راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

نحوه استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

اخیراً استفاده از سوزن های پوستی با کاهش علائم پیری و همچنین از بین بردن جای زخم آکنه (اسکار) در ارتباط است.به طور معمول این روش درمانی توسط متخصص زیبایی ، پرستار یا پزشک انجام می شود. با این وجود ، دسته ای از دستگاههای میکرونیدلینگ در منزل هستند که بسیار مقرون به صرفه تر از درمان های حرفه ای هستند. میکرونیدلینگ های مخصوص استفاده در منزل از سوزن های کوتاهتر استفاده می کند و می تواند به طور مؤثر در کاهش اندازه منافذ ، تولید سبوم و خطوط ریز کمک کند. برای استفاده از یک قلم میکرونیدلینگ در منزل ، شما باید یک وسیله مناسب را انتخاب کنید ، تمام دستورالعمل ها را بخوانید ، دستگاه  ضد عفونی  کنید ، آن را با دقت روی پوست خود بغلتانید و دستگاه را به روش صحیح تمیز کرده ونگه داری کنید.

 

مرحله اول

1- آماده سازی برای میکرونیدلینگ در خانه

دستگاه میکرونیدلینگ را انتخاب کنید. قبل از انجام میکرونیدلینگ در خانه ، باید دستگاهی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. سه نوع محصول میکرونیدلینگ خانگی وجود دارد:غلتک درمارولر ، درما استامپ و قلم درماپن. غلتک های درمارولر ارزان ترین گزینه هستند و مانند یک غلتک رنگ ،روی پوست  می چرخند. بعضی از متخصصان پوست درما استامپ و قلم درماپن را توصیه می کنند زیرا نفوذ عمودی کمتر دردناک است و امکان مانور راحت تر در اطراف دهان ، چشم ها و بینی را فراهم می آورد. شما می توانید یک دستگاه میکرونیدلینگ را به صورت آنلاین خریداری کنید. این دستگاه ها در حدود 60 هزار تومان برای یک غلتک درمارولر تا بالاتر از یک و نیم میلیون تومان برای یک قلم درماپن هستند.

 

2- طول سوزن ها را انتخاب کنید.

میکرونیدلینگ مورد استفاده در منازل با استفاده از سوزن های بسیار کوتاهتر از آنچه مورد استفاده متخصصان زیبایی قرار می گیرد انجام می شود. به عنوان مثال ، در یک کلینیک سوزن بسته به نوع درمان ، می تواند از 0.5 تا 3 میلی متر متغیر باشد. هنگام انجام درمان در خانه ، باید از سوزن های کوتاه تر استفاده کنید. طول سوزن بین 0.25 میلی متر تا 1 میلی متر برای اقدامات عمومی ضد پیری توصیه می شود. در صورت درمان زخم های آکنه ، ممکن است بخواهید از یک سوزن طولانی تر به طول 1.5 میلی متر استفاده کنید. اگر تصمیم به استفاده از سوزن طولانی تر دارید ، قبل از درمان با متخصص پوست خود صحبت کنید.

 

3- تمام دستورالعمل ها را بخوانید.

قبل از استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ ، تمام دستورالعمل ها را با دقت بخوانید. این دستورالعمل ها اطلاعات دقیق در مورد راه اندازی ، نگه داری و نحوه استفاده ایمن از محصول را در اختیار شما قرار می دهد. هر محصول کمی متفاوت است ، بنابراین بسیار مهم است که دستورالعمل هایی را که همراه دستگاه خریداری شده است بخوانید. بسته به نوع دستگاه میکرونیدلینگ که شما انتخاب کرده اید ، شاید لازم باشد کارتریج سوزن دستگاه را تعویض کنید، پس چند کارتریج هم تهیه کنید.

 

4- مطابق اصول بهداشتی از  دستگاه میکرونیدلینگ خود استفاده کنید.

قبل از شروع درمان ، دستگاه میکرونیدلینگ را ضد عفونی کنید. دستگاه را از سمت سوزن ، در یک کاسه کوچک پر از الکل قرار دهید. دستگاه را حداقل برای 1 تا 2 دقیقه در الکل غوطه ور کنید.

 

5- صورت خود را بشویید و قبل از استفاده آرایش را پاک کنید.

سرانجام قبل از شروع درمان ، صورت خود را بشویید و تمام آرایشتان را پاک کنید. صورت خود را با استفاده از یک پاک کننده ملایم بشویید. این به شما کمک می کند تا همه کثیفی ها  و آرایش ها از سطح پوست شما پاک شود. شما نمی خواهید در نتیجه فرایند میکرونیدلینگ هیچ باکتری وارد پوستتان شود. در نتیجه ، همیشه باید با چهره ای تمیز شروع کنید. بعد از شستشو صورت خود را خشک کنید.

 

مرحله دوم

1-صورت خود را در بخش ها مختلف تصور کنید.

در ذهنتان صورت خود را به تقریباً شش بخش تقسیم کنید. نیازی نیست در واقع صورت خود را علامت بزنید. به عنوان مثال ، شما می توانید به طور ذهنی صورت خود را به بخش های زیر تقسیم کنید: پیشانی ، گونه ها ، چانه ، ناحیه چشم ، بینی و لب بالا. این عمل به شما اطمینان می دهد که کل سطح صورت خود را در نظر گرفته اید و به درست انجام شدن کار کمک خواهید کرد. در صورت تمایل می توانید از دستگاه میکرونیدلینگ در گردن و بالای سینه خود نیز استفاده کنید.