راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

کرم ها و امولسیون های مایع برای پاک کردن صورت

Apple Face Emulsion Nourishing Lotion For Maternity Skin Care ...

کرم ها و امولسیون های مایعی که جهت پاک کردن صورت ساخته می شوند. اساساً حاوی آب و روغن هستند. وقتی غلظت ماده کم و به صورت مایع باشد به آن امولسیون مایع گفته می شود و اگر محتوای چربی آن بیشتر و به صورت نیمه جامد باشد کرم نام دارد. هر دوی اینها حاوی آب، روغن و مواد پاک کننده هستند این مواد باید به وسیله انگشت به پوست مالیده شده و مدت کمی در موضع باقی بمانند سپس باید آن را با یک پارچه یا ترجیحاً به وسیله شستن با آب پاک کرد. لایه چربی و آلودگی های مخلوط با آن به این وسیله برداشته می شود. مانند سایر فرآورده های آرایشی مواد مختلفی به کرم های پاک کننده و امولسیون ها افزوده می شود مثل مواد تثبیت کننده حالت امولسیونی، ضد عفونی کننده ها، حل کننده ها(حلال) و مرطوب کننده ها.


مزایای کرم ها و امولسیون های مایع پاک کننده

مواد آرایشی، بخصوص آنهایی که حاوی روغن و چربی سنگین هستند با استفاده از کرم ها و امولسیون های پاک کننده راحت تر برداشته می شوند. اینها ترکیبات چربی را در خود حل کرده و برداشتن آن را راحت تر می کنند. این مواد برای برداشتن سبوم از سطح پوست نسبت به صابون ها موثرترند. کرم ها و امولسیون های پاک کننده ممکن است پس از شسته شدن یک لایه روغنی نازک بر سطح پوست از خود به جا بگذارند. از این رو برای پوست خشک بهترند و معمولاً برای افرادی که پوست چرب یا آکنه دارند توصیه نمی شوند.
اگر این کرم ها با آب شسته شوند نسبت به پاک کردن اثر ملایم تری دارند و معمولاً سبب تحریک پوست نمی شوند.
کرم های پاک کننده نباید به عنوان مرطوب کننده به کار روند. چون این کرم ها حاوی مواد پاک کننده هستند باید هر چه زودتر از سطح پوست برداشته شوند چون در غیر این صورت می توانند سبب تحریک پوست شوند.

پاک کننده های ساینده

این ها کرم ها یا امولسیون هایی هستند که جهت پاکسازی پوست به کار می روند. خاصیت سایندگی آنها ناشی از وجود گرانول های ظریفی است که علاوه بر ترکیبات نامبرده شده قبلی در ساختمان اینها وجود دارد. به نظر می رسد که اینها باعث برداشتن لایه کراتینی به صورت مکانیکی می شوند. برداشته شدن سطحی ترین لایه کراتینی پوست می تواند سبب ایجاد سطح یکنواخت و صاف در پوست شده و نمای ظاهری آن را بهبود بخشد. به طور کلی پوست سالم و طبیعی نیاز به چنین درمانی ندارد. لایه سطحی پوست به طور طبیعی و به صورت مداوم و خود به خود ریزش می کند و نیاز به نیروی بیرونی و کمکی برای این کار ندارد. به علاوه احتمال آسیب رسیدن به پوست در صورتی که از این کرم ها به صورت خشن استفاده شود وجود دارد. کسانی که تصمیم به استفاده از این نوع کرم ها را دارند نباید بیش از یک بار در هفته از آن استفاده کنند ماساژ و سایش این فراورده ها باید به آرامی و بر طبق اجرای دقیق توصیه های کارخانه سازنده باشد.

خلاصه

  - کرم ها و امولسیون های پاک کننده محصولاتی برای پاک کردن و تمیز کردن صورت هستند ولی مزیت اساسی بر آب و صابون ندارند.

 - از این مواد نباید به عنوان مرطوب کننده استفاده کرد.

 - می توان از اینها برای پاک کردن مواد آرایشی حاوی چربی که نسبت به آب مقاومند استفاده کرد.

 - می توان این فرآورده ها را برای پوست لطیف و حساس به کار برد ولی باید آنها را با آب شست نه اینکه با کاغذ یا پارچه پاک نمود.

 

 

 

تهیه و تنظیم :نایس کلوب

برگرفته از کتاب زیبا سازی و درمان پوست و مو با میوه و گیاهان      

نویسنده: شهناز چوپانکاره

برچسب ها: پاک کننده های پوست-امولسیون-امولسیون چیست-کرم پاک


مطالب دیگر:

اشتراک
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید