نتیجه بخش دیگه از جوش سرسیاه خسته شدم

zohre rzv
تر نيس ي کم راهاي راحتتري پيشنهاد کنيد؟!به

اسما
مرسی ازسایت خوبت

سیما
من آبله مرغون گرفتم جای جوشا لکه های قهوه ای وسیاه شده البته صورتم لک هم داره چیکارکنم ازبین بره؟:$ب من گفتن جای آبله نمیره

پاسخ دهنده : دکتر زنگنه
سلام هلن ، میکرودرم پیلینگ و لیزر.

پاسخ دهنده : دکتر زنگنه
سلام سیما، شما نگفتید چند وقته دچار این مشکل شدید.با اینحال استفاده از کرمهای ترمیم کننده و ضد آفتاب رو در این مرحله پیشنهاد میکنم.

زری
جای جوشام مونده رو صورتم خیلی عمیق نیست چیکار کنم افسردگی گرفتم

ناشناس
جوش سر سياهي كه الان برامده و قرمز شده را چگونه ميشود از بين برد؟

mmo
عاليه بهترازداروهاي شيميايي هست.تشكر

سولماز
سلام، همه چی خیلی خوب بود. ولی من پوستم حدود چند ساله که جوش سر سیاه زیر پوستی داره. به مرور کمتر میشه ولی هنوز خیلی داره. نمی دونم واقعا چیکار کنم. از بین این چیزایی هم که اینجا گفتین خیلی هاشو استفاده کردم ولی بازم از بین نرفتن. نمی دونم چیکار کنم. منافذ پوستم باز نشون میده. خیلی ناراحتم :(

فائزه
مرسی مطالب خوبی بود.

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام سولماز، فکر میکنم دوز کم داروی رو آکوتان به شما کمک میکند.

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام سولماز، فکر میکنم دوز کم داروی رو آکوتان به شما کمک میکند.

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام زری ؛ شما بهتر است معاینه شوید

علی
از این راه های طبیعی زود نتیجه میگیریم یا این که مراجعه کنیم به یک متخصص پوست

اکرم
روشها عالین اگر بجا و به موقع استفاده بشن.در ضمن مصرف فست فود وتنقلات به حداقل برسه.

**حدیث**
امیدوارم بعد انجام این راه حل هاجوش های سر سیاه از بین بره ***

زهرا
اصلا خوب نیست

نگار
سلام .. من چندوقت یه بار جوش سرسفید درمیارم که وقتی از بین هم میره باز یه لک بجاش میمونه :(( .. دوستم میگه این جوشها قرص داره یعنی قرصی هست که با خوردنش دیگه این جوشها درنمیاد میشه راهنماییم کنید ؟ ممنونم

باران
راه های خوبی بنظر میان

پریسان
خسته نباشی...ی روش سریعو ارایه بدین اینارو ک ننه جون منم بلده

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام نگار ،بله داروهای مختلف موضعی و خوراکی وجود داره ، و شما باید ویزیت بشوید تا داروی مناسب برای شما تجویز بشود.

پاسخ دهنده: مدیر سایت
سلام پریسان ، رسیدگی به پوست صبر و حوصله زیاد می خواد و معجزه ای در کار نیست. یا باید برای پوست خودتون هزینه های زیاد کنید تا سریع جواب بگیرید و یا با صبر و حوصله ماسک هایی رو استفاده کنید که در منزل قابل تهیه است.

نفس
امیدوارم همه ی ماسک هاخوب باشد

پروا
عالیه امیدوارم خوب باشدوجواب دهد

امید
بدک نبود ممنون

فهیمه
سلام دوستان عزیز یه توصیه دارم برای اونایی که آکنه و جوش های سر سفید دارن و پوستشون هم مطمئنا با وجود این جوشهایی که نام بردمم چربه بخور گیاه آویشن و بابونه از هرکدوم یه قاشق میریزی توی دوتا لیوان آب و میذاری جوش بیاد وقتی جوش اومد بخورش میدید ضمنا اوایل ممکنه صورتتون خیییلی خیس بشه جوری که عرق بخور از صورت بچکه که اینم بستگی به چربی پوست داره و نکته مهم اینکه با دستمال کاغذی عرق بخور رو از صورت پاک کنید ولی دستمال رو روی صورت نکشید چون دکترم گفتم اینکار در دراز مدت افتادگی پوست میاره بعد از 10 دقیقه که از زیر بخور اومدین بیرون یه دستمال پارچه ای نخی روی صورت بذارین تا وقتی که رطوبت بخور تموم شه تقریبا 1 ماه میشه تا متوجه تغییر پوستتون بشید

کوثر
من ابلیمو استفاده میکردم هم رنگ صورتمو روشن میکرد هم به مرور زمان جوش ها رو از بین میبره

زهرا
امیدوارم جواب بده ولی بعید میدونم

پوریا 09396840120
عالی بود با کم ترین مواد دونه ها گم شدن


سلام بخشیده می شود چه راه دیگر بیگد چون برای من هیچ کدام جواب نداده باتشکر

مرضیه
جوشای سرسیاه باآب وصابون روزی سه بارمیشورم کوچیک تروخشک ترشدن بعد سه هفته دست نذاشتن بهشو ن ولی ازبین نمیرن چیکارکنم:-(؟

فاطیما گل
جوش های سر سیامو در میارم پوستم سوراخ میشه تورو خدا بگید چیکار کنم؟؟

هليا
باتشكر لطفا راه درمان جوش هاي بعد از اصلاح هم به مطالبتون اضافه كنين

ساناز
این جوشا تا پیری باهامون هسن خودتونو خسه نکنید .زنده باد کرم پودر و پنکک خخخخخخخ ولی بی شوخی اگه پوستتونو تمیز نگه دارین جلوگیری میشه .اینا رو عمل کنین فقط بتعث میشن رنگتون وت شه .

دکتر مجید
ممنون خوب بود

شهری
بدنبود

فاطمه
من تازه استفاده کردم امیدوارم جواب بده

سانی
مرسی.لیمو ترش خوب جواب داد

زهرا
ممنون از اطلاعاتتون

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام فاطیما ، به متخصص پوست مراجعه کنید.

الی جون
امید وارم جواب بده بعضی موقعه روی بینیم دو سه تای پیدا میشه

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام مرضیه ،از لایه برداری مثل ترتینویین استفاده کنید

حوا
با دانه هاى صورت جى بايد كرد

رضا
ممنون از راهنمای خوبتان

مهراد
خیلییییی مرسی از راهنمایی خوبتون

ستاره
عالییییییییه.

آيدا
دوستان از محلول کليندا مايسين براى جوشهاى سرسفيد استفاده کنيد واقعا خيلى خوبههههههه

دختر بابام
خیلی مزخرف بود اصلا اثر نکرد.

سرور
منم موافقم من چقدرفتم دکتر هیچ فایده ای نداشت!!

رویا
سلام روی گونه هام لکه های قهوه ای و دانه های سیاه که بعضی هاشون تبدیل به خال زیرپوست شده برای برطرف شدنش چیکارکنم ازتون میخوام کمکم کنیدممنون

بهار
من در دوره ی نو جوانی هستم این جوش ها داشت زیبایی من را مگرفت ممنون از راهنمایی تون

نرجس
جوش های من سرقرمزاست لطفایه پمادمعرفی کنید


خوب بود جوش های دوره ی بلوغ چه جوری ازبین میرن

مهدی
عاااااااااااااااااااالللللللللللللللللییییییییییییییییی

fati
خیلی خوب بودن مرسی😊

زهرا
ممنون اما پوست من چربه بعدشم پوست من اول جوش سر سفید میزنه و بعد دو سه روز همون جوش تبدیل به جوش سر سیاه میشه من نمیدونم چیکار کنم راه حلاتونم لطفا کم هزینه باشه

سوگل
مرسي اميدوارم ج بده

پاسخ دهنده: دکتر زنگنه
سلام رویا ، شما باید ویزیت شوید

رامین فتح الهی
از راهنمایی های خوبتون ممنونم ج داد

مریم
بهترین راه استفاده اابلیمو هستش

فاطمه
امیدوارم جواب دهد

محمدرضا مزاجی
امتحان نکردم

پاسخ دهنده : دکتر زنگنه
سلام المیرا ، به متخصص پوست مراجعه کنید.

پاسخ دهنده : دکتر زنگنه
سلام زهرا ، به متخصص پوست مراجعه کنید.

سحر
سلام من اصلا جوش نمیزنم فقط هر چند وقت ی بار روی بینیم ی جوش بزرگ میزنم استخونه بینیمم درد میکنه بعد چند روزم که خوب میشه جاش میمونه تورو خدا کمکم کنید ممنون

ترلان
خداکنه جواب بده از دست جوشام کلافه شدم

سهاا
سلام دوستان عزیز من طی چندسال وخواندن کتاب های. زیاد ،همه این جوشهایی ک در صورت.یا در بینی وغیر...از خوردن غذای ناسالم یا همون همعده ک سالم کارشو خوب انجام نمیده و باعث بوجود امدن این جوش های صورت میشه ،البته یک امکان دیگری ک دارد اعصاب هستش

پریسا
سلام من ۱۷سالمه خیلی جوش سرسیاه دارم پاکسازی و دارو هم امتحان کردم نتیجه نداد لطفا راهنماییم کنین

حسین
بچه ها همش خالی بندی فقط قرص رواکوتال بخورید قیمتشم 90هزار تومنه 6ماه بخورید همشون میرن اینم توصیه من ب شما من صورتم از شما بدتر بود الان یکم بهتر شدم عزیزان من روز خوش

پریسا
سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون من جوش های سر سیاه می زدم وآن را دست کاری کردم الان جای آن ها مانده چه کار کنم تا جای آن ها از بین برود

آیناز علیپور
مرسی ولی من تمام این کارهارو امتحان کردم نه تنها بهتر نشده بلکه بد ترم شده تصمیم گرفتم بذارم خودش خوب بشه

محمدرضا
لیمو ترش خیلی خوب جواب داد ولی صورت که تمیز باشه جوش درنمیاد راستی قبل از آرایش صورت یکم ادکلن بزنین عالیه

سعید
خدا کنه اثر بگزاره

نادی
درموردبیماری گال ودرمان آن هم صبحتی بکنید با تشکر مطالبتون خوب بودند

مریم
امیدوارم..... مرسی از راهنماییتون/

rz
دمت گرم عالی بود

مبینا
یعنی چی فقط برای برطرف کردن جوشهای سرسیاه بود که اصلا خوب نبود

نسترن
سلام به همگی من به شما توصیه میکنم که از خمیردندان استفاده کنید

محسن
سلام.این دوستانی که خوردن قرص راکوتان رو پیشنهاد میدن بهتره به عوارض مصرفش هم اشاره کنن!!

زینب و عرشیا
ممنون خوب بود ولی باید مدت زیادی استفاده کرد تا نتیحه بده

امیر
ممنون عالی بود یک پیشنهاد عالی صابون ان جی روهم یک معجزه میدونمng.

مرضیه
وقت بره ولی ارزشش رو داره.عالی بود

سمانه
خوب بود امابچه ها بهتون توصیه میکنم راکوتان نخورید من خوردم هم جوشام برگشت هم کلی عوارض دیگه رو تحمل کردم.

یلدا
سلام لطفادرباره ی جوش های سرسفیدسن بلوغ هم مطلب بزارین... باتشکر. موفق باشید.

athar
عاااااااااااااالی بود .ممنون

مریم
من جوش سرسیاه زیاددارم.یه دارویی معرفی کنیدکه یه هفته ای برن

آرزو جون
مرسی گلم.

feys star
عاااااااااااااشقتم واقعااااااااان عااااالی بود.....

حسینه
خوب بود ممنون

هستی
بدنبود

زهرا
مرسی خوب بودالبته خیلی از چیزاشوندارم

شادی
صابون داو و خمیردندان چطوره؟اثر داره؟

هستی
تازه میخوام شروع کنم امیدوارم که خوب باشه .بهر حال ممنونم

لیلا
بد نبود دیگه ولی باز هم ممنون

محمد
کلافه شدم امید وارم خوب شن این بلاها

فاطمه
ای بدک نبودولی میشه عالی بودپس مطالب جالب تربذارین مرسی فدای همه ی آقاداداشا آجی خانوما

لیلا
سلام مدت ۲ساله که دونه های کوچک سفیدی رو پوستم ظاهر شده.رفتم دکتر گفت چربی زیرپوستیه.کرم لایه بردار و صابون مصرف کردم خوب نشد.دکتر مجبور شد دونه هارو خالی کنه.یه مدت خوب شد ولی باز ظاهر و بیشتر شده.چیکارکنم

علیرضا
سلام من صورتم خیلی جوش زده بهترین راه برای زود از بین بردن ان ها چیه

خاطره
ممنون خوب بود

اطمه
خییلی خوب بود از مطالب ارزشمندتان ممنون

saeed
سلام من عادت کردم جوشای خودمو میکنم الان جای جوش خیلی دارم همشون سیاه شدن الان صورتم پر جای جوشه میخواستم اینو بگم یه دارویی موئثر سراغ ندارین بزنم تا بره

لیلا
یک پیشنهاد بد ین با لیمو ترش که یک هفته ای جواب دهد ممنون میشم

حمیده
من صورتم مدت دو سه ساله ک جوشاش ازارم میدن هم سرسیاه هم سرسفید راهنمای کنین ممنون میشم

هانیه
ممنون از کمکتون ............

سیدقادر
سلام. در سرمدت سه چهار سال است که جوش ازارم میدهد اگر کمکک کنید ممنون میشم

مریم
بد نبودن

مریم
بد نبودن

آشا
سلام،من همیشه دور لبم جوش سرسراها میزنم و جاش میمونه، تورو خدا یه راهی پیشنهادی بدین

فاطی ا
سلام. من میخام بخاطر جوش وککومک از زالو گزاری استفاده کنم نظرتون چیه خانم دکت

علي
سلام .من قبلا جوشامو ميکندم جاشون سياه شده چيکار کنم.

ساحل
وای چه همه راه حل برای حل مشکل وجودداشته خبر نداشتم از فردا شروع به امتحانش میکنم از دکتررفتنمم منصرف شدم فقط خدا کنه تاثیر گذار باشه

طرفدار دو اتیشه تراکتور
امیدوارم جواب بده

مهدیس
دختری ۱۵ساله هستم درعرض دو روز صورتم پر از جوش شد کمکم کنید

Mahya
به نظرتون کدوم روش موثر

عرفان25
مرسی..ولی این فقط جوشهای سر سیاه بود پ سر سفید چی

نادر
هرچه زودتر برو دکتر پوست

سایه
یعنی اگه با دست جوش و در بیاریم فقط ممکنه جاش چال بمونه .با ناخن دراوردن باعث شل شدن پوست میشه?

زینب
خوب بود مرسی

ندا
من از۱۲سالگی جوش میزدم و الان۲۱سالمه،تمام جوشامم سرسفید هستن،چن بار دکتر رفتم اما بعد ی مدت برگشتن،ب نظرتون ممکنه مربوط ب هورمونام باشه؟ممنون میشم جواب بدین

دانلود آهنگ جدید
سلام مطالب خوبی دارید مرسی nicecloob مطالب درمان جوش هم بگذارید به من هم سر بزن. http://popnava.com/

مریم
ممنون از اطلا عاتتون

سهیلا
من صورتمکاملا صافه بیستو یه سالمه ولی از بدشانسیم هر چن وقت یدونه جوش کیس مانند زشت چرکی ک واقعا هم بزرگه ار رو بینیم درمیاد اریترو مایسین خریدم امروز ولی فک میکنید زورش ب این جوشا برسه؟این جوشی ک یمکم دقیقا از جای جوشایه سر سیاهی ک رو بینیم دام در میاد ولی این سر سیاها اصلا عمیق نیستنا ب نظرتون چیکار کنم؟ :(

maryam
نظری ندارم

سوری
سفیدآب جنس خوب استفاده کنید لایه بردار بسیار خوبیه جوش هارو ازبین میبره خصوصا روی بینی رو در حمام استفاده کنید وقتی پوست کاملا با بخار آبگرم مرطوب شد ونرم با سفید آب ماساژ بدید حدود 8 دقیقه سپس 1 الی 2 دقیقه بزارید رو پوست بمونه بعد باصابون تمیز کنیدبعدبا آب ولرم(نسبتاگرم )بشویید درآخر آب سرد روی پوست بپاشید. من با اطمینان کامل چندسال این روش واستفاده میکنم. فقط ماساژ باید باارومی باشه والا پوست چروک میشه.

مهلا
سلام من امروز اولین جوشم رو زدم و اون سر سفیده چند روزه دیگه شب یلداست چیکار کنم؟؟؟

hani
mc khlili khob bod

رضا19ساله
امتحان مبکنم بچه ها خدا بکنه جواب بده

رضاrezarrrrreایدی 19ساله
خوب بود


من جوش های سرسیاه دارم چیکارکنم جاشون بره

عباس
سلام من هر چند وقت يك بار جوس بسيار بزرگي داخل بينيم درمياد كه به شدت درد داره با كوچك ترين ضربه درد ميگيره بايد چيكار كنم؟؟؟

فری
امیدوارم مطالبتون خوب باشه مرسی

سروین
اگر جاشون بمونه چیکار کنیم

شادي
سلام .جوشهاي اطراف صورت عايا بيماري خاصيه ي چنتاش سر سفيد چكار كنم از بين بره

مینا
من از ماسک سیاه استفاده کردم در عرض یک ماه خوب شد... همه ی داروخونه ها و لوازم آرایشیا دارن

امیر هادی
ممنرن از راهنمایی شما

شوکرانه
سلام دوکتر خاهشمیکنم بکین من جوش سرسفید زیره لبم راچیکارگنم

مائده
ببخشید من واسه درمان جوش سفید سوال داشتم و شما مطلبی از جوش سرسفید نزاشته بودین.اگه میتونین درمورد اون راهنمایی کنین ک چجوری درمان میشه؟؟

مدیر سایت
سلام به دوستان عزیز ، در مطلب بالا در مورد جوش های سر سفید هم توضیح داده شده، شما می تونید از نسخه های مربوط به جوش های سر سیاه برای جوش های سر سفید هم استفاده کنید.

كيميا
توصيه من اينه اول ريشه جوشو درمان كنيم بدن را از ميكروب يا چربي دور كنيم يا طبق دستور پزشك قرص هاي تجويز ميشه مصرف كنيم كه ديگه نزنه بعد فكر جوش هاي رو صورت باشيم، چه فايده داره جوش روي صورت خوب بشن ولي دوباره بازم بزنن، قرص راكوتان رو سيستم عصبي بد تاثير ميزاره اين قرص جزو اخرين مراحل تجويز ميشه

هانی
واقعا خیلی تاثیر گذاره

دلارا
من الان چند وقته جوش های سر سفید کناره های دماغم درمیاد بعد ۲ روز ی کم خشک میشه بعد جوش و فشار بدید و بعد با ی سوزن تمیز ی تیک بزنید روش بعد که جوشو فشار دادین همه ی کثیفی و چربی تو جوش خالی میشه و فرداش خشک میشه خیلی روش عالیهه هست این روشو دکتر از گفته که جوشو خالی کنید بعد خشک میشه وتمام امیدوارم به دردتون خورده باشه من که اینطوری تمام جوش هام خوب شدن

میثم
من الان 5 ساله هم جوش سر سیاه و هم جوش چرکی و سر سفید چه روشی برای جلو گیری از تکثیر اینها جلو گیری کنم

فریده
امیدوارم ک تاثیرگذارباشه چون واقعا ازدست جوشام کلالفه شدم

مهدی
سلام برای این دانه های سیاه روی بینی که گفتین جوش شیرین بزنین دو تا سوال دارم: چند دقیقه روی بینی باشه و دوم: حتما باید اب مقطر باشه؟

زهرا1384
سلام ببخشید کمکم کنید فردا عروسی داریم و من صورتمو اصلاح کردم الان صورتم پر جوش قرمز به نظرتون دوم روش و برم که زود تر و سریع تر صورتم خوب بشه

ستاره
من یه سوحال دارم اگه رو کرم زد افتاب از پودر سفید کننده استفاده کنم اشکال نداره

نفس
بسیار عالی
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید