راهنمای سایت
جستجو:
ورود کاربران
 
 
فراموشی کلمه عبور
رای دهید

پوست خشک

 

احساسی که از پوست خشک بدست می آید. این است که پوست به شدت بر روی استخوان ها کشیده شده است. پوست بافتی ناز ک و حالتی خشک دارد و زمینه را برای شکستن عروق، پوسته شدن، و ظاهری وصله مانند در پوست مستعد می سازد. معمولا خطوط نازک قابل رویت اند که در صورتی که به آنها توجهی نشود. به چین و چروک و خط هایی در صورت بدل خواهد شد و بدین خاطر یک پوست خشک به مقدار زیادی توجه و رسیدگی نیاز دارد. غدد چربی، چربی یا روغن پوست را به قدر کافی تولید نمی کنند و بدون اقدامات حفاظتی پوست آب خود را از دست می دهد.

در این حالت ابتدا رژیم غذایی خود را بررسی کنید آیا به قدر کافی چربی و پروتئین می خوردید؟ اگر واقعا پوست شما خشک است یکی دوره از قرص های روغن ماهی استفاده کنید با شنیدن این سخن که این قرص ها اثر معکوس می گذارند مصرف آنها را قطع نکنید.

 

تمیز نگه داشتن

بهترین کار این است که پس از استفاده از یک تونیک بسیار ملایم مثل گلاب یا عصاره گیاهی، برای برطرف کردن اثرات باقی مانده از چربی و برای با طراوت ساختن و تازه نگه داشتن پوست از کرم استفاده کنید. اگر از تونیک پوستی  استفاده می کنید مراقب باشید و در هر صورت از نوع قوی آن استفاده نکنید. چرا که هر چیزی که الکل داشته باشد پوست را خشک می نماید.

 

شستشو

بعضی از افرادی که پوست خشک دارند، اصلا صورت خود را نمی شویند اما توصیه می کنیم با یک صابون مناسب و  آب هر چند گاهی پوست صورت را شستشو دهید. اگر می ترسید بااین کار پوست شما بسیار خشک شود بعد از آن به مقدار زیاد از مرطوب کننده پوست استفاده نمائید همچنین می توانید با شیر، یا اگر لطافت بیشتری می خواهید با مخلوط سرکه سیب و آب جوشیده به نسبت 1 به 10 عمل شستشو را انجام دهید و به جای صابون نیز می توانید از آرد جو دو سر یا روغن بادام شیرین استفاده کنید. چرا که نسبت به صابون از خشکی کمتری برخوردارند.

 

مرطوب نگه داشتن

روغن زدن و تغذیه پوست برای پوست خشک بسیار ضروری است و نباید بدون استفاده از مرطوب کننده بیرون بروید این عمل درست مثل آن است که بدون لباس بیرون رفته باشید. شبها یا به هنگامی که در پوست خود خشکی خاصی احساس می کنید با یک کرم بسیار مغزی پوست را تغذیه کنید. در حمام، یا حداقل بیست دقیقه پیش از خواب آن را به صورت بمالید و سپس چربی اضافی را پاک کنید. زیرا پوست شما تا حد توان ظرف ده دقیقه همه کرم را جذب خواهد کرد و سپس اضافات آن  منافذ یا سوراخ های پوست را پر می کنند. راه تنفس پوستی را می بندند و بالش شما را نیز کثیف خواهند کرد همچنین می توانید خیلی ساده صبح صورت را با آب و صابون ملایم مانند صابون بچه یا بادام شسته و صورت را با 20 مشت آب آبکشی کنید به کار بردن مرطوب کننده از زیر گردن تا جائی که مو روییده به جز قسمتهای دور چشم و اضافی کرم بعد از 10 دقیقه بردارید.

شب، مشتی پر، آرد و یا جو را برداشته و با مقداری آب آن را به صورت خمیر درآورده است. این ماسک را روی صورت مرطوب، به جز اطراف چشم می مالیم و بعد پوست را می شوئیم این ماسک خشکی را برطرف و سلول های مرده پوست هر هفته زنده می کند. بعد از شستشو پوست را چرب می کنیم.

 

 

 

 

گردآوری و تنظیم : نایس کلوب

برگرفته از کتاب زیبا سازی و درمان پوست و مو با میوه و گیاهان ، نویسنده: شهناز چوپانکاره

 

برچسب ها: پوست خشک, پوست خشک و حساس, پوست خشک صورت, پوست خشک+درمان


مطالب دیگر:

اشتراک
نظر شما
نام:
نظر:  
عضویت در خبرنامه نایس کلوب
  
جستجو در سایت بر اساس کلمات کلیدی:

صفحه اصلی | درباره ما | قوانین و مقررات سایت | تماس با ما | راهنمای سایت | تبلیغات در سایت
عضویت در سایت | معرفی سایت به دوستان

E-mail: info@nicecloob.com
Phone: 09198145162 - 09381578776
آدرس: بابل - خیابان بابلسر - کوچه آخوندی - ساختمان مانلی
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
لطفاً پیش از استفاده از سایت صفحه راهنمای سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت بدان معناست که شما قبلاً صفحه راهنمای سایت را مطالعه کرده و به مفاد آن واقفید.

به نایس کلاب امتیاز دهید